1.4 Turbo Performans Bilgileri

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4 Turbo Performans Bilgileri

Esmerce link' Alıntı:
Yanlış anlaşılmasın arkadaşlar bende Civic yoktu yakın arkadaşlarımda var, bende Astra dan önce '09 Focus Tdci ondan önce '07 Corolla vardı.

Corolla kullanımı rahat yumuşak bir araçtı ama yol tutuş özellikleri, kaporta - boyası ve performansı bence başarısızdı, bunun üzerine fabrikasyon/kalite problemleri yüzünden 1 yıl kullanıp satmıştım.
Focus'a neden kıydınız? Hep aklımda bi tdci focus almak var. Nesini beğenmediniz acaba?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

goxb link' Alıntı:
[quote author=Esmerce link=topic=978.msg21899#msg21899 date=1301780054]
Yanlış anlaşılmasın arkadaşlar bende Civic yoktu yakın arkadaşlarımda var, bende Astra dan önce '09 Focus Tdci ondan önce '07 Corolla vardı.

Corolla kullanımı rahat yumuşak bir araçtı ama yol tutuş özellikleri, kaporta - boyası ve performansı bence başarısızdı, bunun üzerine fabrikasyon/kalite problemleri yüzünden 1 yıl kullanıp satmıştım.
Focus'a neden kıydınız? Hep aklımda bi tdci focus almak var. Nesini beğenmediniz acaba?
[/quote]

Focus u çok seviyordum aslında, çok iyi bir otomobildi ancak yeni kasası çıkacak diye ve çoğu forumlarda "çok sert" "çok yakıyor" vs vs tarzı eleştirilerden etkilenip gözden çıkarmıştım, yakın arkadaşım da aracımı çok istiyordu bu yüzden pek geçerli bir sebebi olmadığı halde aracı verdim. Ama dediğiniz gibi arabaya kıymış oldum çünkü benim gibi aşırı titiz kullanmadığı gibi gidip kiralama şirketine dahil etmiş aracı!  :'(
Bunun dışında sürüş zevki ve performans/tüketim dengesi mükemmele yakın bir otomobil olsa da Astra kadar kaliteli detay/ergonomiyede sahip değil ve bu yüzden yeni Astra
dan sonrases, titreşim ve kalite algısı konusunda yetersiz gelecektir.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende vardı civic hala da var 1.6ies+sunroof 110hp halada var :)çok memnunum ama astradan inip civic e geçince ki ben astra da düşük donanım seviyesine sahip olmama rağmen civic çok boş geliyor ama motor ve yakıt anlamında çok memnunum

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O kasa Civic yere yakın olmayı sevemeyenler hariç çoğunluğun severek kullanacağı bir araç, bizde de 91 yılında Civic vardı ve Honda Civic in o yere yakın, ferah ve kullanımı kolay havasını hiç bozmadı + sizdeki motor/kasa ağırlığı kombinasyonu bence mükemmeldir.

Sizinki kadar gidemiyor ama bende sırf çok yumuşak yürüyeni ve çok iyi şanzımanı yüzünden bir tane de yeni kasa otm. Civic olsa diyorum bazen, çünkü sizin kasayı alan satmıyor  ;D

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence dış görüntü anlamında yeni kasadan daha güzel sağolsun aracım bakımdan bakıma servis yüzü görüyor hiç sorun yaşamadım 2006 model aracım 0 almıştım 2005 ağustosta

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O kasadan sonra çıkan Civic lerin feedbackleri sizinkine göre oldukca kötü biliyorsunuzdur sanırım..

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet sanırım teknoloji geliştikçe sorunlarda artıyor astra da olduğu gibi

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aslında bir önceki kasanın makyajlı versiyonunda Opel in "problemli" olarak algılanmasına neden olan problemleri büyük oranda çözmüştü, uzun dönem testlerinde bile elektronik sorunlar oldukca azken işçilik ve malzeme kalitesi tam not alıyordu ve Opel hatalarından çok iyi ders almış diye bahsediliyordu.

Ama her yeni nesil araçta olduğu gibi yeni nesil Opel modellerinde de yeni doğum hastaklıkları olması normal karşılanmalı, dünyanın en sorunsuzu denilen Toyota da yaşadıklarım akıllara zarardı açıkcası..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

uzun yol yapmasam benim de motor seçeneğim 1.4 t olurdu kesinlikle.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
uzun yol yapmasam benim de motor seçeneğim 1.4 t olurdu kesinlikle.
üzülme bir dahaki sefere artık :D yada sık sık mola verip, kısa kısa parçalar halinde giderdin yolu  005hihih