0-3000 km rodaj sürecindekilere...

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ve abilerim benim arabada sabah ları yada biraz beklidikten sonra çalıştırınca ıslık sesine benzer bir ses bir ses geliyo gaza basınca gidiyor araba ısınınca gidiyor.servise götürdümde gelmdi normal mi bu ses...

rehaizmir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu hız sabitleyici kullanırken gaza veya frene basmıyormuyuz nasıl kullanacağım bana bir anlatsanız diyorum.

hlmdsl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ve abilerim benim arabada sabah ları yada biraz beklidikten sonra çalıştırınca ıslık sesine benzer bir ses bir ses geliyo gaza basınca gidiyor araba ısınınca gidiyor.servise götürdümde gelmdi normal mi bu ses...
kardeşim hiç farketmedim öyle bir ses o yüzden yardımcı olamayacağım ne yazık ki...

hlmdsl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu hız sabitleyici kullanırken gaza veya frene basmıyormuyuz nasıl kullanacağım bana bir anlatsanız diyorum.
abi istediğin hıza geldiğin zaman CC'yi sinyal kolundaki düğmelerden aktif hale getiriyosun.3 düğmeden üsttekine her basışında arac 2.5km/h hızlanıyor; alttakine bastığında 2.5km/h yavaşlıyor.onların altındaki büyük düğmeye bastığında ise CC iptal oluyor.Gaza bastığında değil ama frene dokunduğun anda hemen devreden çıkıyor güvenlikten dolayı.devreden çıktığında tekrar aynı hıza almak istiyorsan 2.5km/h yavaşlattığın düğmeye basıyorsun araç aynı hıza seni koltuğa yapıştırarak çıkıyor :) tabi 90'a sabitleyip 30 km hıza düştüysen vites farkından dolayı o hıza çıkamaz onu artık sen ayarlıcaksın süleyman abi.umarım yardımcı olabilmişimdir...

av_ekremyavuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sayin abim, aracla uzun yolda ilerlerken hızınızı kaca sabitlemek istiyorsanız o hiza gelinceye kadar gaza basin(örnegin 90 a sabitlemek icin 5. viteste 90 a kadar cikin) sonra cc tusuna basin ve ayaginizi gazdan cekin. hiz göstergesinin icinde,alt tarafta yesil renkle kadran figürü göreceksiniz,bu cc'nin acik oldugunu gösterir. eger ki frenleme yapma ihtiyaci duyarsaniz, cc devreden cikacaktir. hızınızı sabitledikten sonra, eger 90 a sabitlediginiz hizi yükseltmek isterseniz cc tuşuna basın, arac hızlanmaya baslayacaktir, istediginiz hiza gelince elinizi cc tusundan cekersiniz. frene basinca cc den cikinca arac, tekrar eski hızınıza gelmek isterseniz sayet, cc tusunun alt kısmındaki tusa basınız. sabit hızınızı daha asagi cekmek icin de yine alt dügmeye basmaniz ve istediginiz hiza düsünce elinizi cekmeniz yeterli. ayrica herhangi bir fren yapmadan cc den cikmak isterseniz arka kisimdaki dügmeye basmaniz yeterli. biliyorsunuzdur, direksiyonun solundaki cc tuşları üç tanedir. üstteki cc yi acmak icin,hizi yükseltmek icin kullanilir. alttaki mevcut sabit hizi düsürmek ve cc den cikan araci tekrar cc a getirmek icin kullanilir. bu iki tusun hemen ardindaki tus da cc den cikmayi saglar. yine frenleme yaparak da her daim cc den cikilabilir. bilgilerinize. umarim yardimci olmustur bu bilgiler, yanlis ya da eksik husus varsa arkadaslar lütfen düzeltsin. en güzeli uygulamali görerek ögrenmektir.

av_ekremyavuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla hic öyle ses duymadim, insallah duymam da:) ama siz servise götürün muhakkak, belki önemli birseydir. iyice arastirmakta fayda var

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabam yavas kendine gelmeye basladi. 2. Vites halen hantal AMA duz yolda telafi ediyor. Bugun isiklarda kalktim gozum birara gostergeye kaydi oda né 140 a vurmus halen istiyor.dedim yok oglum bu yolda bu kadaf yeter :)

rehaizmir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi istediğin hıza geldiğin zaman CC'yi sinyal kolundaki düğmelerden aktif hale getiriyosun.3 düğmeden üsttekine her basışında arac 2.5km/h hızlanıyor; alttakine bastığında 2.5km/h yavaşlıyor.onların altındaki büyük düğmeye bastığında ise CC iptal oluyor.Gaza bastığında değil ama frene dokunduğun anda hemen devreden çıkıyor güvenlikten dolayı.devreden çıktığında tekrar aynı hıza almak istiyorsan 2.5km/h yavaşlattığın düğmeye basıyorsun araç aynı hıza seni koltuğa yapıştırarak çıkıyor :) tabi 90'a sabitleyip 30 km hıza düştüysen vites farkından dolayı o hıza çıkamaz onu artık sen ayarlıcaksın süleyman abi.umarım yardımcı olabilmişimdir...
bi,lgiler için teşekkür ederim.

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahmet Selam Kardeşim.

Senden bir ara araç brandası için fikir almıştım. Şimdi bir arkadaş içi miflon lu olanlar kesinlikle çizmez gibi birşey söyledi ancak daha önce kullanmış birisi olarak sana sormak isterim. Senin daha önce kullandığın branda miflonlu muydu?