1.4T re-maping

gkhn6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konu ile alakalı yazılanları okudum ve motor tipine göre bir kategoride toplamak istedim. 1.4T lerle ilgili şimdiye kadarki tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. ֖ncelikle şimdiye kadar tüm araçlarımı re-mapping yaptırarak kullandım ve iyi elden çıkarsa hiçbir sorun olmadığını rahatlıkla soyleyebilirim tek muhtemel sorun Turbonuzun bir miktar daha önce ömrünü bitirecek oluşu ki bu surede yaklaşık 100.000km.(kullanım tarzıda önemli şüphesiz) şimdi konuya dönersem aracımızda bulunan Hibrit ECU (Electronic control unit) nedeniyle şuan için ülkemizde tekrar program yapılamıyor yani sorun sisteme girmekde değil sisteme program yazmakda. Bunu yapabilmek için şuan kullanılanlardan daha gelişmiş port paglantı araçlarına ihtiyaç var ve malıyet kaygısıyla bu işi yapanlar tarafından getirtilmiyor. Tabi yaparız diyenlerin sayısıda yok degil ama benim tavsiyem suan icin onlara güvenmeyin. Birde piyasada plag in play(tak çikar) olarakda adlandırılan ara beyin uygulamaları var  bunları kesinlikle aracınızda kullanmayın çunku bu urunler motorun sayısal sistemini yanıltarak çalışır ve bu sayede güç artışı saglar. Motor ömrü icin sorun çıkaran bu sistem aynı zamanda kullanırkende dengesiz ve tutarsız güç patlamaları yaşatacağı icin  kullanımıda keyifli değildir.
not:şüphesiz bunlar benim önerilerim  :)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4T re-maping

thnxx
bende şöyle bir ekleme yapıyım astra da şuan için hiçbir yazılım yapılamıyor  yapanların sorun yaşayabileceğini düşünüyorum ama sonuç almış olabilirler ayrıca 1.6t ler özellikle insignialara yapılıyor bu da aynı motor bunada yaparız diyenlere inanmayın araç beyinleri tamamen farklı

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gkhn6 link' Alıntı:
Turbonuzun bir miktar daha önce ömrünü bitirecek oluşu ki bu surede yaklaşık 100.000km.(kullanım tarzıda önemli şüphesiz)

100 binde turbo'nun bitmesi az değil mi sizce?
chipsiz turbo ömrü ortalama ne kadar peki?

gkhn6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=gkhn6 link=topic=2444.msg50319#msg50319 date=1318165222]
Turbonuzun bir miktar daha önce ömrünü bitirecek oluşu ki bu surede yaklaşık 100.000km.(kullanım tarzıda önemli şüphesiz)

100 binde turbo'nun bitmesi az değil mi sizce?
chipsiz turbo ömrü ortalama ne kadar peki?
[/quote]
Aslında benim yaptığım bir genelleme tek gercek turbonun omrunun daha erken bitecegi. Ama ornek verirsem bir islem uygulanmamış vw caddynin 80.000de turbo bitirdigi yada chipli astra h cdti ımı 90.000 e kadar hic bir sorun olmadan kullanmam yada chip uygulanmamış 120.000de turbo bitiren vw golf en uc ornegim sahibi oldugum s60 220.000de turboda sorun yok. yani kısaca kullanım cok onemli ama bence 120.000-130.000km bir turbo icin olüm vaktinin yaklaştıgı anlamına geliyor.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Ölüm vaktini uzatmak adına öncelikli dikkat edilmesi gereken husular:

1) yağ seçimi, seviye kontrolü, sistemi yağsız bırakmamak, tam yağlanma gerçekleşmeden sistemi zorlamamak

2) sisteme gönderilen hava için filtrelerin temiz, hortumların sağlam olması şartı.

3) kullanım tarzı

gkhn6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
Ölüm vaktini uzatmak adına öncelikli dikkat edilmesi gereken husular:

1) yağ seçimi, seviye kontrolü, sistemi yağsız bırakmamak, tam yağlanma gerçekleşmeden sistemi zorlamamak

2) sisteme gönderilen hava için filtrelerin temiz, hortumların sağlam olması şartı.

3) kullanım tarzı
+1
birde aracınızı park eder etmez hemen kapatmayın 1dk cıvarı beklemeniz lazım yapılmazsa bu, uzun donemde turbonun icindeki millerin kurum baglamasına neden olur.

S

screem

Bilgi Girilmemiş

astraowner link' Alıntı:
thnxx
bende şöyle bir ekleme yapıyım astra da şuan için hiçbir yazılım yapılamıyor yapanların sorun yaşayacağı uzun vadede bir gerçek ama sonuç almış olabilirler ayrıca 1.6t ler özellikle insignialara yapılıyor bu da aynı motor bunada yaparız diyenlere inanmayın araç beyinleri tamamen farklı
astra için hem dizel hem benzinli chip  yazılım yapılmaktadır çok iddalı olmuş sözleriniz bence bi araştırın derim...

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende yapılmıyor demedim daha olması gereken düzeyde değil dedim yani uzun vadede ne olacağı belli değil ve istanbul daki bu işle ilgilenen ustaların hiç biri önermiyor

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

screem link' Alıntı:
[quote author=astraowner link=topic=2444.msg50321#msg50321 date=1318165647]
thnxx
bende şöyle bir ekleme yapıyım astra da şuan için hiçbir yazılım yapılamıyor yapanların sorun yaşayacağı uzun vadede bir gerçek ama sonuç almış olabilirler ayrıca 1.6t ler özellikle insignialara yapılıyor bu da aynı motor bunada yaparız diyenlere inanmayın araç beyinleri tamamen farklı
astra için hem dizel hem benzinli chip  yazılım yapılmaktadır çok iddalı olmuş sözleriniz bence bi araştırın derim...
[/quote]

Hangi kasa ile ilgili fikirlerinizi söylüyorsunuz. Yanlış anlaşılma olmasın. Astra H kasa mı Astra J kasa mı? Konu başlığı 1.4T olsa da bir yanlış anlaşılma olmasın ;)

S

screem

Bilgi Girilmemiş

drwaverunner link' Alıntı:
[quote author=screem link=topic=2444.msg50360#msg50360 date=1318170050]
[quote author=astraowner link=topic=2444.msg50321#msg50321 date=1318165647]
thnxx
astra için hem dizel hem benzinli chip  yazılım yapılmaktadır çok iddalı olmuş sözleriniz bence bi araştırın derim...
[/quote]

Hangi kasa ile ilgili fikirlerinizi söylüyorsunuz. Yanlış anlaşılma olmasın. Astra H kasa mı Astra J kasa mı? Konu başlığı 1.4T olsa da bir yanlış anlaşılma olmasın ;)
[/quote]
siz hiçbir yazılım yapılamıyor demişsiniz o yüzden bende yapıldığını belirttim....astra h ve j kasalarda uygulama yapılıyor