1.6 115 Hp Sadece Edition Paket Kalınca Diğer Modelleri Değer Yitirir Mi?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.6 115 Hp Sadece Edition Paket Kalınca Diğer Modelleri Değer Yitirir Mi?

MeRt link' Alıntı:
Bu konuyu yakından takip eden herkes vw'in 1.6 115 FSI motorunu kaldırıldığını ve bu moturun kaldırıldığı günden bu yana üretim bandından çıkan diğer FSI motorlara Avrupa'da ve Türkiye'de ölü doğum diye isim verildiğini bilir.

1.6 115 FSI üretimden kaldırıldığı günden beri FSI satışlarına ve ikinci eline çok büyük sekte vurulmuştur.

Avrupa'daki ve Türkiye'deki alıcılarında ölü doğum diye adlandırmasından anlaşılacağı üzere FSI artık tercih edilen bir motor değildir.

İnternette çok az araştırmayla bu bilgilere ulaşabilirsiniz.
045thumbsup 045thumbsup 045thumbsup 045thumbsup 045thumbsup 045thumbsup

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bildiğim kadarıyla Euro 6 normlarına 2014 yılında geçilecek. O zamana kadar atmosferik motor üretime devam edilir. Ondan sonrası muğallak. Mutlaka değer kaybı olacak ama FSI kadar olacağını düşünmüyorum. O motorların bir diğer sıkıntısı LPG montajı yapılamamasıydı. 1.6 turbonun da geleceği çok parlak değil. Euro 6 normlarını bulamadım. Bilen bir arkadaş link verebilir mi acaba?

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

goxb link' Alıntı:
Bildiğim kadarıyla Euro 6 normlarına 2014 yılında geçilecek. O zamana kadar atmosferik motor üretime devam edilir. Ondan sonrası muğallak. Mutlaka değer kaybı olacak ama FSI kadar olacağını düşünmüyorum. O motorların bir diğer sıkıntısı LPG montajı yapılamamasıydı. 1.6 turbonun da geleceği çok parlak değil. Euro 6 normlarını bulamadım. Bilen bir arkadaş link verebilir mi acaba?

Yanlış bilmiyorsam 1.6T'de bir önceki kasada kullanılan eski bir motor olduğu için yenilecek.

lxsaharaxl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

opel ailesine sahip çıkamıyor malesef..  sıfır edition aldım aralık ocak şubat içinde  15 günlük  mantıksız  düşüşle 4/5000 üzerinde zararım var! zaten anahtar vurunca  değer kaybediyor. birde fiyatları aşağıya çektiler.   ve benim gibi yüzlercesi.. kan kaybetti opel.. iş yerim var  hiç yoksa  günlük 100-150  üzerinde  giren çıkan var üniversite  öğrencisi ağırlıklı gerek alış veriş  gerek muhabbet .. ki  ailece opele biniyoruz haliyle soruyorlar ?  nasıl  alınırmı diye ...    ve kimselere  önermiyorum.kan kaybediyor .. tok alıcı moduna geçiriyorum hiç bişi yapamazsam .illaha alacam diyenler varsa..anahtar teslim 46,000 mi 39,000 / 40,000   verin verirlerse.. senede  500 araçlarına mal olsam ne mutlu bana  .. 3 arkadaşıma da  önerdim 2 si aldı.. Allahtan anlayışlı insanlar ..  herneyse zarar karı düşünmeyin ..önermeyin de.. belki ilerde ailesine sahip çıkan birey olurlar..

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

goxb link' Alıntı:
+1 lpg olmuyor fsi motorlara

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Nerde okuduğumu hatırlamıyorum fakat aklımda kaldığı kadarıyla Opel tüm motor ailesini yenileyecek. MPI araçlar yerine Direkt Enjeksiyona geçecek yazıyordu. O zaman hepimizin motorları tarih olacak.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

goxb link' Alıntı:
Nerde okuduğumu hatırlamıyorum fakat aklımda kaldığı kadarıyla Opel tüm motor ailesini yenileyecek. MPI araçlar yerine Direkt Enjeksiyona geçecek yazıyordu. O zaman hepimizin motorları tarih olacak.
revizyona gidilebilir ama 1.4t motor opelin en yeni motoru ve çok büyük yatırım yapıldı ve kısa vadede böyle birşey mümkün değil ayrıca direk enjeksiyonlu zaten 1.4t ler hatta 1.6t lerde öyle olması lazım

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
revizyona gidilebilir ama 1.4t motor opelin en yeni motoru ve çok büyük yatırım yapıldı ve kısa vadede böyle birşey mümkün değil ayrıca direk enjeksiyonlu zaten 1.4t ler hatta 1.6t lerde öyle olması lazım

Aynen direkt enjeksiyonlular. 1.4 en yeni motor bunda değişim olacağını sanmam yakın zaman için, bizim 1.6T lerde ise tork daha erkene çekilecek diye biliyorum. Zaten tork 2200 değilde 1700 1800 gibi gelse ve A.S nin yazılımı optimize edilse en az 4-5 litre düşer yakıtı kanısındayım. Şu anda bile A.S nin yazılımı düzgünleştirilse 2- 3 litre alır tahminimce. Bütün mikropluk şanzumanın mekaniğinde değil yazılımında.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.6t insignia larda 2050 ye düşürmüşlerdi galiba

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
1.6t insignia larda 2050 ye düşürmüşlerdi galiba

Bilemiyorum. Aslında bize uygulanabilse güzel olur.