0-3000 km rodaj sürecindekilere...

rehaizmir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayin abim, aracla uzun yolda ilerlerken hızınızı kaca sabitlemek istiyorsanız o hiza gelinceye kadar gaza basin(örnegin 90 a sabitlemek icin 5. viteste 90 a kadar cikin) sonra cc tusuna basin ve ayaginizi gazdan cekin. hiz göstergesinin icinde,alt tarafta yesil renkle kadran figürü göreceksiniz,bu cc'nin acik oldugunu gösterir. eger ki frenleme yapma ihtiyaci duyarsaniz, cc devreden cikacaktir. hızınızı sabitledikten sonra, eger 90 a sabitlediginiz hizi yükseltmek isterseniz cc tuşuna basın, arac hızlanmaya baslayacaktir, istediginiz hiza gelince elinizi cc tusundan cekersiniz. frene basinca cc den cikinca arac, tekrar eski hızınıza gelmek isterseniz sayet, cc tusunun alt kısmındaki tusa basınız. sabit hızınızı daha asagi cekmek icin de yine alt dügmeye basmaniz ve istediginiz hiza düsünce elinizi cekmeniz yeterli. ayrica herhangi bir fren yapmadan cc den cikmak isterseniz arka kisimdaki dügmeye basmaniz yeterli. biliyorsunuzdur, direksiyonun solundaki cc tuşları üç tanedir. üstteki cc yi acmak icin,hizi yükseltmek icin kullanilir. alttaki mevcut sabit hizi düsürmek ve cc den cikan araci tekrar cc a getirmek icin kullanilir. bu iki tusun hemen ardindaki tus da cc den cikmayi saglar. yine frenleme yaparak da her daim cc den cikilabilir. bilgilerinize. umarim yardimci olmustur bu bilgiler, yanlis ya da eksik husus varsa arkadaslar lütfen düzeltsin. en güzeli uygulamali görerek ögrenmektir.
teşekkür ederim

rehaizmir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahmet Selam Kardeşim.

Senden bir ara araç brandası için fikir almıştım. Şimdi bir arkadaş içi miflon lu olanlar kesinlikle çizmez gibi birşey söyledi ancak daha önce kullanmış birisi olarak sana sormak isterim. Senin daha önce kullandığın branda miflonlu muydu?
cenk kardeşim bence hiç branda işine girmezamanla hepsi arabayı çiziyor.

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün servise gittim ses için bütün egsoz sistemi 3 parça değişecek garantiden dediler.parça bekliyoz artık offf.

franzferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bir şey sormak istiyorum benzinli olan 1.6 astram 1 depo benzinle 458.km yol gitti çok az araba yeni diye olabilirmi ben elimden geldiği kadar normal kullanmaya çalıstım bir sorun olabilir mi acaba.

LordScorpion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

memati09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bir şey sormak istiyorum benzinli olan 1.6 astram 1 depo benzinle 458.km yol gitti çok az araba yeni diye olabilirmi ben elimden geldiği kadar normal kullanmaya çalıstım bir sorun olabilir mi acaba.

eskı benzınlı kullanıcısı olarak ıyı bılırım :) ama 458 km bana cok az geldı fazla yakmıs yanıııııııı arac ılk zamanlar fazla yakıyor ama bende bu kadar olmamıstı bıraz kullan baktın bu sevıyelerde dolasıyorsa bı sorun var demektır