1.3 CDTI easytronic 17 binde astra GİTMİYOR!!!

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buarada arkadaşın sorununa gelirsek.. önce aracı servise sokun.. test etsinler.. tüm durumlar normal ise chip tuning tavsiyesindeyim..

Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.devservis.com
Fabrika verisi 6,5 bizimki 7-7,5

bakimlarini zamaninda yaptiriyormusunuz?
sakinmi kullaniyorsunuz yoksa agresifmi? bunlar yakit ekonomisinde oynayan buyuk etkenler..birde kisa mesafede kullaniyorsaniz 5-6 km gibi, aracin motoru isinana kadar fazla sarfiyat olacaktir..genelde yazin 5-6 km, kisin ise 7-8 km'den sonra tam isiniyor motor..

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fabrika verisinden fazla yakan arkadaşlar lütfen alınmasın ama yanlış araç kullanıyorsunuz ya da çok kısa mesafe araçlarınızı kullanıyorsunuz. (yazdıklarım yanlış anlaşılmasın yakıt ekonomisi açısından yanlış kullanmaktan bahsediyorum.)

cmb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kısa fln değil ticari araç sonuçta o kadarda basmıyoruz 20.000'de 15k bakımı yapıldı :)

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
Chiptuning hem bu çekiş şikayetinize ilaç olacaktır hemde 1 litreye yakın yakıt tasarrufu gözlemlemekteyiz..

Denemende fayda var..birşey kaybetmezsin..

Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.devservis.com
Kısa fln değil ticari araç sonuçta o kadarda basmıyoruz 20.000'de 15k bakımı yapıldı :)

o zaman kullanim tarzindan kaynaklanan bir yakit tuketimidir..
sonucta aractaki o veriler sehir icinde min 50 max 90 km hiza gore, minimum degerlere gore, gaz pedalina minimum basarak, gereksiz ve ani ara hizlanmalar yapilmadan test yapilip olculuyor. mesela benim aracimin katalog verisi 8,5 litre, o sekilde kullanarak yol bilgisayarinda ortalamada yazin 7.8 lt, kisin 8.6 lt'ye kadar indirebiliyorum. ama normal ve agresif kullanimda yazin 8,5-9,0, kisin ise 9,0 ila 10,5 arasi degisiyor. hele hele sport butonuna basili gidersem 12,5-13 litreleri buluyor tuketim. ama aracin gucude buna dogru orantili olarak artiyor.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bana göre motor 1.3 kasa ağır kalkışta gaza ister istemez yükleniyo ve çok yakıyo aynı olay 1.7 lerde de vardı chip ten sonra yokuşta dahi çok rahat kalkış yapıyorum mehmet ustanın dediği gibi yakıtta da azalış oluyor

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim araçlarda tabiri caizse 2000 devir altı eşşek gibi 2000 devir üstü köpek gibi yaw... :)

ama yaptığım araştırma sonucu box ve chiple çok sağlam tork ve bg artışı oluyormuş garantisi bitince deneyeceğim...