1.6 180 Hp Hakkında

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gm 'in 1.6t 180hp sini Vwnin TSI leri ile karıştırmamak lazım. GM de normal ateşlemeli 1.6 ya turbo uygulanmış. TSI ise FSI yani mikro partiküller halinde püskürtme yani dizel mantığına turbo eklenmiş.

benim fikrim 1.6t nin daha uzun ömürlü ve daha az hassas olduğudur. tsi ise daha iyi yakıt tüketimi yanında hassas oluşu neticesinde ve ülkemizin yakıt kalitesinin kötülüğünüde hesaba katarak. daha kısa ömürlü olacaktır.

tabi burada kısa ömür derken motorun bitmesi anlamında değil. orginal çalışma performasının daha kolay kaybolacağını kasdettim... kendi nacizane yorumumdur. bence 1.6t rahatlıkla güvenerek alınabilicek bir motordur. bizde 1.8T passat var gayet sorunsuz 10. yılını doldurdu sanırım aynı mantıkda motorlar

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
üye arşivinde tanımlı degilsek bilginizi paylaşmıyormusunuz .Bilgi paylaştıkça artar

üye arşivi nedir zaten yeni üyeyiz :confused:

:) yok paylaşıyorum neden paylaşmayayım, tüm bildiklerimi burada sonuna kadar paylaşmaya çalışıyorum zaten :) öyle değil mi baylar bayanlar :)

ama önce sizin kendinizi bize tanıtmanız lazım, forum kuralları gereği

kimsiniz nesiniz kimlerdensiniz :D bilelim tanışalım tanıyalım dimi ama :D

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 insignia turbo almış kimse yok şuanda forumda veya tecrübesini paylaşan bir kişi ama aynı motoru astra gtc de kullanan arkadaşlarla buluşuyorum görüşüyorum hepsi memnun araçlarından turbo olduğu için alt devirlerde canlı..eğer insignia 1.6 180 hp almayı düşünüyorsan (güç ve görsellik açısından) keyif veren bir araca bineceksin şahsi görüşüm

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 turbo çok iyi bir motor ve gayet atak. ama bence insignia'da 2.0 olmalı.(şahsi görüşüm) Yani genel olarak o tarz ve büyüklükte olan arabalardan bahsediyorum Mesela son kasa Passatve yeni Mondeo 1.6 olanları var ama kaldırmıyor. (denedim) Aynı zaman da 2.0'la aynı yakıyor. insigniayı bilmiyorum, denemedim ama bence imkan varsa 2.0 alınmalı.

facomx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgisini paylaşan ve paylaşmayan arkadaşlara verdikleri bilgiler için teşekkür ederim.

06BB0504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence insignia da alinacak en mantikli motor. hem bastiginda performans olarak yeter hem de basmadiginda 1.6 oldugu icin az yakar.

passat ve mondeo daki motorlar atmosferik 1.6 oldugu icin kasayi kaldirmakta cok zorlanir ayni sey insignia 1.6 115 bg lık motor icin de gecerli. 2.0 ile ayni benzini yakar ama cok zorlanir. benim tahminim 1.6 180 bg, 1.6 115 bg den daha az benzin yakar...

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
115 hp bile üretiliyor her ne kadar gitmeyeceğini düşünsemde ,180 hp o araca yeterli gelir vergi fiyat dezavantajı olacaktır 2.0 düşünülürse..saygılar

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 115 hp en azından su ankı vectra c kadar gıder heralde

samatya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen öyle 115 lik insignia şu anki vectra c 1.6 lar kadar performansa sahip.insignia 1.6 180 hp henüz türkiyede satılmadı.siparişleri alınıyor.ilk defa yollarda nisanın 2. veya 3. haftasında görecegiz.115 beygire göre 0.2 lt daha fazla yakıyor.ama ayağının altındaki o güce ve torka değer diye düşünüyorum.180 hp lik 225 km yapan bir araba varkan 2.0 motora hiç gerek yok bence.

facomx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir aksilik çıkmazsa yarın şipariş için avans yatıracagım

1.6 180 cosmo
sunroof
deri koltuk
flexi raider
19" jant
cd 500 navigasyon

teslimat nisan ayının 3 haftası olacak