1.4 Turbo Performans Bilgileri

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4 Turbo Performans Bilgileri

Lorenzo Von Matterhorn link' Alıntı:
evet o homurtuya bende hastayım... üst devirlerde kullanmak çok keyifli... bgn bir 320d yi baya takip ettim, 200 e kadar arayı pek açmadım ama o arkadaş gaza ne kadar basıyordu bilemem :)

320d eğer 136 ya da 150 hp lik ise hızlı vites atıp kavramayı zamanında yaparsanız arkanızda kalır, üst devirlerde denk geldiğiniz 163 hp lik versiyon ile kafa kafaya gidersiniz ancak 177 ve son versiyon 184hp sizi geçer, başta saydıklarımdan 150hp den itibaren olan güç versiyonları dik yokuşta da sizi geçer.

comodor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet araç 4000 devri buldumu farklılaşıyo birazdaha yüklendinizmi ne oluyo diyosunuz yol yetmiyo şehir içinde yapmayın

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra nın -yol çok kötü olmadıkca- hızı hissettirmemesi, 140hp lik güç ve insanı gaza getiren homurtu 80-90 la gitmeyi zor hale sokuyor  general_Dancing

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

geçende arkadaşın honda civic 1,6 ies ile rolling yapma fırsatı buldum aracı hafif motor modifiyeli yaklaşık 130-140HP arasında avantajı hafif olması.

2.vites 4000 devirde başladık turboyu doldurduktan sonra kick down yaptığımda anında 1,5 boy fark attım fakat 3. vitese attığım anda aracım hafif geriledi,3.vitesten 4. vitese atarken civic benim 1 boy önümdeydi fakat 4. viteste 1,5 boy fark atıp ben kazandım 3 kere denedik ve hepsindede sonuç aynıydı.

benim dikkat ettiğim vites geçişlerinde araç sürekli güçten düşüyor bu belki benim araca alışmamış olmamdan yada turbodan kaynaklanıyor olabilir, bide zaten viteslerimiz kemikli ve sert.
belki bu akşam birdaha deniyebilirim.

rollingde unuttuğum 1 nokta ESP kapatmaktı ben sadece TC'yi kapatmıştım.
sonucu aslında başarılı buluyorum çünkü aracım 1350kg artı ben 100kg :) 1450kg, ayrıca 18'jantta var.

saygılar

E

esadsari

Bilgi Girilmemiş

güzel deneme güzel sonuç 045thumbsup

benimde merak ettiğim active select te manuel vites olarak kullanıldığında hızlanma ve geçişler nasıl olacak

araç gelsin bizde leon-astra kalkışı yaparız bakalım sonuç ne olacak :D

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

active selectin en kötü yanı manuel kullanımda çok geç tepki veriyor hızlı vites geçişi yok

E

esadsari

Bilgi Girilmemiş

hadi yaa valla daha önceden kullanmadım hiç activeselect test te edemedik ama çokta kötü değildir heralde yoksa 180 likleri standart activeselect yapmazlardı heralde diye düşünüyorum

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çok kötü değil tabi canım eski tür triptronikler gibi yani yeni nesil triptronikler gibi değil amacım sizi kötü yönde etkilemek değildi özür dilerim

E

esadsari

Bilgi Girilmemiş

önemli değil ya zaten performans olarak harikalar yaratmasını beklemiyorum sadece moral bozucu olmasın yeter.

manuel alsaydım dedim sonradan ama trafikte falan uğraşmayalım bahanesiyle activeselect aldık.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

180hp lik Astra vs 160hp Golf testinde Astra nın otm. vitesi aracın sürüş keyfini baltaladığından ötürü eleştiriliyordu, ama şahsen yoğun trafik sorunum varsa ve Astra dan vazgeçmek isemiyorsam (ki alacak olsam gene Astra alırım) ben de otm. şanzıman alırdım, ayrıca 115hp lik otm. Astra yı kullandığımda viteslerinde kabul edilemez derecede bir ağırlık görmemiştim.