1.3 Cosmo Aracımı Satıp 1.4 Turbo Almak İstiyorum

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.3 Cosmo Aracımı Satıp 1.4 Turbo Almak İstiyorum

aynen ben 6 ayda 10000km ye dayandım sizin km hiç birşey

Xantorus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merdo link' Alıntı:
O kadarda yüksek beygire gerek yok ya :) 1.6 Turbo 180 beygir fazla yakıyor kullandınız mı bilmiyorum ama onun yakıt tüketimi hissedilir derecede fazla.1.4 140hp iyidir
evet  yaklaşık 1-1.5  litre fazla  yakar  oda  şehir içinde    uzun yolda  aradaki fark daha da  azalır 
arkadaş  5 ayda  1700 km yapmış  senede  5000 yapsın en fazla 
5000/100  = 50    her  100  km de  2 litre fazla yaksın  100 litre benzin eder  420 tl eder  ayda  35 tl yani 

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

5 ayda 1700 km yapmışsınız, ki 1.4t almanız için yeterli bir sebep bu
benim de araç alalı 5 ay oldu tam olarak ve 10500 km deyim ve dizelle tam doğru bir karar verdiğimin göstergesi
siz %50 daha az kullanmışsınız ve 1.4t almanız yerinde bir karar olur..

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Ayda 2000 km yapmışım :) 1.4T için geçerli bir sebep :)

diagnotics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben bir şeyi anlamıyorum.. şimdi 1.4 T cosmo ile 1.3 cdti arasında tam 3300 liralık bir fark var..(turbo 49600 dizel 52900) şimdi ilk önce tr de yaşadığımız için mutlaka dizel aracı benzinli araçtan hem daha pahalıya satacağız hem daha kolay satacağız.. bana göre 2. elde dizel cosmo benzinliden kesin 2000 lira pahalıya satılır(bilmiyorum siz ne düşünürsünüz).. ee aradaki fark ne kaldı sadece 1300 lira..ee şimdi arkadaş 5 ayda 1700 km yapmış budeğer tabiki de az ama bu km bana göre ileriki zamanlarda artacaktır..çünkü ayda 200-300 km için araba almaya da değmez yani :D(işin şakası) şimdi benzinli olsaydı aracı bir depo ile ortalama 600 km giderdi ve bir depo da 240 tl ye dolduğunu varsayarsak hemen hemen 750 tl gibi benzin masrafı olurdu 5 ayda.. şimdi dizel de bir depo ile 850 yapıyor desek ve aracın da deposu yaklaşık 200 tl ye dolduğunu düşünürürsek 400 tl mazot parası ödenir.. aradaki fark 350 tl.. böylece 1300 tl lik fark yaklaşık 1.5 yılda çıkmış oluyor.. ama tabi bu daha fazla km yapmaya başladıkça 1 seneye falan düşer.. ayrıca aracın deposunu doldurduktan sonra bir daha depoyu ne zaman doldurduğunu unutmak da cabası.. bence insanların en çok psikolojisini etkileyen benzinli araçta çoğu zaman depo fulleyemeyip o yakıt göstergesinin düşüşünü bariz bir oranda farketmek..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
ikimizde kendimizi mutlu hissediyorsak araçlarımızla
ikimiz de doğru kararı vermişiz o zaman :)

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=drwaverunner link=topic=1347.msg29289#msg29289 date=1304247366]
ikimizde kendimizi mutlu hissediyorsak araçlarımızla
ikimiz de doğru kararı vermişiz o zaman :)
[/quote]

Kesinlikle ;)

Bu karar aşamasında birçok değişken ve beklenti var. Sadece maddiyata yönelik tercihler ilerleyen zamanlarda tüm beklentileri karşılamamakta.

Evet Türkiye'nin gerçeği, benzin pahalı, ekonomiyi ister istemez düşünüyoruz ama bu beklentilerden sadece 1'si. Hepsini aynı kefeye koyup değerlendirmek lazım.

Beklentilerin tümü %100 ise yakıt tüketimi de %40'lık en büyük bir dilim ise diğer beklentilerin de toplamının %60 olduğunu unutmamak lazım.

serdarhand1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ilanı henüz koydunuz sanırım, onay sürecindedir yazıyor :) hayırlısı olsun serdar bey, sanırım 1.4T ye niyetliydinz, umarım o aracı aldıktan sonrada yakıt yüzünden pişman olmazsınız:) Tekrardan hayırlısı olsun. Bu arada yine cosmo mu düşünüyorsunz?

serdarhand1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

markopasa86 link' Alıntı:
ilanı henüz koydunuz sanırım, onay sürecindedir yazıyor :) hayırlısı olsun serdar bey, sanırım 1.4T ye niyetliydinz, umarım o aracı aldıktan sonrada yakıt yüzünden pişman olmazsınız:) Tekrardan hayırlısı olsun. Bu arada yine cosmo mu düşünüyorsunz?

teşekkür ederim  sn.markopasa.Evet yine cosmo,sunrooflu ve beyaz bir araç düşünüyorum..

birde son olarak güncelleme için servise çağırdılar,güncelledikten sonra aracın performansında olumlu yonde büyük değişiklik oldu gerçekten.özellikle kalkışlarda baya fark var önceki haliyle.1.3 cdti ler için tüm servislerin aracları cagırdıkları soylendi bana forumda göremedim konusunu ama sizde güncellediniz mi aracı ?