1.6 2000 Vectra B tekleme ve gaz kesme.

metalicx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle Merhaba, arkadaşlar biliyorum aynı sayfada aynı konu başlığından bir kaç tane var fakat onları incelediğim de kendi problemimle paralel bir şey görmediğim için yeni bir konu açma gereği duydum. Kirlilikten dolayı özür dilerim.

Başlıkta da belirttiğim gibi aracımda tekleme ve kesinti problemi mevcut. Sıkıntı tam olarak şu motor soğukken aracı ilk çalıştırdığım da tekleyerek çalışıyor. Dödrdüncü piston ateşlemiyor, dolayısıyla üç pistona kaldığı için sarsıntılı ve gürültülü çalışıyor, soğuk iken rolanti ve sürüşte 3 piston ile giderken. Motor ısısı yükseldiğinde 4. piston ateşlemeye başlıyor, rolanti ve sürüş normal seyrini alıyor. Fakat sürüş sırasında zaman zaman kesintiler oluyor. Bunu çok sık, seyrek ya da bazen hiç yapmadığı da oluyor.

Kendim bakabildiğim yerlere baktım ve bunları sizlerle paylaşayım. Herkesin aklına geldiği gibi işe ateşleme ile başladım bobin ve bujileri kontrol ettin, deneme için bir bobin rica ettim denedim sorun çözülmedi. Yeni buji taktım sorun çözülmedi. Bobin, benzin enjektörü ve lpg enjektörüne gelen kabloları ölçtüm ve hepsin de 12v geldiğini gördüm. Yani ateşleme ve elektrik tesisatında bir sorun görünmüyor.

Araçta su kaybı ve yağ eksiltme gibi bir problemde yok.

Ateşleme dışında böyle bir durumu başka neden veya nelerden kaynaklanır yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Teşekkür ederim.