"yüksek motor sıcaklığı nedeniyle klima kapalı" ne demek?

bukars

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün Bayram ziyareti sonrası köprüyü geçtikten sonra Mecidiyeköy yakınlarında aracımda "yüksek motor sıcaklığı nedeniyle klima kapalı" yazısı çıktı.Klima zaten açık değildi. Arabayı hemen emniyet Şeridi'ne aldım. Hararet göstergesinin en düşükte olduğunu ( normalde 90 da sabit kalıyor) gördüm. Kaportayı açtım. Motor suyunda herhangi bir sıkıntı yoktu, motor sıcaklığı normaldi, motor soğuduktan sonra motor yağına da baktım herhangi bir sıkıntı yok. Sonrasında arabayı fazla zorlamadan eve gittim. Bu arada fanın çalıştığını fark ettim. Arabayı park ettim. 4-5 saat sonra konağı çevirir çevirmez aynı uyarı ve fanın hemen çalıştığını fark ettim. Sanırım sorun hararet müşürü, sigortalar veya termostatta. Başına bu tarz bir problem gelen var mı? Sizce sorun nedir. Hararet müşürü sorunu nisbetten daha ucuz bir problemmiş termostatta ise biraz daha pahalıymış. Durup dururken olmasının sebebi opellerdeki kronik termostatta arızasından dolayı mı açaba. Arabamın garantisi geçen sene bitti. Yarın özel servise götüreceğim. Bir tavsiyesi olan var mı?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: "yüksek motor sıcaklığı nedeniyle klima kapalı" ne demek?

Büyük ihtimal termostat arızası,benimde başıma gelmişti ve araç sürekli fan açık gidiyordu.

bukars

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet motor çalışır çalışmaz fan dönmeye başlıyor. 150₺ gibi bir fiyatı var herhalde.
Teşekkürler hızlı cevap için

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Geçmiş olsun. Problemin teşhisini yapmışsınız, umarım en düşük maliyetle sorununuz çözülür.

paşa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun.

alize05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eski astra H aracımda başıma gelmişti. termostat değişmişti. opellerde çok oluyor bu tip arızalar. sınıfındaki diğer araçlara kıyasla daha nazik gibi astralar.

bukars

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkür ederim arkadaşlar çok sağolun. Gelişmeleri buradan bildiririm