1.6 115 Hp Sadece Edition Paket Kalınca Diğer Modelleri Değer Yitirir Mi?

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.6 115 Hp Sadece Edition Paket Kalınca Diğer Modelleri Değer Yitirir Mi?

Bildiğiniz gibi bu konuyu ben açmıştım.Değerli yorumlarınızı okudum.Herkese teşekkürler.Sadece bana kalsa;bu aracımı satıp.1.4 turbo ikinci elini almak isterim.Ama eşim asla bu fikrime yanaşmıyor.Yazdıklarınızı okuttum,olmadı. :) İkna olmuyor.Ben de Lpg falan taktırırım ilerde diye düşünüyorum artık.Sonuçta elimizde patlayacak,aldığına bin pişman edecek bir araba değil bizim 1,6'lar.

polatts

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kısaca 1.6 115 araçlarımız ne yazık ki pişmanlık içeriyor genel olarak.
aracın kasası çok güzel diye gelip soranlara içi sizi dışı beni yakar düyorum ve tabiki kimseye tavsiye etmiyorum.2010 da bir araç lansman edeceksiniz ve bir motor tayin edeceksiniz sonra o motor seceneğini kaldıracaksınız kim olursa olsun neden kaldırılıyor ki diyerek şüpheyle bakacaktır ve bu da değer kaybına yol acacaktır.abimde de 115 1.6 var daha bugun servise gitmiş bir neden den dolayı orda öğrenmiş bunu şmdi aracı satmaya çalışıyor:) 35 000 e alan olurmu dedi :)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

polatts link' Alıntı:
kısaca 1.6 115 araçlarımız ne yazık ki pişmanlık içeriyor genel olarak.
aracın kasası çok güzel diye gelip soranlara içi sizi dışı beni yakar düyorum ve tabiki kimseye tavsiye etmiyorum.2010 da bir araç lansman edeceksiniz ve bir motor tayin edeceksiniz sonra o motor seceneğini kaldıracaksınız kim olursa olsun neden kaldırılıyor ki diyerek şüpheyle bakacaktır ve bu da değer kaybına yol acacaktır.abimde de 115 1.6 var daha bugun servise gitmiş bir neden den dolayı orda öğrenmiş bunu şmdi aracı satmaya çalışıyor:) 35 000 e alan olurmu dedi :)
kaldırılmadiki motor bence sadece her donanımda yok motor vw 1.6 8v motor satıyor 102 hp o da sadece trendline da var astra da aynı durum

polatts

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şöyle diyim ben 115 1.6 sport active select aldım aracın şimdi sıfır fiyatını bilmiyorum :) çünkü satışı yok.:)
neyse ki ben aracımı şu mantıkla almıştım alırım en az 5 en fazla 10 yıl binerim diye zaten yakın zamanda değiştirmeyi düşünmüyordum yakıt sarfiyatı hariç her şeyinden memnunum ama ikinci bir şans verilse opel bir daha düşünmem.bir arkadaş çin malımı nedir bunlar demiş :) çok ortaklı bir şirketin bana göre alman çizgisinden çıkmış araçları:)

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar Astra J Edition 1.6 nın dış kasasıyla Enjoy kasanın farkı varmı? Yani bir arkadaş başka bir başlıkta tampon farkı var falan demiş ama. Ben yok biliyorum. Acaba forumda Editon olan arkadaşlar varmı?

neptünmavi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Herkese merhaba foruma yeni katıldım. Geçen hafta içinde 1.6 edition otomatik Neptün mavi için görüşmeye gittik. şu anda ellerinde o renkten olmadığını belirtip mevcut olanlar için 43500 tl fiyata bıraktılar. ocakdan sonra tekrar gidip son kararımı vereceğim. Açıkçası forumda okuduklarımdan sonra 1.6 edition yerine 1.4 140 hp almak konusunda fikrimi değiştireceğim ama emin olamadım bir türlü  ::)

Hem performans düşük hem yakıt tüketimi çok yüksek şeklinde yorumlar okudum. Acaba 1.4 140hp olana tüp taktırsam nasıl olur. Kullananlar fikir verebilirse çok memnun olurum.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

neptünmavi link' Alıntı:
Herkese merhaba foruma yeni katıldım. Geçen hafta içinde 1.6 edition otomatik Neptün mavi için görüşmeye gittik. şu anda ellerinde o renkten olmadığını belirtip mevcut olanlar için 43500 tl fiyata bıraktılar. ocakdan sonra tekrar gidip son kararımı vereceğim. Açıkçası forumda okuduklarımdan sonra 1.6 edition yerine 1.4 140 hp almak konusunda fikrimi değiştireceğim ama emin olamadım bir türlü  ::)

Hem performans düşük hem yakıt tüketimi çok yüksek şeklinde yorumlar okudum. Acaba 1.4 140hp olana tüp taktırsam nasıl olur. Kullananlar fikir verebilirse çok memnun olurum.

Eğer ki imkanınız varsa Enjoy Plus 1.4 140hp veya daha üstünü almaya, kesinlikle düşünmeden alın 1.4T.
Benim imkanlarım el vermedi ve zaten daha önceden de astra H 1.6 kullandığım için performansının da bana yeterli geldiği için 1.6 Edition aldım. Ancak biraz daha bütçe ayırabilseydim kesinlikle en az 1.4T Enjoy Plus alırdım.
Yakıt tüketimi konusuna gelecek olursak, aracım şuan 3.000km'de. Manuel vites, ortalama yakıt tüketimi 8.2 lt/100km ve ortalama hızım 35km/saat.
Forumdan takip ettiğim kadarıyla lpg takılması önerilmiyor, çok detaylı bilgim yok o konuda. Bilgili arkadaşlar yanıt verecektir.