1.3 CDTi 10 bin oldu, ama 15 bini bekler mi?

Iltegin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,
2011 model Astra 1.3 CDTi Easytronic aracım var. Temmuz 2015'te 50 bin km'de bakımını yaptırdım. Yağ, hidrolik, filtreler ve ön balatalar değişti. Şu an 60 bin oldu, yani 10 bin km geçti. Yalnız bu 10 binin 9 bini şehir dışı (ortalama 95-100 km hız ile). Sizce bakım zamanı gelmiş mi, yoksa 15 bini bekleyebilir mi? Ya da tam 1 sene geçsin öyle mi yaptırayım?

Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için...

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Koyduğunuz yağ hangi marka hangi dereceyi kapsiyor özellik olarak.? Bazı yağlar 15000 bin km değişim aralığı sunar

farukk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,
2011 model Astra 1.3 CDTi Easytronic aracım var. Temmuz 2015'te 50 bin km'de bakımını yaptırdım. Yağ, hidrolik, filtreler ve ön balatalar değişti. Şu an 60 bin oldu, yani 10 bin km geçti. Yalnız bu 10 binin 9 bini şehir dışı (ortalama 95-100 km hız ile). Sizce bakım zamanı gelmiş mi, yoksa 15 bini bekleyebilir mi? Ya da tam 1 sene geçsin öyle mi yaptırayım?

Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için...

Aracınız 10 km yol yapmış olabilir fakat bu süre boyunca ışıkta beklediniz,arabanızı ısıtmak için beklediniz,yolda birini gördünüz arabanız çalışır haldeyken 3-5 dakika muhabbet ettiniz.....:) aracınız 15 bin km'lik çalışmış olabilir.Onun için bakımını yaptırmanızda bence fayda var.İlla km'si 15 bine kadar beklemeyin.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Zaten 10 bin km olmuş maceraya gerek yok. Değişim yerinde olur. ;)

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Koyulan yağı bilmiyorsanız 15000 değilde 11000 - 12000 gibi değiştirebilirsiniz diye düşünüyorum..

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Iltegin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakımını Ankara Opal'da yaptırmıştım. İnanın hangi yağı koydular bilmiyorum. Az önce faturaya baktım, sadece "Shengoil Motor Yağı Tam Sentetik" yazıyor. Bu yağ nasıl sizce? Gerçi bu bilgiden nasıl olduğu çıkar mı?

En iyisi sanırım yaptırmak... Ama böyle olunca da yılda iki kez bakıma girecek anlaşılan. Çünkü evim başka bir şehirde, işim başka bir şehirde. Her hafta gidip geliyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Tam sentetik yağ 15 000 km gider. Ama gerek yok bana göre değişimi her zaman artı demektir.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önceki değişimde kaliteli bir 5-30 tam sentetik yağ kullanılmışsa, eksiltme vs. yoksa pek gerek yok erken değişime. Zaten çoğu uzun yolda yapılmış km'nin.

Çok tozlu bir ortamda kullanılıyorsa araç, iki bakım arası gerekirse hava filtresi değiştirilebilir ekstra olarak.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bakımını Ankara Opal'da yaptırmıştım. İnanın hangi yağı koydular bilmiyorum. Az önce faturaya baktım, sadece "Shengoil Motor Yağı Tam Sentetik" yazıyor. Bu yağ nasıl sizce? Gerçi bu bilgiden nasıl olduğu çıkar mı?

En iyisi sanırım yaptırmak... Ama böyle olunca da yılda iki kez bakıma girecek anlaşılan. Çünkü evim başka bir şehirde, işim başka bir şehirde. Her hafta gidip geliyorum.

Yetkili servisler genellikle tam sentetik yağ kullanıyorlar.. 15000 km gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz..

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi