1.3 Astra j sağa dönüşlerde uğultu

skydark35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhaba yaklaşık 1 haftadır aracımla virajlarda veya hafif sağ dönüşlerde uğultu şeklinde ses geliyor. Hıza bağlı ses artıyor ama sadece sağa dönerken geliyor, daha önce başına gelen var mıdır?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Teker rulmanı bozulmuş..Değiştirmek gerek...

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

skydark35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki teker rulmanı bozulmasında düz giderkende ses yapmaz mı hocam

Gorkem07

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
dönüşlerde yapıyorsa aks kafası olabilir
olduğu yerde yapıyorsa amortisör takozu olabilir

monsieur

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hocam bende de sağa dönerken gaza basınca değişik bir ses geliyor (hırıltı gibi). gaza basmadan dönerken sorun yok. sola dönüşlerde de sorun yok. akıl sır erdiremedim bu olaya. aracım imzamdaki araç

Gorkem07

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
hocam bende de sağa dönerken gaza basınca değişik bir ses geliyor (hırıltı gibi). gaza basmadan dönerken sorun yok. sola dönüşlerde de sorun yok. akıl sır erdiremedim bu olaya. aracım imzamdaki araç
corsa d lerde genelde amortisör takozu çok değişir hocam olduğunuz yerde çevirin ses geliyorsa amortisör takozu ama dönerken geliyorsa aks kafası olabilir herhangi bir rotbalanscıya gösterseniz tespitini hemen koyar.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Sesi duymadan yorum yapıyoruz ama banada aks gibi geldi.

skydark35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam sizinki güç aktarımındayken ses yapıyor galiba aks olabilir bende gaza basmak farketmeksizin hızım varsa sadece sağa dönüşlerde uğultu gibi bir ses geliyor. Araştırmadan direk ustayada götürmek istemiyorum bakalım, sebebini bulurum inşallah

nzmgl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhaba yaklaşık 1 haftadır aracımla virajlarda veya hafif sağ dönüşlerde uğultu şeklinde ses geliyor. Hıza bağlı ses artıyor ama sadece sağa dönerken geliyor, daha önce başına gelen var mıdır?
bende de corsa b var. aynı sorun bende de var. sadece sağa dönüşte ve gaza basınca geliyor. gaza basmadan dönünce ses yok. gelen ses metal sesi değil. daha çok hıırrrr gibi gıırrrr gibi bişe :) sorunu çözdünüz mü acaba? sebebi neymiş?

Meteefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı ses bende de var hafif direksiyonu sola çevirince uğultu yapıyor hızlandıkça ses artıyor sol tarafın tekerlek bilyesi değişti fakat ses yine devam ediyor belki de sağ tarafın bilyesindendir diyorum ama bilemedim başka bir ustaya daha göstereyim diyorum.