1.6 Turbo Sorunları

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. vitesteki hoplayıp zıplamalar araçta başkaları varken çok garip oluyor acemi sanıyor olabilirler beni :kop: gaz pedalı 1. viteste çok hassas yani. bence baskı-balatanın ömrünü bitiren şey 1. viteste dip gaz yapmak olsa gerek ki ben bunu hiç yapmıyorum ince bir ayarı var dip değil ama maksimum gaz diyeyim o kadar basıyorum sonra 2. viteste dip gaz yapıyorum yaparsam :good:

başqan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. vitesteki hoplayıp zıplamalar araçta başkaları varken çok garip oluyor acemi sanıyor olabilirler beni :kop: gaz pedalı 1. viteste çok hassas yani. bence baskı-balatanın ömrünü bitiren şey 1. viteste dip gaz yapmak olsa gerek ki ben bunu hiç yapmıyorum ince bir ayarı var dip değil ama maksimum gaz diyeyim o kadar basıyorum sonra 2. viteste dip gaz yapıyorum yaparsam :good:

aynen..:good: 1. vites oranı tüm m32'lerde ve diğer opel şanzımanlarda en kısa olanı.. o yüzden çabuk toparlıyor.. ki bunu insignia ile deneyerek karşılaştırdım.. 1. viteste tam gazda insignia tatlı toparlarken bizimki arkasından kovalayan var gibi çıkıyor.. o yüzden uzun süredir sert kalkış yapmıyorum yapınca da yanık kokusu arasıra hafif geliyor..