Zavoli marka LPG'de sorun

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar araç LPG'deyken tam gaz verince 5.vites 190 km. civarında kendi kendine benzine geçiyor tam gaz verdiğim sürece benzinde gidiyor ayağımı gazdan azcık çekince LPG'ye dönüyor. aynı olay yokuş yukarı çıkarken de tam gaz verince 3. ve 4. viteste tekrar ediyor. bu sorun sanırım araç yükteyken tam gaz verince oluyor gaz akışının yeterli gelmemesinden şüpheleniyorum. benzer bir problem yaşayan oldu mu fikri olan var mı yardımcı olun lütfen... :( :(

volkankutuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam,

Muhtemelen beyinde bir ayarsızlık var. önemli birşey olduğunu düşünmüyorum. İyi bir ustaya göstermelsin.

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
aracınıozdakı karısım degerlerı hatalı
yanı ecudan yenı degerler ayarlanmalı
yuksek hızlarda gaz yetısmıyor benzıne gecıyor olabılır

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var ve 1 senedir izmirde bunu halledebilen bir usta bulamadım. polariste takılmıştı 2 yıl önce ve 2 yıl boyunca bu yüzden en az 5 kez gittim ve 2 kez beyni değiştirdiler ama sonuç aynı... ilk takıldığı dönemlerde bu sorun yoktu fakat sonradan oluştu.araçlarımız Alper abiyle aynı. yalnız bir şey farkettim gaz pedalını dibe dayayınca oluyor yani o dip kısımda motorun seside performansıda değişiyor acaba farklı bir şeyler mi oluyor o dip kısımda?

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte bu yaw

LPG beynine gelen gaz basıncı düşükmüş serviste güzel bir ayar yapıldı ayrıca hava filtresi çok tıkanmış değiştirildi araç canavar gibi oldu :) artık yokuş yukarı ne kadar basarsam basayım LPG'de gidiyor sadece 5.vites 5600 devir civarında benzine geçiyor, servis ona da çözüm buluruz ama o zaman düşük devirde de çok yakmaya başlar dedi ben de kalsın o zaman dedim :) sonuçta araç sadece 200 km/h üstüne çıkınca benzine geçiyor gazdan ayağını azcık çekince yine LPG'ye dönüyor onun dışında yakıt sarfiyatı ve performans harika dün akşam otobanda denedim 200 km/h kadar LPG ile, 230 km/h de benzinde yapıyor.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de aynı problem olmuştu basınç düşmüş 1 civarından 1,2 civarına getirdiler olay çözüldü.

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
regulator basıncını dengeleyemıyorlar programa uysalar sorun olmaz vokda acarsan fazla yakar

smoke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım arabada da benzıne gectımı benzınde kalıyo tekrar gaza gecmıyor (voltran). zavolı nın bır ozellıgımı acaba

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alper izmirde yaşıyorsan eğer ZAVOLİ ile ilgili tüm sıkıntıların için Türkiye Distribütörü olan POLARİS LPG ye gidebilirsin. telefonu 0 232 458 53 73

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginiz için teşekkürler. şimdilik bi sorun yok yakıt sarfiyatını belirleyip ona göre regulatördeki basıncı arttırcam veya azalttırcam. zavoli gerçekten ecotec motorla uyumlu taktırmakla iyi yapmışım :)