Zorunlu Trafik Sigortası Hk.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, trafik sigortamın süresi bitmek üzere, bende araştırmaya başladım ancak süprizle karşılaştım. ufak bi kaza yapmıştım mayıs ayında. primin artacağını biliyor ve bekliyordum ancak baya bi yüksek çıktı. 1800 tl civarı teklifler alıyorum. ( çok daha üstünde teklif aldığımda oldu). Sizlerden de başına böyle bir şey gelen var mı? bunun çözümü falan var mıdır? kasko bedeli kadar trafik sigortası ödemek istemiyorum. ucuza sigorta yaptırabileceğim bi yer varsa yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Trafik sigortası bitmeden ver birinin üzerine satışı olsun bitsin. Milletin sahtekarlıkları yüzünden kırk yılda bir kaza yapan arkadaşlar resmen mağdur edildi. Şimdi bu söylediğim sahtekarlık mı? Evet... ama buna iten sebep ise adam gibi düzenleme olmamasından başka bir şey değil. Durduk yere vatandaş özellikle dürüst vatandaş sahtekar olmak zorun da kalıyor. Her zaman olan dürüst vatandaşın sırtına bir yük daha sarmak.

flashmt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1800 tl gerçekten çok yüksek ,bir kaç sigortacıya sorgulattır bence bende bayramdan 4 gün önce yaptırdım 528 tl tuttu, 2 araç vardı üzerimde ilk aracımıda 2 ay önce yaptırmıştım hasarsızlık indirimiyle 187 tl ye yaptırmıştım 2 ci araca hasarsızlık uygulamadılar ilk aracı bayramdan 2 gün önce sattım ve sigortasını iptal ettirdim buna uygulanan hasarsızlığı 528 tl lik sigortaya uygulamalarını istedim sigortacım yeni sigorta yapalım farklı firmadan böyle daha avantajlı oluyor dedi ve 528 tl lik sigortayıda edip 340 tl ye sonlandı.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Özellikle bu kaza sonrasında kişiler arasın da tutulan tutanaklar yüzünden bir çok sahtekar yüzünden işler bu noktaya kadar geldi. Kaskosu olmayan bir araç kaza yapıyor sonra bir başka araç ile kaza yapmış gibi göster sonra sigortadan al parayı ve olan gerçek mana da kaza yapan kişilere oldu. Adam gibi bir düzenleme yapılmadığı sürece bu işin içinden çıkılmaz. A sigortası olsun B sigortası olsun adamların eksperleri gelecek onlar gerekli tutanakları tutacak kim suçlu ise o kişinin işlemleri o sigorta tarafından takip edilecek...

Gerçekten içinden çıkılmaz duruma soktular bu işi.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 yıl önce geri manevra yaparken bir aracın tamponuna çarptım. Aracın tamponu zaten darbeliymiş. Benim darbemle tamponu kırıldı ve tutanak tuttuk. Trafik sigortasından yaptırdı arabasını. Bende çizik bile yoktu. Fakat sigorta zamanı geldiğinde tam hatırlamıyorum ama trafik sigortası için kaskodan daha yüksek bedel çekmişlerdi.

Sonrasında internette bir kaç sigorta yapan web sitesinden sorgulama yaptırmıştım. En sonunda bir firma uygun fiyat vermişti. Yani internette varolan tüm sitelerden fiyat teklifi alın. Her sitenin her firmayla anlaşması olmayabiliyor. Birde sigortanın bitmesine bir aydan daha uzun süre varsa uygun fiyat teklifi alamıyorsun. Bir aydan daha az süre olması gerekiyor.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta yaşın genc oldugundan felan ne kadardsa sorgulatsan cok cıkar. anne babana abın ablana felan satıs yap aracı 100 tl paran gıder sıgorta fıyatı cok duser.ehlıyetı olup olmamasıda sorun degıl benım araba annemın uzerıne mesela ehlıyetıde yok yarı yarıya fark etmıstı zamanında

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ve 1 ekımden once yaptrmaya bak sıgortanı o zaman yenı yasa ıle dahada zamnlancak

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hiç kazam olmamasına karşın adamlar 400 TL dedi yarın sanırım 450 TL derler. İyice bu sigorta işinin bokunu çıkarmayı da becerdiler. Bundan önce yapılan sigorta fiyatım 230 TL idi. Ben böyle işin ta.....

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
allah sonumuzu hayır etsin.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hiç kazam olmamasına karşın adamlar 400 TL dedi yarın sanırım 450 TL derler. İyice bu sigorta işinin bokunu çıkarmayı da becerdiler. Bundan önce yapılan sigorta fiyatım 230 TL idi. Ben böyle işin ta.....

Astra Caravan ile Astra HB lerin trafik sigortaları arasında acayip fark var. Ben Nisan ayında 370 TL ye yaptırmıştım, araç HB olsaydı 100 TL kadar karım olacaktı. Benim anlamadığım Astra HB ile Astra Caravan bir araca çarptığında farkı hasarlara mı neden oluyorlar? Veya aynı fark Doğan ile Kartal için de mi var?