Zorunlu Trafik Sigortası Hk.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nadir bildiğim kadarıyla "doğal afetlerde" tam ödeme durumu yok, o kalemlerde kısmi ödeme yapıldığı için primleri de çok düşük. Asıl gözden kaçan husus (eski tabir ile) halk hareketleri, grev, gösteri yürüyüşleri, terör gibi durumlar. Mesela dünkü patlama olayı terör kapsamında değerlendirilirse poliçede terör teminatı yoksa hasar gören araca kasko sigortasından ödeme yapılmaz diye biliyorum. (sigortalarda her geçen gün şirketler lehine birtakım değişiklikler yapıldığı için artık eskisi gibi takip etmiyorum, arkadaşlara yanlış bilgi vermemek için kesin böyledir diyemiyorum)

Savaş abim sanki bu terör de meydana gelen durumlarda devlet sanki hasarları karşılıyor diye biliyorum ama emin de değilim. Yanılıyor da olabilirim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Devletin vatandaşım zararını tazmin edebilmesi için karar (yasal olarak) alması lazım, öyle ben ödeyeceğim arkadaş, kime ne diye ağalık yapamaz. Misal sınır kaçakçılığı yapanlara yapılan ödeme gibi. ;)

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kasko ve trafik sigortam Kasım sonu bitiyor ama az önce merak edip kasko için internet üzerinden bir sorgulama yaptım. Yaptığım site sadece groupama için fiyat teklifi verebildi. Sanırım henüz poliçe bitimine zaman olduğu için diğer şirketler teklif vermiyor.

Neyse groupama şuan için aracıma 898,95TL kasko fiyatı veriyor. Hasarsızlık oranı indirimi %60. Bakalım ilerleyen günlerde nasıl fiyatlar görücez.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş Abi kasko hatalı ol ya da olma senin hasarını öder. Sigorta ben hatalı değilsem benimki ni ödesin. Ben Anadolu sigortadan yaptırıp yüksek prim öderken karşı taraf sıradan bir firmaya sigorta yaptırıyor. Kazadan sonra 3 ayda parayı zor ödüyor uyduruk firma. Anadolu sigorta en geç 15 içinde ödeme yapıyor.

O zaman ben salak oluyorum. Kaza yaparım en ucuz sigortayı yaptırırım kaşmrşı taraf ne halt ederse etsin öyle mi? Sigortam var mı var. Biri 500 lira biri 200 lira. Nasıl olacak bu iş?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş Abi kasko hatalı ol ya da olma senin hasarını öder. Sigorta ben hatalı değilsem benimki ni ödesin. Ben Anadolu sigortadan yaptırıp yüksek prim öderken karşı taraf sıradan bir firmaya sigorta yaptırıyor. Kazadan sonra 3 ayda parayı zor ödüyor uyduruk firma. Anadolu sigorta en geç 15 içinde ödeme yapıyor.

O zaman ben salak oluyorum. Kaza yaparım en ucuz sigortayı yaptırırım kaşmrşı taraf ne halt ederse etsin öyle mi? Sigortam var mı var. Biri 500 lira biri 200 lira. Nasıl olacak bu iş?

ben hep en ucuzuna yaptırıyorum bu seferde axa olmuş en ucuzu :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Ben 1978 yılından beri Anadolu Sigorta ile çalışıyorum. Şimdiye kadar hizmetlerinden hiç şikayetim olmadı, ev, araba, hayat sigortası derken bir de onlardan gelin aldım ;). Piyasadaki en pahalı firmalardan birisi. 37 yıl içinde 3 kere araçlarıma arkadan çarpıldı, her seferinde kasko sigortamdan dosya açtırdım. Kasko sigortasından dosya açınca suya sabuna dokunmuyorsun, paranı anında ödüyorlar (en son geçenlerde aracıma arkadan çarptılar, araba servisten çıktıktan 3 iş günü içerisinde hasar miktarı bankaya yatırıldı) hata karşı tarafta olduğu zamanlarda bana ödenen miktar karşı tarafa rucu (kısaca yüklenme/yıkma diyelim) edildiği için hasarsızlık oranım zarar görmüyor.
Senin önerine değinecek olursak. Eskiden buna benzer bir uygulama vardı. Trafik sigortasına ek teminat alarak ekstra bir ücret karşılığı bu uygulamadan faydalanılıyordu ama aracın hasarının tamamı değil belli bir kısmına ödeme yapılıyordu. Bir süre bu uygulamadan faydalandım ama daha sonra millet kaskoya ağırlık versin diye uygulamayı iptal ettiler. El birliği ile kaskodan vazgeçsek acaba bu uygulama tekrar geri gelir mi ki? ;)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ben 1978 yılından beri Anadolu Sigorta ile çalışıyorum. Şimdiye kadar hizmetlerinden hiç şikayetim olmadı, ev, araba, hayat sigortası derken bir de onlardan gelin aldım ;). Piyasadaki en pahalı firmalardan birisi. 37 yıl içinde 3 kere araçlarıma arkadan çarpıldı, her seferinde kasko sigortamdan dosya açtırdım. Kasko sigortasından dosya açınca suya sabuna dokunmuyorsun, paranı anında ödüyorlar (en son geçenlerde aracıma arkadan çarptılar, araba servisten çıktıktan 3 iş günü içerisinde hasar miktarı bankaya yatırıldı) hata karşı tarafta olduğu zamanlarda bana ödenen miktar karşı tarafa rucu (kısaca yüklenme/yıkma diyelim) edildiği için hasarsızlık oranım zarar görmüyor.
Senin önerine değinecek olursak. Eskiden buna benzer bir uygulama vardı. Trafik sigortasına ek teminat alarak ekstra bir ücret karşılığı bu uygulamadan faydalanılıyordu ama aracın hasarının tamamı değil belli bir kısmına ödeme yapılıyordu. Bir süre bu uygulamadan faydalandım ama daha sonra millet kaskoya ağırlık versin diye uygulamayı iptal ettiler. El birliği ile kaskodan vazgeçsek acaba bu uygulama tekrar geri gelir mi ki? ;)

Abi senin bu Anadolu Sigorta çekici hizmeti veriyor mu? Model yaş sınırlaması olmadan.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Abi senin bu Anadolu Sigorta çekici hizmeti veriyor mu? Model yaş sınırlaması olmadan.
Hatırlarsan geçenlerde Ostim'de arabanın debriyaj teli kopmuştu ya, işte o zaman Astra'yı Opel Garaja Anadolu Sigorta götürdü ;). Nadir 37 senedir Anadolu Sigorta'nın müşterisiyim, eşim de sigortanın personeli olduğu için sağolsunlar bana gereken kolaylığı sağlıyorlar. Bu sene başına kadar Taunus'un bile kaskosu (Astra'ya devrettiğim) vardı. 37 sene boyunca toplamda 2 kere (o da evdeki hasar için) hasar parası alan yağlı müşteriye neden kolaylık yapmasınlar ki? :maden:

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sigortacınıza danışın bence imkanınız varsa aracı aile büyüklerinizden birinin üzerine satış yapın... muhtemelen fiyat düşecektir...

onu araştırdım ama kendi üstüme araç aldığımda sigorta primi yine yüksek çıkacağı için ona gerek duymadım.