1.4 TURBO LPG UYUMU

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4 TURBO LPG UYUMU

mtaner link' Alıntı:
Dostum senin lpg ile  tüketim değerlerin gerçekten ben dahil herkesi çok imrendiriyor  ama şu 'aracı yüksek devirde kullanmanın yaratacağı zararları' düşündükçe lpg dönüşümü kafamda kocaman bir soru işareti olarak kalıyor. Ben de senin gibi aracı genelde sakin ve 1800-2500 devir bandı arasında kullanıyorum ama canım isteyince devri 4000-5000 e çıkarıp stresimi atamayacaksam arkadaki turbo yazısının ve araçtaki 140 adet beygirin benim için bir önemi kalmıyor. İnan kafamda orijinallik takıntısı ve bu düşünceler olmasa hemen gider taktırırım. Ama kafamda deli sorular var bildiğin gibi değil :)
Allah kafandaki o soru işaretlerini eksik etmesin. O sayede doğru yolu buluyorsun.   bravoo

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mtaner link' Alıntı:
Dostum senin lpg ile  tüketim değerlerin gerçekten ben dahil herkesi çok imrendiriyor  ama şu 'aracı yüksek devirde kullanmanın yaratacağı zararları' düşündükçe lpg dönüşümü kafamda kocaman bir soru işareti olarak kalıyor. Ben de senin gibi aracı genelde sakin ve 1800-2500 devir bandı arasında kullanıyorum ama canım isteyince devri 4000-5000 e çıkarıp stresimi atamayacaksam arkadaki turbo yazısının ve araçtaki 140 adet beygirin benim için bir önemi kalmıyor. İnan kafamda orijinallik takıntısı ve bu düşünceler olmasa hemen gider taktırırım. Ama kafamda deli sorular var bildiğin gibi değil :)

düşüncene saygı duyarım tabiki tercih meselesidir bu ben 1.6 motoru cok aradım. istediğim özelliklerde bu aracı buldum ve aldım. turbo yazısı vs beni cok ilgilendirmiyor ben gezerim tozarım keyfime bakarım az yakarım şimdi yazda geliyor tatil planlarım var uzun mesafe tüketimlerimide paylaşacağım. önümde ևanakkale turu planı var bakalım. benim bu aracı alma tercihim farklı yani o yüzden cogu arkadaş ile anlaşamıyorum :)

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

milyoncubaba link' Alıntı:
düşüncene saygı duyarım tabiki tercih meselesidir bu ben 1.6 motoru cok aradım. istediğim özelliklerde bu aracı buldum ve aldım. turbo yazısı vs beni cok ilgilendirmiyor ben gezerim tozarım keyfime bakarım az yakarım şimdi yazda geliyor tatil planlarım var uzun mesafe tüketimlerimide paylaşacağım. önümde ևanakkale turu planı var bakalım. benim bu aracı alma tercihim farklı yani o yüzden cogu arkadaş ile anlaşamıyorum :)

Uzun yolda yaşanmış acı ve tatsız lpg den kaynaklı birçok tecrübe yaşayan insanlar var iş çevremde.. Umarım sorunsuz şekilde tatil zehir olmadan tamamlarsınız  gezinizi.. Ama ben şuna inanmaya başladım bence lpg takacaklara verilen uzun yıllar bnecekseniz taktırın vs. gibi öneriler yanlış gibi.. Bence yeni araçlara ve yıllarca değilde 1-2 yıl binileceklere lpg takılırsa daha mantıklı gibi.. o arada 100 bin 150 bin ne yapılıyorsa artık.. Uzun vadede büyük sorunlar çıkardığı aşikar...

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

isteyince devri 4000-5000 e çıkarıp stres atmak sadece tuşa dokunmayla başlıyor , stres atılınca sonra yine tuş lpg ekonomi power devrede  greatt

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

isteyince devri 4000-5000 e çıkarıp stres atmak sadece tuşa dokunmayla başlıyor , stres atılınca sonra yine tuş lpg ekonomi power devrede  greatt

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wave61 link' Alıntı:
Uzun yolda yaşanmış acı ve tatsız lpg den kaynaklı birçok tecrübe yaşayan insanlar var iş çevremde.. Umarım sorunsuz şekilde tatil zehir olmadan tamamlarsınız  gezinizi.. Ama ben şuna inanmaya başladım bence lpg takacaklara verilen uzun yıllar bnecekseniz taktırın vs. gibi öneriler yanlış gibi.. Bence yeni araçlara ve yıllarca değilde 1-2 yıl binileceklere lpg takılırsa daha mantıklı gibi.. o arada 100 bin 150 bin ne yapılıyorsa artık.. Uzun vadede büyük sorunlar çıkardığı aşikar...

açıkçası bende yeni kasa çıkana kadar kullanmayı düşünüyorum sonra kısmet belki farklı bir segmente dönerim bilmiyorum. uzun yolda hangi araba ile sorun yasayan arkadaşlarınız var ?

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İlker16 link' Alıntı:

aynen öyle bizde her çeşit kullanım mevcut  dancee

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

açıkçası bende yeni kasa çıkana kadar kullanmayı düşünüyorum sonra kısmet belki farklı bir segmente dönerim bilmiyorum. uzun yolda hangi araba ile sorun yasayan arkadaşlarınız var ?

5.20 yangın çıktı araçta tabi kasko falan yok eski araç..... yandı komple şark görevine giderken dağlık bir alanda.... bunun gibi aracında yangın çıkan astra f kasa kullanan bir abimiz var komple yanmadan söndürebildiler.. kendi abimin sıfır aldığı mondeo 1.6 trend 40 bin km de üst kapak yandı subap değişimi de beraberinde 4 bine yakın bir masrafı oldu totalde.. Onun dışında çevremde lpg li araç sahibi herkes sanayii de tüm ustaları tanıyor... Bir süre sonra sorunalr iyice artıyor.. Mesela komşumda 2000 model megan var benzinli aracı 140 binde adam sadece bakıma gidiyor servise babamda clio var 2000 model sıfır alınmış sadece bakıma gidiyor servise.. Sanırım bizde bu şekilde binersek lpg ye oranla uzun yıllarda büyük ölçüde kar etmiş olacağız güvenliği de cabası... Ama arabaya acımasam ve ben 1-2 yıl bineyim arabanın tabiri caizse anasını ağlatayım benden sonraki sahibi uğraşsın bu sürede de taksici gibi dolaşayım dersem LPG taktırabilirdim orası ayrı.. He bir de çoluk cocuğumu o arabaya bindirmeyeceksem..

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dostum aynen dediğin gibi tamamen tercih meselesi, önemli olan aracı sevmek ve keyifle binmek. Rabbim hepimize keyifle binmeyi nasip etsin. İnşallah tatil planında kafandaki gibi geçer hayırlısıyla gider gelirsin :) Astra konusunda anlaşmışız zaten lpg ve benzin konusunda anlaşamasak da olur :) 

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wave61 link' Alıntı:
5.20 yangın çıktı araçta tabi kasko falan yok eski araç..... yandı komple şark görevine giderken dağlık bir alanda.... bunun gibi aracında yangın çıkan astra f kasa kullanan bir abimiz var komple yanmadan söndürebildiler.. kendi abimin sıfır aldığı mondeo 1.6 trend 40 bin km de üst kapak yandı subap değişimi de beraberinde 4 bine yakın bir masrafı oldu totalde.. Onun dışında çevremde lpg li araç sahibi herkes sanayii de tüm ustaları tanıyor... Bir süre sonra sorunalr iyice artıyor.. Mesela komşumda 2000 model megan var benzinli aracı 140 binde adam sadece bakıma gidiyor servise babamda clio var 2000 model sıfır alınmış sadece bakıma gidiyor servise.. Sanırım bizde bu şekilde binersek lpg ye oranla uzun yıllarda büyük ölçüde kar etmiş olacağız güvenliği de cabası... Ama arabaya acımasam ve ben 1-2 yıl bineyim arabanın tabiri caizse anasını ağlatayım benden sonraki sahibi uğraşsın bu sürede de taksici gibi dolaşayım dersem LPG taktırabilirdim orası ayrı.. He bir de çoluk cocuğumu o arabaya bindirmeyeceksem..

yani bilmiyorum yeni nesil araçlarda pek sahit olmadım bu tarz şeylere ben açıkçası yani sıralı sistemde ha eskiden cok görüyordum yanan araçlar. çevremdeki bir cok araba lpg li ben kendim 2800 km opel CORSA ile ege turu yaptım hiçbir sorun yasamadım sonra aracı sattım alan kişininde sorun yasayacagını zannetmiyorum 5 ay oldu. hersey kader kısmet bilinmez düzenli bakım yapip ilgilenirsen araçta sorun cıkacagını düşünmüyorum