1.3 dizel ılk kalkıstakı motor sesi?

engins

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar aracımı alalı bır hafta oldu daha 300 km deyım merak ettıgım su arac ılk kalkıs yaparken gaza bastıgımda motordan ınanlımas harıltı gbı ses gelıo sankı arac dızel 1.3 deılde yuksek motor 140 beygır gbı ses gelıo hatta arabama bınen arkadaslar bıle vayy nasıl ses bu boyle kac motor dedıklerı oldu...bu sızce normalmi?bırde en ufak bı kasıs ve tas uzerınden gecerken ıcerı mutıs bı ses verıoo arac bu herkesde oluyomu amortsorler cok sert gbı cokda anlamam ukalalıkda yapmıyım...daha once bı oncekı kasa astra vardı yere daha yakındı gıderken cukur kasıs gbı engellerde daha sesi izole edıyo gbı geldı bana yardımcı olursanız sevınırım...

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.3 dizel ılk kalkıstakı motor sesi?

Ben bu aracın kasis geçişlerinden çok memnunum. Bana neredeyse M.B hissi yaşatıyor. Özellikle pejo dan sonra gerçek bir ulusal kütüphane. Lastik basınçlarınız nedir sizin?

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Lastik havalarına baktır general_Shame_on_you

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

araca sportif özellik kazandırmak için süspansiyon biraz daha sert ama bu aracın daha sportif olmasında etkili
ama kasislerde ben hiçbir şekilde bahsettiğiniz gibi rahatsız olmuyor
lastik basınçlarınız nedir? çok rahatsız oluyorsanız lastik basınçlarını 32 yapın
bahsettiğiniz ses birçok kez söylendi sitede birçok başlıkta
bu ses dizellerin çoğunda var benim aracımda da vardı ama aracı kullandıkça 15 bin km den sonra bu ses ortadan kalkıyor
teknik detayı nedir henüz bir bilgi yok

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dizel motorsa tahminimce yakıtı düşürmek için rölanti devri düşürülmüş olduğundan bu sesler daha belirgin duyuluyor ancak rodaj döneminden sonra, özellikle sıcak havalarda bu sesde farkedilir azalma olacaktır.

Aracınızın amortisörü Astra H lara göre yol titreşim ve seslerini daha iyi absorbe eder, gene kabin yalıtımı da daha iyidir bence lastiklerin basınçlarını düşürün.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben 225 lik lastiklerde 37 hava ile en ufak ses sorunu yaşamıyorum. Ses için 40 ın üzerinde basacaklar ki bahsedilen gibi bir rahatsızlık olsun değilse mutlaka biryerde sorun vardır. Bu, aracın genel yapısı kesinlikle değil.

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kalkışlarda motordan gelen ses hemen hemen bütün dizellerde yaşandı ve zamanla kayboldu gitti. Diğer konu için ise lastik havalarını kontrol edin derim, ben aracı ilk aldığımda kontrol ettim ve 42 hava vardı.

gencebay25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben de arabamı ilk aldığım günlerde bu sesten baya rahatsız olmuştum aklımda soru işareti kalmasın diye servise gittim ustayla teste çıktık ve bu sesin normal olduğunu araç kalkarken pompadan geldiğini söyledi ben defalarca sormama rağmen sesin normal olduğunu söyledi ama zamanla azalacak diye bi şey söylemedi araç 6 binde ses hala devam ediyo:(

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kalkıştaki o sesin volandan geldiği söylendi, yokuş kalkış desteğinden geldiği söylendi şimdi de pompadan olduğu söylenmiş. tüm servisler ağız birliği etmiş maşallah..:) açıkçası kalkıştaki o ses ilk başlarda bende de belirgin olarak hissediliyordu. sonraları ya önemsememeye başladım ya da alıştım sanırım, sesi duymuyorum. arada bir radyo kapalıysa yada sağ ön cam açıksa sesi duyabiliyorum. hatta bir akşam geç vakitte istoç civarında bir müddet başka bir ecolex araçla yanyana gittiğimde, diğer araçtan çıkan müthiş bir uğultu duymuştum.. kasislerde ise ne kaliper ne de gerilmiş yay sesi gibi hiçbir ses duymuyorum. ama amortisörlerimde patlak olduğu ve garantiden değiştirileceği söylendi ama ne arayan var ne soran....

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim de arka amortisörde sıvı tespit ettiler ama yağ olmayınca emin olamadılar patlak mı değil mi diye bakımda tekrar kontrol etcekler