1.4 2004 Corsa Motor Kapağındaki Krema?

Raqwell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese öncelikle merhaba..

1 adetresin yükledim umarım becerebilmişimdir.

1.4 2004 corsa kullanıyorum motor kapağını açtığımda sürekli şu renkte bişey var krema gibi acaba sizler hiç karşılaştınız mı böyle bi görüntüyle?

http://hizliresim.com/ldYW8p
ldYW8p

Son düzenleme:

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese öncelikle merhaba..

1 adetresin yükledim umarım becerebilmişimdir.

1.4 2004 corsa kullanıyorum motor kapağını açtığımda sürekli şu renkte bişey var krema gibi acaba sizler hiç karşılaştınız mı böyle bi görüntüyle?

http://hizliresim.com/ldYW8p
ldYW8p

Kullandığınız yağ Mobil ise bu ölçüde köpüklenmesi normal.

Bende Mobil kullanırken köpüklenme oldu, Castrol e geri dönünce köpüklenme bitti. GM yağ da da köpük yapmadı hiç.

Başka bir aksilik yoksa yağa su karışması olayı değil bu, içiniz rahat olsun.

Raqwell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet mobil 10/40 kullanıyorum.. içime su serptiniz :) peki castrola neden geri döndünüz daha mı iyi fark var mıdır?

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
GM, Mobil, Castrol hepsini denemiş biri olarak söylüyorum: Astra F, 98 Model, 1.4 GL aracımda bahsettiğim tüm yağlarda bu olayı gördüm. kaç tane ustaya sorduysam da normal dediler, çoğu sallamadı bile, o kadar alışmışlar o olaya.
Yağların kalitesine gelince ben de hangisi gerçekten daha iyi bilemiyorum çünkü bunun bir yakıt gibi ani olarak kendini hissettirmesi mümkün değil. Son iki senedir castrol kullanıyordum, mobile geri döndüm. İlk seneler ve arada bir dönem de GM kullanmıştım.

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapagın kenarında hafif yağ sızıntızı varsa o kapağın contası eskimiştir hava yapıyordur. 3-4 tl bir fiyatı var o contanın

berkerdogan66

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Kısa mesafe araç kullanınca oluyor diyor ustalar.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Araçlarınızda zorunlu olmadıkça marka ve viskozite değişimi yapmayın. 2.0 yada 1.3 cdtibu olayı hiç yaşamadım ikisinde de mobil1 kullanıyorum. Yağ orijinalse sorun olmaz. Siz kapağın üstündeki iki adet hortumu söküp içi tıkanmış mı bir bakın derim.

Raqwell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçlarınızda zorunlu olmadıkça marka ve viskozite değişimi yapmayın. 2.0 yada 1.3 cdtibu olayı hiç yaşamadım ikisinde de mobil1 kullanıyorum. Yağ orijinalse sorun olmaz. Siz kapağın üstündeki iki adet hortumu söküp içi tıkanmış mı bir bakın derim.

EVet abi geçenlerde hava soğuktu -15 flandı arabayı çalıştırdım 1-2 dk bekledim ve 6-7 km lik yol gittim arabadan duman cıkmaya başlamıştı sebebide o hortumlar tıkanmış o köpükten ve buz tutmuş herhalde bende biraz yüklenince arabaya yağ çubuğunu yerinden çıkarmış araç bütün yağı yağ çubuğundan boşaltmış düşün abi o derece bi olay yaşadım araba yanacaktı :) sonra bi motor yıkama yaptık yağı değiştirdik o hortumları temizledik ve devam şimdilik sıkıntı yok ama olmaması gereken bi durumdu bu..

Raqwell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapagın kenarında hafif yağ sızıntızı varsa o kapağın contası eskimiştir hava yapıyordur. 3-4 tl bir fiyatı var o contanın

Bak dediğin mantıklı geldi buda olabilir bi bakayım bu işe teşekkür ederim.