15 yaş üzeri

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında şu anki vergilendirmedede çok büyük açıklar var adam yurtdışından dodge ram getirtiyor 5.0-6.0 araç adam pick up diye yılda 600-700 tl vergi veriyor.. bazı navigator ve hummer ların kamyon kamyonet konumunda ruhsata işlendiğini duymuşdum adam 5.0 lincolne yıllık 900 tl vergi ödüyor..

enayilik bizde esas gidiyoruz normal vergi neyse veriyoruz ciddi düşününce zaten orta direk yada alt gelirli namusuyla ödüyor gene kaymak kesim işin üç kağıda kaçıyor.. yani bu ülkede her şey zengine yarıyor..
kısaca torba yasa diyorsun yani,kodaman,işveren,hırsız uğursuz ödemesin işçi, memur,emekli ye devam nasılsa onlar çantada keklık

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
kısaca torba yasa diyorsun yani,kodaman,işveren,hırsız uğursuz ödemesin işçi, memur,emekli ye devam nasılsa onlar çantada keklık
Para torbası onların eline, yasa kısmı da bizim cebimize konmuş gibi. Yasaya kısaca bir göz attım, sonuçta "Batı cephesinde değişen birşey yok" misali olmuş.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eee ne yağılacağı belli. trafikten men edilecek araba oyle kullanılacak. o zaman da ne vergi var , ne sigorta, ne muayene. 6 senedir motosiklet kullanıyorum 1 kere çevrilmedim, demekki ona uygulayabilirmisim. aynı şekilde bugune kadar gunduz cevirmelerine de hiç yakalanmadım istanbul gibi trafiğin yoğun olduğu şehirlerde gunduz çevirme zaten mumkun değil. eski plakalarla gezeriz artık üzerinde kalır. insanı kötüye surukluyorlar

ben de bu yöntemi denicem sanırım :rolleyes:

yakalanırsak da al senin olsun deyip yaya olarak eve döneriz :D

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de bu yöntemi denicem sanırım :rolleyes:

yakalanırsak da al senin olsun deyip yaya olarak eve döneriz :D

öyle bir şey yapıcaksan zaten ona değicek bir arabayla yapıcaksın al bir amerikan 4.0 - 5.0 zaten vergisi falanda yok :D :D sırf ordan benzin yada lpg yi amorti edersin :D ona vericeğin parayı gezmene verirsin :D

aeroSOUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şeytan diyor Nükleer araba yap bin yanına kimse yaklaşamasın :D

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle bir şey yapıcaksan zaten ona değicek bir arabayla yapıcaksın al bir amerikan 4.0 - 5.0 zaten vergisi falanda yok :D :D sırf ordan benzin yada lpg yi amorti edersin :D ona vericeğin parayı gezmene verirsin :D

işte el altından takılcaz bişiler :)

bitane de aile için en ucuzundan dacia falan yasal araç ohh mis :rolleyes:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Anadoluda nice amerikanlar, ruhsatında motorları 1300-1600 cc görünüyor, araç 8 silindirli ve devasa bir kasaya sahip ama motor 1600 cc. :kop:

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla abi en mantıklısı o gibi gidicen amerikana 1.4 motor takıcan :D ruhsata işleticen çıakrtıcan motoru eski orjinal motorunu geri takıcan :D 1.4 vergisi ödiycen :D :D
bir muayeneyi halledebilirsen tamamdır işde :D :D