1.4 TURBO LPG UYUMU

eren_a1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4 TURBO LPG UYUMU

uçaktamircisi link' Alıntı:
Evet arkadaşlar sonunda lpg dönüşümünü gerceklestirmis bulunmaktayim :)
İlk denemede şehiriçi 160km yol yaptım . Sonuç ise harikulade .
Depomu fulledim ve yola koyuldum ..Yaklaşık yarım saat 45 dakika boyunca 150 km üzeri hızda kullandım .yklasik 10defa 0-100 denemesi yaptım . Olabildiğince sert kullandm aracı ve 
az önce tekrar fulledim ve 55 tl aldi . Sonuç = 35 kurus . Yani şehiriçi ve olabildiğine sert kullanmla max yakacagim yakıtı 0.35 kurus olarak görmüş oldum :)
Sakin kullanmda 30kurus altına düşeceğimi düşünüyorum :)
Bu arada tam net hatrlayamiyorum , hatırladığım lpg litresini 2.6 lira civarında bi fiyata Aldm opetten . Saygılar sevgiler forever Gazzzzz.... :)

Siz yinede aracı süreli yüksek devirler çevirerek kullanmayın ilerde sorun çıkarabilir bence.

uçaktamircisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Hayırlı olsun. Bol ekonomili sorunsuz kullanımlar diliyorum :) Aracı çok zorlamayın yüksek devirlerde ve yakıtı opetten almaya özen gösterin. En iyisi opet. Tarafımca test edildi, onaylandı ;)

Zaten evime en yakın opet var isabet olmuş :)

uçaktamircisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eren_1903 link' Alıntı:
Siz yinede aracı süreli yüksek devirler çevirerek kullanmayın ilerde sorun çıkarabilir bence.

Sürekli bu şekilde kullanan birisi değilim deneme amaçlı uğraştım biraz o kadar :) en fazla arada sırada düşük hızlarda seri kullanırım oda 4.000 -4500 deviri geçmez

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sürekli bu şekilde kullanan birisi değilim deneme amaçlı uğraştım biraz o kadar :) en fazla arada sırada düşük hızlarda seri kullanırım oda 4.000 -4500 deviri geçmez

hangi marka ve hangi kit taktırdın ne kadara mal oldu?

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Olabildiğince sert kullandm aracı ve 
az önce tekrar fulledim ve 55 tl aldi . Sonuç = 35 kurus . Yani şehiriçi ve olabildiğine sert kullanmla max yakacagim yakıtı 0.35 kurus olarak görmüş oldum :)
Sakin kullanmda 30kurus altına düşeceğimi düşünüyorum :)

1.4 140 hp'yi 18 aydır kullanıyorum. Bu aracın zaten şehir içi ve dışı karışık ortalaması 35 kuruş.

LPG ile 20-21 kuruş görürsünüz. Tabi bu dedigim normal kullanım. Sürekli agresif kullanımda artacaktır.

velidurmuş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kesinlikle opetten almayın derim opet eski opet değil ve 3 defa denedim po gaz petrol ofisi gazı opetten hem daha fazla yol yaptırıyor hemde çekişi düşürmüyor yada ikinci bir tercih olarak shell den alın derim...

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şehir içi kısa mesafeli kullanımda klima acik bir iki kez kısa süreli 4000-5000 devir yapınca 11-13 litreye cikiyor sakinde  9-10 litre ,s-disi 120-130 km hızlarında  klima açık araç bagaj dolu 7.5 yakıyor.
Anlatılan 4.5 - 5  lt yakması için  çoook sakin kullanmak gerek

alize05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

selam arkadaşlar. Astra Sedan 1.4 T A/S aracım var. Yıllık en fazla 7-8 bin civarı yapacağımı tahmin ediyorum. Forumda arkadaşlar bu kadar km için LPG taktırmamamı önerdiler. Neyse konuya geleyim. Bugün bir yere giderken sağımda landirenzo bayii gördüm ve durdum. adamla tanıştık filan. Adam meslektaşım çıktı. (eski bir asker). aklımdaki soruları sordum. Bana dürüstçe cevap verdiğine inanıyorum. Umarım öyledir. Bilgi vermesi açısından dediklerini paylaşayım.

Euro5 motorların hemen hemen tamamında bu hafif alaşımlı subap kullanıldığını, benzinde kullanıldığında bile 150.000 km civarında sıcaklık sebebiyle subapların şekillerinde değişiklik olacağını ve araçta sorun olacağını söyledi. Bu araçlara lpg takılmasında bu nedenle bir efsane yayıldığını söyledi. opellerin de diğer modeller kadar lpg ye uyumlu olduğunu söyledi.

Yasin901

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alize05 link' Alıntı:
selam arkadaşlar. Astra Sedan 1.4 T A/S aracım var. Yıllık en fazla 7-8 bin civarı yapacağımı tahmin ediyorum. Forumda arkadaşlar bu kadar km için LPG taktırmamamı önerdiler. Neyse konuya geleyim. Bugün bir yere giderken sağımda landirenzo bayii gördüm ve durdum. adamla tanıştık filan. Adam meslektaşım çıktı. (eski bir asker). aklımdaki soruları sordum. Bana dürüstçe cevap verdiğine inanıyorum. Umarım öyledir. Bilgi vermesi açısından dediklerini paylaşayım.

Euro5 motorların hemen hemen tamamında bu hafif alaşımlı subap kullanıldığını, benzinde kullanıldığında bile 150.000 km civarında sıcaklık sebebiyle subapların şekillerinde değişiklik olacağını ve araçta sorun olacağını söyledi. Bu araçlara lpg takılmasında bu nedenle bir efsane yayıldığını söyledi. opellerin de diğer modeller kadar lpg ye uyumlu olduğunu söyledi.

Ankara-eski asker-landirenzo, bunları toplayınca aklıma tek bir isim geliyor Hilmi DİZDAR. Doğru mu acaba?

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

alize05 link' Alıntı:

Montajcıya büyük oranda katılıyorum. Hesabınızı iyi yapın. Lpg şehiriçi yoğun kullanımda avantajlı olabilir ama sakin şehir dışı kullanımda belirttiğiniz km için gereksiz olabilir. Günlük yaptığınız yol 2-3 km kısa güzergahlarsa avantajını kaybeder vs. gibi önemli değişkenleri iyi hesap edin.