yüksek devirde yada hızda klima soğuk üflemeyi ke

centillboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar

google'de sorgularken buldum sitenizi uzunca bir sürede klimayla ilgili yazılarınızı okudum fakat benim sorunuma benzer bir konu görmedim biraz uzun olabilir cevaplar ve engin tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim öncelikle aracım opel değil kia cerato 1.5 crdi bir aracım var geçen sene aralık ayında aldım yaza girdiğimizde klimadan yeteri soğuk gelmediği için yetkili servise götürdüm gazı bitmiş gaz bastılar gerçekten araba rolantide duruyorken anormal derecede soğuk hava üflediğini bizzat servis danışmanı yanında gördüm ve bindim aracıma eve doğru yol aldım malum istanbul trafiği ve yolda cevizlibağ beylikdüzü E5 yolu olunca dur kalkta oh be klima çok güzel oldu diye sevinirken trafiğin açıldığı ve artık 4. ve 5. vitesin kullanılmaya başlandığı yerlerde klimanın vantilatöre döndüğünü gördüm yani klima kapalı sadece fanı açmışım gibi normal bir hava üflüyor yada dışarıdaki havayı üflüyor gibi tersini çok duydum da bendeki çok enteresan bir durum düşük devirde hızda kabaca 3. vitese kadar diyeyim muazzam bir soğukluk üstelik (Dijital Klima) tek diş fan üfleme göstergesindeyken böyle bir soğukluk geliyor fakat devir yükseldi vites 4-5 oldu hız arttığı zaman o soğuktan eser kalmıyor o muazzam soğuk anında yok olacak şekilde normal bir hava üflemesine geçiyor araç fan üflemesini en son kademeye bile alsam soğuktan eser kalmıyor acaba sıkıntı nedir bakmak kontrol etmem gereken şey nedir yarın sabah polen filtresine bakacağım şubatta değiştirmiştim filtrede bir sorun olacağını sanmıyorum ama yinede bir bakacağım yardımcı olursanız sevinirim

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dijital klima demişsiniz? iç sıcaklığı kaç dereceye ayarladınız? dijital klimalar ayarlanan sıcaklık seviyesine ulaşınca soğuk üflemeyi kesip fan modunda çalışır. sıcaklık yükselince tekrar soğuk hava vermeye başlar.

sorun bu olabilir mi?

centillboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok sıcaklık en az 17 dereceye ayarlanıyor ki o soğukluğa erişmesi mümkün değil yani açık yolda yada uzun yolda da aynı mantıkla çalışıyor düşük devir ve hızda soğuk hızlandıkça soğuğu kesiyor

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki iç sıcaklık algılayıcısında sorun olabilir mi?

Mert Pekcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk önce diğer aynı arabayı kullananlarada sorun bi derim benceki bazı serilerde hatalı üretim olma ihtimali olabilir.
klima ile motor aynı kayış üzerinde kullanıldıgından hızlı çalıştıkça klima çalışması düşebilir diye yorumluyorum

centillboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler arkadaşlar peki istanbul avrupa yakasında iyi bir klima ustası biliyormusunuz acaba

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde yüksek devirlerde veya araca güç lazım olduğunda klimayı kapatıyor.Sonra tekrar açıyor. Otomatik klimanın bir özelliği bu bilginize..