Yükseklerden geçme problem. çÖzüm önerileriniz..

emre12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı dertten sonunda merivaya karter koruması taktırdım ve ilk servisten aldığım gün olmak üzere bugüne kadar iki kere lazım oldu
ilkinde karter koruması takıldı gaziantepte servisten aldım marşa basıp merkezde katlı otoparka girdim park noktalarındaki lastik dayanması için olan boruyu çok yüksek yapmışlar oturdu ilk marşta siftahı yaptım mecburen geri geri park ettim:)
ikinciside gece yoluma küçük tilki çıktı hayvan arabayı farkedip pıstı yolun ortasında durdu direk tampona vurmadan alta karter korumasına.
durdum indim uzaktaki arabanın ışığında sülliyeti biraz belli oluyordu yol üstünde hareketsiz duruyordu yürüyerek geri gidemedim o halde hayvanı görmek istemedim sonra arabanın önüne geçtim baktım tampon duruyor vicdan azabı içinde devam ettim.

ahh o gün gece 1972 renault 12mi kullanıyor olsam tilki pısınca kesin değmeden üzerinden geçer hayvan sağ ben selamet vicdan azabı duymadan devam edebilirdim

seagate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Helezon yaylarının altına takoz koyuyorlar aracın yükselmesi için maliyeti ucuz ama süratli gittiğinde ve viraja sert girdiğinde biraz sakıncalı.

caner118

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- aracım van. eşim yanıma kaynanam arkaya:))
2- aracım yüksek rahatım ama sizinkilerden çok da yüksek değil.
ama mercedeslerin stationlarında otomatik amatisör var. yanılmıyorsam 2000 avro civarında. onşarı taktırabilirseniz aracınız yüklendiğinde seviyesini koruyor.

palamut

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.erzincantuningsofrasi.net
ahahaha benim bi fikrim var turkish hydro gibi :D öncelikle 4 tekere gazlı amortisör takıyosun :D sonra bu amortisörlerin hepsinin kule tarafına gelen ucuna bir tekerlek sibobu kaynattırıyosun arabayada çakmaktan elektrikle çalışan tekerlek kompresoru koydunmu :D aracına göre iş görecek kadar falan kaldırırsın pompanın gücüne göre :D citroen de dynaltoyla uğraşsın gerçi yol tutuş facialarına ve toplu ölümlere yol açabilir ama piknik için iyi fikir

caner118

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ahahaha benim bi fikrim var turkish hydro gibi :D öncelikle 4 tekere gazlı amortisör takıyosun :D sonra bu amortisörlerin hepsinin kule tarafına gelen ucuna bir tekerlek sibobu kaynattırıyosun arabayada çakmaktan elektrikle çalışan tekerlek kompresoru koydunmu :D aracına göre iş görecek kadar falan kaldırırsın pompanın gücüne göre :D citroen de dynaltoyla uğraşsın gerçi yol tutuş facialarına ve toplu ölümlere yol açabilir ama piknik için iyi fikir

Süpersin kardeşim!! katışıksız Türk mucidisin !:)))

kibritçi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vitolarda vardı bir sistem içerden düğmeyle ayarlanıyordu.maliyet ve sistemi nasıl bilmiyorum ama:D

bu arada çukurlarda yada tümseklerde mümkün olduğunca çapraz geçin her lastik ayrı ayrı girsin.sürtme olayı en aza iner böylece.
xxl vıtolarda ve vıyanolarda standard dıye bılıyorum bıkeresınde korugu bozulan 112L vıtoda raslamıstım 1300lıra ya malolmus

impressio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:mad:Denedik hemde defalarca içeride kaynana:mad: olunca sızım sızım sızlanıyorlar.:mad:....

Kaynananın ellerinden öpüyorum ama, izdivaç programı aklına geldi mi hiç ? :D Hem araba kurtulur hem sen :kop:

maverick_ozel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bir önceki aracım modifiyeli bir kadett idi oldukca alcaktı herkesi indiriyordum bazen yinede gecmiyordu arkadan ordu dahi gelse ben geriye takıp dönüyodum cok gidilcekse taksiyle gidilir ;)

efsane66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çapraz geçmeyi düşünmüşsünüzdür ama airsüspansiyon taktırılamaycagına göre ya capraz gecmek ya da düzlük yerlerden başka bi yere gitmememk