Z16XER Motorda performans düşüklüğü.

murat.akan

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, arabamda çekiş düşüklüğü mevcut hem benzinde hemde LPG de.
p0136
P0134
P0068
P0170
P0141
P0110
Hata kodları var çoğu oksijen sensörü ile ilgili.
Periyodik bakımı 10 bin km önce yapıldı. Geçen açtım baktım hava filtresi tertemiz.
Sizce ne yapmam gerek hata kodları için gittim özel Servisi boğaz kelebeği temizlendi.
Buji değiştirsem iyileşme olur mu?
Performans odaklı önereceğiniz buji var mı?2009 model Z16XER.
Herkese kazasız belasız yolculuklar dilerim.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, arabamda çekiş düşüklüğü mevcut hem benzinde hemde LPG de.
p0136
P0134
P0068
P0170
P0141
P0110
Hata kodları var çoğu oksijen sensörü ile ilgili.
Periyodik bakımı 10 bin km önce yapıldı. Geçen açtım baktım hava filtresi tertemiz.
Sizce ne yapmam gerek hata kodları için gittim özel Servisi boğaz kelebeği temizlendi.
Buji değiştirsem iyileşme olur mu?
Performans odaklı önereceğiniz buji var mı?2009 model Z16XER.
Herkese kazasız belasız yolculuklar dilerim.
İlk etapta oksijen sensörü değişimi ve iyi bir lpg ayarı öneririm... Bu arada aracınız kaç km'de ve daha öncesinde subap değişimi yapıldı mı? Bu arada bujide Gm - Opel harici önermiyorum, bence her şeyin orijinali makbul..

• Beğen
Tepkiler: murat.akan

murat.akan

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
İlk etapta oksijen sensörü değişimi ve iyi bir lpg ayarı öneririm... Bu arada aracınız kaç km'de ve daha öncesinde subap değişimi yapıldı mı? Bu arada bujide Gm - Opel harici önermiyorum, bence her şeyin orijinali makbul..
Merhaba geri dönüş için teşekkür ederim. Çelik Subap 145 binde takıldı. Şuan 190 binde. Periyodik bakım her 10 bin olmalı mı sizce peki hava filtresi ve motor yağı tertemiz. Benzin filtresi ve dediğiniz gibi orijinal buji takarım. Bir de kompresyon testi segman subap sıkıntısı varsa fikir verebilir.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba geri dönüş için teşekkür ederim. Çelik Subap 145 binde takıldı. Şuan 190 binde. Periyodik bakım her 10 bin olmalı mı sizce peki hava filtresi ve motor yağı tertemiz. Benzin filtresi ve dediğiniz gibi orijinal buji takarım. Bir de kompresyon testi segman subap sıkıntısı varsa fikir verebilir.
Aracınızın km'sinden ötürü 10 bine düşmenizi öneririm.. Bobin değişmemişse bobini de Delphi marka ile değiştirebilirsiniz, performans düşüklüğü yapabiliyor arıza kodu vermeden başıma geldi.. Yağ olarak da Liqui Moly öneririm, eğer başka bir yağ koyarsanız da kesinlikle Liqui Moly Mos2'li yağ katkısı kullanın..

• Beğen

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
P0170 enjektor yada maf sensörün arızalı olabilir
p0136 oksijen sensörü 2 de sorun var gibi
P0068 maf sensöründe arıza var yada aracın yağ yakıyormu bak motoru çalıştır ecotech kapağını çıkart ıslık varmı bak
P0141 oksijen sensörün(lpg varsa ayarsızlık yüzünden) ıstıcın yanmış
P0110 maf sensörün arızalı yada ucu kopmuş olabilir
bunları cihaza bağlayı anlık olarak verilerine bakmak lazım ben maf sensöründen başla bu işe diğer arızalar bu yüznden vermiş olabilir sonra mutlak 2. oksijen sensöründe bu arızanın üzerine gittiğinden bozulmuştur lpg var sa tuz biber olmuş bu işe ayarsız olmasından

Son düzenleme:
  • Beğen

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
bakımı 10 binde bir yapmak zorundasın hepside değişmesi lazım buji performans olarak yoktur orj. olarak onuda değiştir tekleme başladıysa yda max 20 binde bir değiştir

• Beğen

murat.akan

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
P0170 enjektor yada maf sensörün arızalı olabilir
p0136 oksijen sensörü 2 de sorun var gibi
P0068 maf sensöründe arıza var yada aracın yağ yakıyormu bak motoru çalıştır ecotech kapağını çıkart ıslın varmı bak
P0141 oksijen sensörün(lpg varsa ayarsızlık yüzünden) ıstıcın yanmış
P0110 maf sensörün arızalı yada ucu kopmuş olabilir
bunları cihaza bağlayı anlık olarak verilerine bakmak lazım ben maf sensöründen başla bu işe diğer arızalar bu yüznden vermiş olabilir sonra mutlak 2. oksijen sensöründe bu arızanın üzerine gittiğinden bozulmuştur lpg var sa tuz biber olmuş bu işe ayarsız olmasından
Sağolasın ustad maf sensörü başta olmak üzere bir baktıracağım.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sağolasın ustad maf sensörü başta olmak üzere bir baktıracağım.
Senin kontrol edeceğin yer motorun yağ yakıyor mu beyaz duman varmı birde motoru çalıştır ıslık sesj çıkarıyormu motor kaputu açıp bak

• Beğen