Fren Sorunsalı

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Yarın bi denerim onu da abi, ben de disklerden şüpheleniyorum ama birden bu sorunun çıkması şaşırttı beni. sök ak yaparken sıkını oldu desem, asıl bakım geçen hafa yapıldı. olsa o zaman olurdu. ondan sonra bir hafta kullandım arabayı sıkıntı yoktu.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Araç sıcak iken yıkama olayı yada su tutma filan oldu ise ondan da olur. Şimdi sen dedim şekilde bir dene sonucu yaz. Ondan sonra başka şeylere kafa yoralım derim. ;)

flashmt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir beyin dediğini dün bizde arkadaşımın arabasında yaşadık,arabasının ön fren diskleri değişmiş ve 3 gün sorunsuz kullanmış 4.cü gün derin bir su birikintisinden geçmiş diskler eğilmiş..Dün 3 ustaya baktırdık hepsi aynı şeyi söyledi ve nadir beyin videosundaki gibi üstünde tornalanmasını söylediler.Ordaki tornacı 3-4 saat sonra sıra verdi bizde beklemedik başka tornacıya diskleri söküp yaptırdık ama bu tornacıda %50 ihtimalle yine düzelmeyebilir dedi 50 tl tornaya 50 tl ustaya boşa gitti..En sağlamı yeni disk ve balataları takmak,durumun iyi değilse araç üstünde tornalamak.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nadir beyin dediğini dün bizde arkadaşımın arabasında yaşadık,arabasının ön fren diskleri değişmiş ve 3 gün sorunsuz kullanmış 4.cü gün derin bir su birikintisinden geçmiş diskler eğilmiş..Dün 3 ustaya baktırdık hepsi aynı şeyi söyledi ve nadir beyin videosundaki gibi üstünde tornalanmasını söylediler.Ordaki tornacı 3-4 saat sonra sıra verdi bizde beklemedik başka tornacıya diskleri söküp yaptırdık ama bu tornacıda %50 ihtimalle yine düzelmeyebilir dedi 50 tl tornaya 50 tl ustaya boşa gitti..En sağlamı yeni disk ve balataları takmak,durumun iyi değilse araç üstünde tornalamak.

Murat bey aslında özellikle diskler yeni değiştiğin de biraz zaman geçtikten sonra kolay kolay eğilme olmaz çünkü ilk takıldığın da ısınma soğuma olayı oldukça diskler tam kıvamına gelecek.

Üzerinde torna yapılmasının artısı sadece disk kaynaklı eğrilik değil diskleri etkileyen diğer unsurlar da ortadan kalmıyor.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Bugün muayeneyi yaptırdım, sıkıntı olmadı muayenede. Fazla vaktim yoktu, hafif eğimli yerde deneme yapma imkanım olmadı. Ancak buğum fazla titreme yapmadı. Sanırım ısınınca biraz daha fazla yapıyor gibi. Ama emin değilim.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Araç sıcakken herhangi bir su vurdurma yapmadım ki özellikle buna çok dikkat ederdim. Zaten sorun birden çıktı arkadaşlar.