Yükseklerden geçme problem. çÖzüm önerileriniz..

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar kesin çözüm:
1972 model renault 12 TL tipi binek aracıma geçen sene yeni ön yay takmıştım bu sene arkaya yeni SW yayı ve arka amortisörlere ek 5cm aparat.(toplam 85 tl)
Sonuçlar:
1-temiz 25cm beton mantar üzerine park edebilme
2-kaldırımı yol seviyesine kadar düşük tretuvar taşı üzerinden atlayıp kaldırıma park edebilme
3-arabadakiler napıyosun derken Off-road tadında piknik deneyimi:)
4-yeni zift dökülmüş yolda yolla tarla arsındaki çakıllardan 3km gidipzift temizleme derdinden kurtulmak(E5 yeniçağa mengen ayrımı mengen tarafına 3km mesafe serme asfalt çalışması geçen sene) :)

:kop::kop:ne desem bilmiyorum.en temiz çözüm:D hazır ikinci el bitmişken gidip ikinci araç yapmak lazım eşek niyetine:D:kop:

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar kesin çözüm:
1972 model renault 12 TL tipi binek aracıma geçen sene yeni ön yay takmıştım bu sene arkaya yeni SW yayı ve arka amortisörlere ek 5cm aparat.(toplam 85 tl)
Sonuçlar:
1-temiz 25cm beton mantar üzerine park edebilme
2-kaldırımı yol seviyesine kadar düşük tretuvar taşı üzerinden atlayıp kaldırıma park edebilme
3-arabadakiler napıyosun derken Off-road tadında piknik deneyimi:)
4-yeni zift dökülmüş yolda yolla tarla arsındaki çakıllardan 3km gidipzift temizleme derdinden kurtulmak(E5 yeniçağa mengen ayrımı mengen tarafına 3km mesafe serme asfalt çalışması geçen sene) :)

arkadaşım bi foto falan varmı tososun merak etim mümkünse mantar üzerine park edilmiş olusun:D

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:mad:Denedik hemde defalarca içeride kaynana:mad: olunca sızım sızım sızlanıyorlar.:mad:....

kaynana varsa olay fena :p
suv lerde bi yükseklik seçeneği falan bişiler var ama sonradan yapma bişey olmaz sanırım.
piknik falan ortamıysa, arabayı kascak cinsten yere gelince arkaya dönüp;
burdan sonra eşeklerle devam edicez diyorum ben :)

sinan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok düşündüm arkaya Küçük kirikolardan koymayı düşündüm...:):)..ama dört adet koyma gerekirmiş...:sorry::sorry:.
Herbirini bir koldan idare etmek mümkün değilmişşşş..:eek::eek:.. Arka çekiş olsa idi..bir adet belki kurtarı imiş..:eek::eek:.vb,vb,...... Ama araştırmaya devam.....:cool::cool::cool:

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lada cip alcan pikniğe onla gitcen offroad bile yaparsın.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

emre12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım bi foto falan varmı tososun merak etim mümkünse mantar üzerine park edilmiş olusun:D

sagcap2wt0.jpg

yayları ilk değiştiğinde 6-7 ay önce çekmiştim 1500 km dir yıkanmamış tozlu halidir

Son düzenleme:

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alın bi citroen 90 model Bx kasa bakın bakalım gölete bile girersiniz be :) önceleri bilmediğimden hep kendi kendime sorardım normalde aracın tekerleği yani arka tekerleğinin nerdeyse yarısı görünmez çamurluk içine girer hep derdim bu aracın lastik patladımı arka lastiklerden biri yani aracın sahibi naneyi yedi diye :) ki yakın zmana kadar bilmiyordum meğersem hidrolik amortisör ancak hidrolik ünite felan var aracın içerden takviye gbi bi kol var ileri itince önler kalkıyor hele bide gaza basınca daha çabuk kalkıyor arkaya çekince arkalar kalkıyor torsiyon nerdeyse ters dönücek gibi oluyor yani :) ama eski haline gene aynı koldan yapıyordu adam ama nasıl yapılıyor bilmiyorum citroenin o aracı tam köy aracı araç 1.5 motor benzinli BX modeliydi çok deli arabalar :)