Yüksek Hızda fren yapınca direksiyonda titreme

sahincem20001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar

Aracımın bakımını yaklaşık 3 ay önce yaptırmıştım ustam ön balataların bittigini değişmesi gerektigini söyledi bende tamam değiştirelim dedim değiştirirken disklerinde torna olması gerektigini söyledi ve ön diskler tornalandı. Buraya kadar bir sıkıntı yok herşey normal bugun havalimanına bir arkadaşımı bıraktım biraz acelesi vardı 180 - 190 bastım fren yaptıgım zaman bu hızda aracımın direksiyonun titredigini hissettim tekrar bastım baktım bildigin direksiyon titriyor ve ön disklerden ses geliyor ? Normal hızlarda 80 - 120 arası hiç bir sıkıntı yok. Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim. Ustama gitmeden önce sizlere danışmak istedim.

Bu arada araç 2013 model astra j sedan 1.6 otomatik 37 bin km'de.

Saygılar

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Yüksek Hızda fren yapınca direksiyonda titreme

Frene basinca titriyorsa Diskler tekrar yamulmus
Frene basmadan titriyorsa balans ayari.
Astranin diskleri problemli baska markayla degistirin forumda konulari vardi

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Frene bastığınızda titreme varsa disklerinizde problem var, özellikle uzun yolculuklarda mola yerlerinde araç yıkandığında suyla temas eden sıcak disklerde deformasyon oluyor ve bahsettiğiniz sıkıntıya yol açıyor.

sahincem20001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracın balans ayarında bir sıkıntı yok frene basmadan titreme yapmıyor 140'ın üzerine çıkınca fren bastıgım anda titreme yapıyor...Su değirdigimi hatırlamıyorum konuyu araştırdım kronik arıza sanırım yazık opel gibi bir markaya böyle şeyler yakışmıyor. Bu arada ustamla görüştüm balatalar değişirken torna yapılmamış disklere sadece disklerin agzını almış ki balata uyum sağlasın diye getir torna yapalım diyor.

dursun.uslu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracınıza takılan fren balataları yan sanayimidir size tavsiyem orjinal gm fren balatalarını taktırmanızdır aradaki farkı göreceksiniz daha önce sizinkine benzer problem yaşamıştım astra h hb 2008 aracımda sanki tekerleklerde sorun var gibi fren pedalımdada çok azda olsa hissetmiştim orjinal gm fren balatası takılınca sorun kalmamıştı.

sahincem20001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dursun.uslu' Alıntı:
aracınıza takılan fren balataları yan sanayimidir size tavsiyem orjinal gm fren balatalarını taktırmanızdır aradaki farkı göreceksiniz daha önce sizinkine benzer problem yaşamıştım astra h hb 2008 aracımda sanki tekerleklerde sorun var gibi fren pedalımdada çok azda olsa hissetmiştim orjinal gm fren balatası takılınca sorun kalmamıştı.

DURSUN BEY DELPHI MARKA BIR BALATA TAKTIRDIR IYI DEDILER YANI FRENLERDEN YANA PEK BIR ŞİKAYİM YOK. SADECE GEÇEN GÜN BAŞIMA GELEN OLAYDAN BAŞKA BİR ŞİKAYETİM YOK ODA SANIRIM DİSK YAMULMASIYMIŞ...

dursun.uslu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

disk yamulması diyorsunuz peki siz aracınızı normal kullanımda iken çok hafif fren yapınca ön taraftan herhangi bir ses geliyormu acaba,ama diskler o kadar basit deformasyona uğramaması lazım olan bir parçadır,peki siz o titreme olayında fren pedalından o titreşimi/vuruntuyu aldınızmı acaba ben bayağı hissettim çünkü balatayı değiştiren eleman habersiz işlem yapmış kendince beni düşünmüş pek inandırıcı gelmedi ben çok iyi hatırlıyorum takılan balataların bedeli 90lira idi gm balatalarını ben bulunduğum ilde 220liraya almıştım benimde diskler tornaya gitti sadece disk dış tarafında işlem yapıldı onunda adına sakal tıraşı dedi.

sahincem20001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayır dursun bey normal kullanımda ses yok. Sadece yüksek hızda titreme yaşadım okadar.

Mr.Can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

diskler sıcakken, 2 defa bilmeden aracı yıkadığımda (disklerden hafif buhar çıktı) sonrasında aynı sıkıntıyı yaşamaya başladım.
disk yamulması olduğunu düşünmüyorum.

RevengeJB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2014 model 1.6 benzin -lpg astra sedan var dün tekirdağ gittim geldim 140 da frene bastım dediğiniz gibi çok hafif titriypr bence kronik sorunu arabayı aldığım kişi dayımdır.Dayım okadar titiz okadar dikkatlidir ki bu yıkama konusunda sıcakken hiç yıkamammıştır orjian hali bence budur.Bence sorun etmeyin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi