1.6 115 Hp Sadece Edition Paket Kalınca Diğer Modelleri Değer Yitirir Mi?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.6 115 Hp Sadece Edition Paket Kalınca Diğer Modelleri Değer Yitirir Mi?

talep tabiki vardır bazı nedenlerini yukarda açıkladım  vw 1.6 102 hp 8v motoru nasıl kaldırmıyorsa opelde astra dan bu motoru komple kaldırmayacağını düşünüyorum ama ilerleyen zamanda önyargılar kırılırsa çöküşe geçer bu araçlar bu yüzden kullanıcılarının piyasayı iyi takip etmesi lazım. şuan edition alacaklara 1.6 atmosferik motoru veya dizeli dayatıyorlar istemeyeni direk enjoy plus a çıkarmış oluyorlar böylece. ama önümüzdeki yıllarda ben bu motorun kesin kaldırılacağını düşünüyorum devir küçük hacimli turbo devri

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
talep tabiki vardır bazı nedenlerini yukarda açıkladım  vw 1.6 102 hp 8v motoru nasıl kaldırmıyorsa opelde astra dan bu motoru komple kaldırmayacağını düşünüyorum ama ilerleyen zamanda önyargılar kırılırsa çöküşe geçer bu araçlar bu yüzden kullanıcılarının piyasayı iyi takip etmesi lazım. şuan edition alacaklara 1.6 atmosferik motoru veya dizeli dayatıyorlar istemeyeni direk enjoy plus a çıkarmış oluyorlar böylece. ama önümüzdeki yıllarda ben bu motorun kesin kaldırılacağını düşünüyorum devir küçük hacimli turbo devri

+1

Yakın gelecekte bende bu motorun kaldırılacağını düşünüyorum.

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:

Katılıyorum, birkaç seneye kalmaz Avrupa'da 2000cc altında turbosuz motor bulmak mümkün olmayacak; çünkü Avrupa'da emisyon standartları çok katı ve gittikçe daha da katılaşıyor. Turbosuz motorların bu standartlara uyması, daha performanslı ve daha verimli turbosuz motor üretilmesi gitgide daha zor bir hale geliyor. Turbolu motor kullanmamakta direnen Honda, Toyota gibi japon otomotiv devleri bile son yıllarda bu konuya ciddi yatırım yapmaya başladılar. Daha uzun vadede ise hepsinin yerini elektrikli motorlar alacak zaten.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

honda bir atmosferik devidir gelmiş geçmiş en iyi düşük hacim atmosferik motorları yaratmıştır ve dizel bile koymayarak turbo ya karşı olduğunu her zaman göstermiştir ama euro5 standartları nedeniyle önce  2.0 atmosferik makineden çıkan 250 hp ile efsane olmuş s2000 i kaldırmak zorunda kaldı ve yeni spor araçlarında 2.0 turbo ya yönelmeye başladı artık herkes turbo kullanmak zorunda çünkü hem emisyon değerlerinde hemde yakıt tüketiminde daha avantajlı elektrik motorlara kadar bizi taşıyacak teknoloji bence turbo dur.

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

türkiyede emisyon değerinden konuşmak çok mantıksız geldi bana  011zaa

biz türkler az yaksında gerisi muhim değil dediğimizden emisyon falan bizi ilgilendirmez. bize ne co2 den o işleri japonlar almanlar düşünsün  011zaa
tr de kim araç alırken bu çevreye nekadar zararlı ne kadar yararlı diye soruyor.

üzücü ama melesef böyle... benzini 5 lira yapanlara selam olsun...

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahadircakir link' Alıntı:
türkiyede emisyon değerinden konuşmak çok mantıksız geldi bana  011zaa

biz türkler az yaksında gerisi muhim değil dediğimizden emisyon falan bizi ilgilendirmez. bize ne co2 den o işleri japonlar almanlar düşünsün  011zaa
tr de kim araç alırken bu çevreye nekadar zararlı ne kadar yararlı diye soruyor.

üzücü ama melesef böyle... benzini 5 lira yapanlara selam olsun...

Açıkçası standartlar olmasa yurtdışında da çoğu kişi çevreyi falan düşünmez. Gerçekten maliyetli bir iş, motorun geliştirilme ve üretim maliyetleri artıyor, motor performansından kısılıyor vs. Ancak Avrupa devletleri çevre konusunda dünyanın en duyarlıları, Amerika'dan bu konuda fersah fersah öndeler. Onların dayattığı standartlar sayesinde otomotiv endüstrisinde bu anlamda böyle yol katedildi.

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

buarada fsi ın değeri düştü dedi birisi..

ben 1.6 fsi aracımı motor kalktıgında satmıştım. ondanda kar etmiştim.

demekki ne diyoruz. araba işi şans işi...

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Tabiki bu durumda İnsignia ve FSI motor örnek teşkil etmez ama benimki sadece varsayım.  :)

Yukarıdaki düşüncelerim Opel'in editionda da atmosferik motoru kaldırmasıyla geçerli olacaktır.

Belli bir süre sonrada atmosferik motorun tamamen kaldırılacağını düşünüyorum. Bu durumda olay maalesef FSI kıvamına gelecektir.  :(
Az önce baktım Wolksvagen'in sitesine.FSI 1,6 102 Hp motor en düşük baz modeliyle satışta.Kalkan eden birşey yok.Bu motoru fazla kötülediğinizi düşünüyorum.Bence bu motora klasik severler misali talep hep olacaktır ve kanımca değerini bir parça yitirerek yollarda görünmeye devam edecektir.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

satışta ama alan yok malesef

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanalbiri link' Alıntı:
Az önce baktım Wolksvagen'in sitesine.FSI 1,6 102 Hp motor en düşük baz modeliyle satışta.Kalkan eden birşey yok.Bu motoru fazla kötülediğinizi düşünüyorum.Bence bu motora klasik severler misali talep hep olacaktır ve kanımca değerini bir parça yitirerek yollarda görünmeye devam edecektir.

Bu konuyu yakından takip eden herkes vw'in 1.6 115 FSI motorunu kaldırıldığını ve bu moturun kaldırıldığı günden bu yana üretim bandından çıkan diğer FSI motorlara Avrupa'da ve Türkiye'de ölü doğum diye isim verildiğini bilir.

1.6 115 FSI üretimden kaldırıldığı günden beri FSI satışlarına ve ikinci eline çok büyük sekte vurulmuştur.

Avrupa'daki ve Türkiye'deki alıcılarında ölü doğum diye adlandırmasından anlaşılacağı üzere FSI artık tercih edilen bir motor değildir.

İnternette çok az araştırmayla bu bilgilere ulaşabilirsiniz.