1.3 cdti combo yağ eksiltme sorunu

fatihkarabck

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar;

1.3 cdti 75 hp combo c sahibiyim 356.000 km de 2006 model

4 bin kilometre önce yağını değiştirdim şuan yağ çubuğunun ortasında yağ çok mu fazla eksiltmiş acaba tam çözemedim.Yardımcı olursanız sevinirim.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar;

4 bin kilometre önce yağını değiştirdim şuan yağ çubuğunun ortasında yağ çok mu fazla eksiltmiş acaba tam çözemedim.Yardımcı olursanız sevinirim.

çubuktaki alt ve üst çizgi arası 1 litreye tekabül eder.ona göre hesaplayın...

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar;

Yağ çubuğu max min arası 1 lt dir. Buna göre sizn araç yarım litre yağ eksiltmis.

fatihkarabck

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ çubuğu max min arası 1 lt dir. Buna göre sizn araç yarım litre yağ eksiltmis.

peki ne kadar eksiltmesi normaldir ve kaç binde ben yağını değiştirmeliyim.Yeni aldım arabayı

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki ne kadar eksiltmesi normaldir ve kaç binde ben yağını değiştirmeliyim.Yeni aldım arabayı

Yalnız yağ değişimi ne zaman yapıldı o zamandan bugüne kadar süre içinde eksiltme önemli. Yağ değişimi yılda 1 olur veya km dolunca değişir. Yağ değişiminde hangi derece yağ konmuş önce onuda öğrenin 10 40 yağ koydurun ince yag konulursa araç daha fazla yag eksiltir.

fatihkarabck

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yalnız yağ değişimi ne zaman yapıldı o zamandan bugüne kadar süre içinde eksiltme önemli. Yağ değişimi yılda 1 olur veya km dolunca değişir. Yağ değişiminde hangi derece yağ konmuş önce onuda öğrenin 10 40 yağ koydurun ince yag konulursa araç daha fazla yag eksiltir.

4 bin kilometre önce değişti 4 bin kilometrede bu kadar yağ eksiltti 5w30 koyduk acaba bu normal mi onu merak ediyorum yoksa motorum gidici mi ?

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 bin kilometre önce değişti 4 bin kilometrede bu kadar yağ eksiltti 5w30 koyduk acaba bu normal mi onu merak ediyorum yoksa motorum gidici mi ?

Km yüksek normal sayilabilir o yüzden Gidici demek yanlış olabilir ama yağ seçimi yanlış olmuş km yüksek araçlara 10 40 konuluyor.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bende 1.7 var 10.000 kmde hiç eksiltmiyor mesela

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Orjinal GM mi?

Bugün orjinal GM Yağ Filtresi olduğunu düşünerek Her yerinde GM yazıyor fakat Made in Poland yazıyor. Germany üretim olması gerekmiyor mu ? Sizce ürün orjinal midir ?

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her GM parça Almanyada üretilmiyor ülkemizdede GM için üretilen parçalar var, GM yazıyorsa orjinaldir.Bazı markaların sahte bujilerinden bahsedilir piyasada filtrede sahtesini hiç duymadım fakat yinede tavsiye edilen bilinen yerlerden alış veriş yapmak faydalı olur.