1.3 CDTI Sedan VİTES SORUNU

mgokce58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.3 CDTI Sedan VİTES SORUNU

Çok sık olmasa da benim başımda bu grr lama sorunu var. Bazı günler hiç yapmıyor bazı günler ise birkaç defa yapıyor. Bugün servisten randevu aldım bakalım ne diyecekler.

mgokce58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bahsetmiş olduğum vites sorununu sonunda onlar da fark ettiler ve bişey yok demekten vazgeçtiler. Sorun vites kolundaymış. Garantiden değiştirecekler sipariş verildi bu hafta içinde arayacaklar.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vites kolunda sorun olacağını hiç sanmıyorum.Takılmalar genelde motor sıcaklıgı 90 derecenin altındayken oluyor.90dayken yağ gibi geçiyor.Bana boşa değişecekler gibi geldi

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence çok oynatmayın, benım de aracımı ılk aldıgımda böyle bir sorun vardı yazın zaten problem olmuyor , 1 yıl sonra da düzeldi şimdi gayet rahat geçiyor , servisde yağlama yaparak düzeltiyorlar ayrıca. Vitesin 2ye geçişi yapısı itibarıyle kemıklı bıraz zaten.

mgokce58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sorun sadece vitesin zor geçmesi değil 2. vites geçişlerinde dişli sesi gelmesiydi. Ayar yaptılar yağladılar kısmen düzeldi ama sorun hala devam ediyor. Birşeylerin değişmesi gerektiği açık. Vites koluyla başladılar bakalım inşallah düzelir.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sorununuz inşallah düzelir ama vites kolunun pek bir etkisi olacağını sanmıyorum.hayirlisi

mgokce58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar aracımı servisten aldım ve sorunum kesinlikle halloldu. Vites geçişlerinde cırlama sertlik ya da herhangi bir anormallik sezen varsa doğru Ankara Reis Oto'ya gitsin ve vites kolunun değişimini istesin. Vitesler yağ gibi geçiyor ve hiçbir sertlik anormallik kalmadı.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mgokce58 link' Alıntı:
Arkadaşlar aracımı servisten aldım ve sorunum kesinlikle halloldu. Vites geçişlerinde cırlama sertlik ya da herhangi bir anormallik sezen varsa doğru Ankara Reis Oto'ya gitsin ve vites kolunun değişimini istesin. Vitesler yağ gibi geçiyor ve hiçbir sertlik anormallik kalmadı.

Bendeki problem nispeten yağlamayla ve ayarla geçmişti ama bunu duymak güzel garanti bitmeden değiştirebilirim ben de.

dr.fatihcolak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende öyle bi sorun yok

KaHiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim arac 2013 hic boyle sorunla karsilasmadim(cok sukur) problemi halletmenize sevindim