120 - 140 km hız arası frene basınca tıtreme

yamantronur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

Aracımı Aralık 2015 de aldım Şuan 6000 km 3- 4 gunder 120 gecınce frene basınca dıreksıyonda tıtreme hıseedıyorum sizce sorun ne olabilir

osmanlı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş o bende de var maalisef diskler TORNA olacakmış USTA öyle dedi.. de benim FAN HİÇ devreye girmiyor bilen var mı acaba? KONU AÇMA nasıl oluyor birde?

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6000 binde egılırm dısk acaba garantiye gırermı

Eğilir. Diskler kullandikca Aşırı ısınir. Ve ısınmış disklerle su birikintisine girilirse eğilir. Veya bitmiş balata ile kullanılırsa. Birde oto yikamada sıcak disklere su tutulursa olur. Garantiye girecegini pek sanmıyorum ama şansınızı zoraliyin kullanıcı hatası diyebilirler. Ayrıca diskleri torna yerine sıfır alın takın daha güvenli ;)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Disk eğri sökülmeden aracın üzerinde torna edilmesi gerek bir kere torna takkı var ondan sonra disk değişimi olur.

yamantronur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç garantili garantıden sansımın denıyım olmassa torna yapmayı denıcem dısk den baska bı seyden kaynaklanbılırmı lastık vs.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Lastik den çok zor lastik de atık olsa araç en hafif hızda bile sallar bu disk konusun da çok çektim burnumdan geldi resmen en sonun da araç üzerinde torna yaptırdım çünkü başka çözüm bulamadım en sonun da disk dökülmeden iki kere sıfır olacak kadar torna yapıldı ve düzeldi. Disk konusu harbi büyük sıkıntı

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu disklerin dış yüzeyleri belli sertlikte/hrc sertleştirme işlemine tabi tutuluyor tahminime göre,dış ve çevresel faktörlerden korumak için,dış yüzeylerinden talaş alındığı zaman disk yüzeyleri ile beraber sertleştirilmiş yüzeyde azalıyor,belki disk kalınlığından fazla diskin yüzeyleri mukavemetsiz yada ısıya daha duyarlı hale geliyor diye tahmin ediyorum,kenarda oluşan tırnakların sadece alınması olabilir fakat komple yüzeyden talaş kaldırılması bana çok güvenilir gelmiyor yinede bu işlemi yapıp iyi sonuç alanlar var mesajlardan takip ettiğim kadari ile bununla beraber talaş kaldıran freze çakışı tam dik değilse bu disk yüzeyinde salgı oluşturacak bundan dolayı disk tornalama yapılacaksa bile bilinen yada bu işi iyi bilen servislerde yaptırmaya dikkat etmek gerek.
Bundan daha önemlisi jantları hatta balataları sökmeden disk ve balata kontrölü yapanlardan mutlaka uzak durunuz.