140 üzeri direksiyonda 170 üzeri araçta titreme başlıyor.

aecengizhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde Bridgestone deneyin isterseniz...benim on lastikler ER300 yolu iyi tutuyo memnunum,,tavsiye ederimm..

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu lastikle surat yapma kardeş...

X18XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
michelin Türkiye yollarında yalan oluyo. tamam sessiz ve performanslı lastik ama çok çabuk balon yapıyolar. bence bridgestone al eğer fiyat biraz daha uygun olsun diyosan lassa al. lassalar diş ömrünün sonuna kadar kullanılabiliyolar, tecrübeyle sabit :) 2 kere 4lü takım kullandı babam :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Michelin alacaksanız İspanya imali olanlardan almayın, virajlarda biraz zorlayınca kayma yapıyor. Michelin'in konforu çok güzel ama yollarımız da malum. 4 senedir Michelin kullanıyorum, ben sorun yaşamadım ama kolay kolay da arabayı asfalttan indirmemeye çalışıyorum. Çelik karkaslı lastikler dayanıklı ama sert karakterli oluyorlar. Kaldırım çıkışlarında, çukura düşmelerde, darbelerde balon yapmıyorlar ama içindeki çelik karkas kırılabiliyor. Bu kırıklar gözle görülmüyor, balansta ve yüksek süratlerde kendini belli ediyor. Yani kısacası ipli veya çelik karkaslı lastiklerin iyi yönleride var kötü yönleride. Yollarınız iyi ise, konfor ve ekonomi istiyorsanız ipli yumuşak tipi, bozuk yollar için dayanıklı olsun derdeniz çelik karkaslı lastikleri öneririm.

Son düzenleme:

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş rot balansa baktır ve öndüzen kontrollerini düzenli olarak yaptır

skaratas2

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
bencede rot balans olabilir ama anlayan bir ön düzenciye götürürsen akis konusundada fikir alabilirsin muhtemelen akis boşluğu da sallıyor olabilir.

rifaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Lastiğin ön mü arka mı bilmem ama rot balansçılarda makinaya takıp bakıyorlar. Titremede ilk akla gelen ön lastiklerin rot ve balansı veya eski bozulmuş olmasıdır. Ön lastiklerin rot ve balansı iyi olsa da bazen arka lastikler bozuksa da araba belirli hız üstünde sallama ve titreme yapabilir. Birçoğumuz arka lastikleri pek önemsemeyiz ama sallamaların sebebi arkalardır.

bornovalım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de var . 120 dedim mi sallıyor. geçende arkada arkadaş oturuyorud, bende titriyorum dedi. beraber titredik yani. 140 dedim mi baya titredi. bilhassa rampaya hızlı girip şöyle 100-110 u buldu mu rampada çok belli oluyor. Acaba ilk etapta hangisine baktırmalıyım, lastik mi, balans mı, rot mu, rotil mi yoksa arka lastik lermi?