Zorunlu Trafik Sigortası Hk.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Plaka uygulaması da zaten saçmalık benim aracım Ankara plakası ise benim suçum ne? Sanki başka plaka olunca kaza yapınca parçası ucuz mu? Yok sadece efendim neymiş... O işler de trafik araç sayısı az iyi de kardeşim o araç başka illere gitmiyor mu? Saçmalık...

Teşvik aracın taşıdığı plakaya uygulanmaz (en son aldığım araç 43 plakalı ama İzmir'de kullanıyorum, e-devlet sisteminde ikamet adresim İzmir göründüğüne göre peki bu durumda ben kimi kandırmış oluyorum). Malum araçlar kendi başlarına kaza yapmazlar, onlarla sürücüleri kaza yapar. Bu durumda aracın plakası yerine sürücünün araç kullanım karakterinin (sık sık radara yakalanması, kırmızıda geçmesi, kaza yapması gibi) baz alınması gerekmez mi?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Teşvik aracın taşıdığı plakaya uygulanmaz (en son aldığım araç 43 plakalı ama İzmir'de kullanıyorum, e-devlet sisteminde ikamet adresim İzmir göründüğüne göre peki bu durumda ben kimi kandırmış oluyorum). Malum araçlar kendi başlarına kaza yapmazlar, onlarla sürücüleri kaza yapar. Bu durumda aracın plakası yerine sürücünün araç kullanım karakterinin (sık sık radara yakalanması, kırmızıda geçmesi, kaza yapması gibi) baz alınması gerekmez mi?

Abi, zaten bu senin söylediklerin dikkate alınması gerek işte örnek ben her zaman dikkat ederim ne kendime zarar gelsin isterim nede bir başkasına maşallah fazla değil ama on beş yıllık sürücülük hayatım var bir kere ceza yedim oda aracın camında yazı var diye ama işte bunların hiç bir önemi yok sigorta olsun kasko yapılır iken. Nasıl olsa mecbur biz istediğimizi alırız alıyorlar da... Ama bu sistem yüzünden bir çok kişi sigorta yaptırmaz sanmam adam arabaya lastik almıyor ki birde para verecek sigorta yaptıracak korkum o değilde böyle bir adam karşıma çıkmaz inşallah... Şimdi bu adamın sigortası yok kaza olsa masrafı kimden alacaksın? Durduk yere başa bela...

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende Cuma günü sigortamı yaptırdım. Bulduğum en uygun fiyat olan 1850 TL'ye. İçime oturdu resmen.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende Cuma günü sigortamı yaptırdım. Bulduğum en uygun fiyat olan 1850 TL'ye. İçime oturdu resmen.

o nasıl bir fiyat öyle? ticari araçlara çıkmıyor o kadar? kazanızmı var son dönemde? araç sizin üzerinize ve yaşınız küçük olduğundanmı öyle çıktı nedir?

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaza var. Ilk sigortam 300 tl isi bu kazadan ve yeni kanundan sonra durum bu. Daha düşük fiyat alamadım.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaskodan kazanamadıklarını sigortaya yüklüyorlar malesef.

Bir ara gündeme gelmişti herkesin kendi sigortası kendi hasarını ödeyecek diye. Bu sistem çok güzel olur. Ben hatalı değilsem ve aracımda hasar varsa birde karşı tarafın sigortası yoksa prim ödeyen benim gibi sigortalının parası boşa gitmiş demektir.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kaskodan kazanamadıklarını sigortaya yüklüyorlar malesef.

Bir ara gündeme gelmişti herkesin kendi sigortası kendi hasarını ödeyecek diye. Bu sistem çok güzel olur. Ben hatalı değilsem ve aracımda hasar varsa birde karşı tarafın sigortası yoksa prim ödeyen benim gibi sigortalının parası boşa gitmiş demektir.

O zaman trafik sigortasının adı kasko olmaz mı? Trafik sigortasının amacı mağduru korumak olduğuna göre ayrıca devlet tarafından "zorunlu" hale getirildiğine göre devlette mağduru korunurken elini taşın altına koymak zorundadır. Suçlunun arabasının trafik sigortası yoksa devlet o kişinin malına mülküne maaşına yıllar boyu süren mahkemeler olmadan anında haciz koymalı, kontrollerde yakaladığında da aracı anında trafikten men etmelidir.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bana göre zaten bu trafik sigortası yaptırmadan trafik içinde gezen çok sayı da baş belası var. Bu belalardan uzak tutsun yaradan. Çünkü bu adamlar her hali ile başa bela. Şimdi Kaza olsa bizim araçlar da güme gider. Bu kişilere de kesin kez önlemler alınması gerek. Artık bu trafik sigortası da değilmesi gerek. Kasko ve trafik sigortalarının kapsayan bir kalem olmalı ve kişilerin istediği şekilde düzenlenmesi gerek. Misal deprem sel doğal felaketler gibi kalemler müşterinin isteklerine bırakılması gerek. İsteyen istediği şekilde yaptırması lazım. Tabi birde düzgün sürücü kurallara uyan sürücü ayrımları da olması şart.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
plaka olayı hakikaten saçma. güneş sigorta adrese dayalı veriyor fiyatı.
mesela araba babamın üstüne ama ben 78 plaka ile şuan istanbuldayım.
aynı şekilde kendi arabam babamda şuan ama 1 sene istanbulda kullandım 78 plaka ile...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Nadir bildiğim kadarıyla "doğal afetlerde" tam ödeme durumu yok, o kalemlerde kısmi ödeme yapıldığı için primleri de çok düşük. Asıl gözden kaçan husus (eski tabir ile) halk hareketleri, grev, gösteri yürüyüşleri, terör gibi durumlar. Mesela dünkü patlama olayı terör kapsamında değerlendirilirse poliçede terör teminatı yoksa hasar gören araca kasko sigortasından ödeme yapılmaz diye biliyorum. (sigortalarda her geçen gün şirketler lehine birtakım değişiklikler yapıldığı için artık eskisi gibi takip etmiyorum, arkadaşlara yanlış bilgi vermemek için kesin böyledir diyemiyorum)