yol müsaitti niye durdun:)

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava 30 derece klima açık avcılardan esenyurta gidiyoruz. yol kazılmış toz toprak sağdan uyanık geçinen önünüze giren **-?/&% minübüsler klasik bir istanbul günü...
neyse yol açıldı 3 şerit yol solu kapatan asılıyo gidiyo. hızım 60 70 yolda kasisler ışıklar ve arada geçen yayalar var... bir ara bir aracı solladım 60 70 gidiyorum ufak ufak ışığa yaklaştım uzun zamandır yeşil yanıyo herzamanki gibi kırmızı yanacağını tahmin ettiğimden (ışıklar birden sarı kırmızı oluyo yeşil yanma sönme olayı yok) gaz kestim bingo kırmızı ışığa 30 metre var Burhan abi sıkı dur dedim fren 60 50 40 ...biraz ciykkk lastiklerden ama ne birazı ciyak ciyak ötüyo lastikler hayırdır durduk niye hala ötüyo derken aynadan birde ne göreyim kırmızı bi şahin ciyak ciyak geliyo hemen 1 e taktım baktım vuracak asıldım gaza fırladım drank diye vurdu... hemen indim aşağı sağdan bi çocuk indi 20 25 falan. abi naaptın ya falan... sus dedim sus konuşma şöföre gittim daha ağzımı açmadan adamdan gelen laf '' naaptın yaaa yol müsait niye durdun'' dedim sen iyimisin bana vurdun farkındamısın falan adam hala niye durdum derdinde. diyo 50 metre fren yaptım tutmadı niye duruyosun birden... dedimki kardeşim bak yukarda lamba var o lamdbada kırmızı yanınca genelde durulur demek çocuk falan olsa kırmızı falan demiyecen dalacan, falan derken baktım adam tam ayı ayı moduna aldım bende verdim buna ayarı bu alttan almaya başladı o zaman zaten tırsmış aklı gitmiş neyse aracı kontrol ettim bişey yok etraftan gelenler adama çıkıştı falan abi ileri almasaydı ikinizde dağılmıştınız abiye dua et falan. adam hala 50 m fren yaptım diyo dedim bin arabana yürü benden bulma. sonra pişman oldum biraz uğraştırsaydım adamı falan ama işte polis çağırsan bi alkol muaynesine aldırsan biraz eziyet ettirsen ama poliste bişey yok kardeşim uğraştırmayın bizi diyecek sonra bu tip mallar çocukları yaya geçidinde ezecek duraklara dalacak duran kamyonlara arkadan girecek vs...
sürücüler kesinilikle belli periyotlarda zeka ve psikolojik testlerden geçmeli kendini ifade edemeyen iki lafı bir araya getiremeyen konuşmayı bilmeyen o kaputun altındakş 60 70 beygirden birinin zekasına sahip olamayan insan müsvetteleri trafikte canlar almaya devam ediyor... bunların ehliyetleri ellerinden alınmalı bir dahada verilmemeli... araba kullanmak ciddi iştir şakaya gelmez... forumdaki tüm arkadaşlar lütfen daha dikkatli araç kullanalım... ben sorumluluklarım olmasa Allah korkum olmasa o adamı bir daha o koltuğa oturamayacak duruma getirirdim... marifetmi değil çözümmü evet ama geçici bir çözüm. lütfen arkadaşlar maksimum dikkat... forumdaki ve forumu takip eden polis arkadaşlar film xenon vs kadar bu kuralsız kişilere dikkat edelim...
herkese kazasız belasız günler...

opelciyim58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun böyleri de var malesef traikte gecen az daha bi adam yüzünden kaldırama cıkıyoduk :(:(

umut__

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zafer abi neden kırmızı da duruyosun ki hiç yakışmamız sana:)

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun zafer bey , uyanık olmanız daha büyük sorunları önlemiş, kesinlikle katılıyorum bu vb işlerde kalite ve duyarlılığın artırılması lazım , trafikte özellikte şehir içinde aracımı kullanırken kornaya basma taraftarı değilim kornaya bakışım farklı çünkü, işim gereği 4 yıldır diyarbakırda ikamet ediyorum buralı arkadaşlar alınmasınlar lütfen ,büyük şehirlerin hemen hemen hepsinde hatırı sayılır süreler kaldım ve sürücülük yaptım ama burası farklı tamamen , hayatımda görmediğim kadar trafik canavarını burada gördüm her trafiğe çıkışımda sevmediğim kornaya 15-20 kere basıyorum ve en az 3-5 ufak kaza atlatıyorum.

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zafer abi yol müsaitmiş niye durdun :)

Şaka bir tarafa büyük geçmiş olsun.Böyle takozlara bırak arabayı, el arabası bile vermemek lazım, sıkı denetim lazım.Allah beterinden sakınsın...

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Zafer abi seninde yaptığın iş mi yani ? Hiç kırmızıda durulur mu ? Aaa,ne ayıp..

Bunlar gibileri var ya,o ışığın direğinde sallandırcaksın ibret-i Alem. :mad:

Geçmiş olsun Zafer abi..

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en azından ehliyeti varmış.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
sürücüler kesinilikle belli periyotlarda zeka ve psikolojik testlerden geçmeli kendini ifade edemeyen iki lafı bir araya getiremeyen konuşmayı bilmeyen o kaputun altındakş 60 70 beygirden birinin zekasına sahip olamayan insan müsvetteleri trafikte canlar almaya devam ediyor... bunların ehliyetleri ellerinden alınmalı bir dahada verilmemeli...
teşbihte hata olmazmış... ;) ilk kısmı hoşuma gitti. ikinci kısma da sonuna kadar katılıyorum...
geçmiş olsun...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Zafer bahsi geçen beygirler bile bu zibididen daha akıllıdır. Adama bak be, bir de utanmadan 50 metre fren yaptım demiş (üstelik bu kadar frenden sonra hala duramayıp arabaya yazılmış), be adam bu durum ya senin çok süratli olduğunu, yada kabak lastikle trafiğe çıktığını belirler.