Yol bilgisayari güncelleme

ibrahim_k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar aracım 2004 vectra 1.6 comfort. yol bilgisayarı güncelleme oluyo mu. oluyosa eskisine göre bi yenilik geliyo mu. bir de bu güncellemede aracın beynin de sorun açar mı? yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bildigim yol bilgisayari güncellemesi diye birşey yok..
zaten sensörler belli araç belli. ne güncellenebilir ki?
en fazla ecu yazılımı güncelleştirilir

alp_vectra1.8CVT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar aracım 2004 vectra 1.6 comfort. yol bilgisayarı güncelleme oluyo mu. oluyosa eskisine göre bi yenilik geliyo mu. bir de bu güncellemede aracın beynin de sorun açar mı? yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler.
sana yardımcı olayım arkadaşım...şimdi yol bilgisayarlarında güncelleme olur ve korkmana gerek yok aracın beynine zarar vermez ;)
yol bilgisayarları bilgileri eş zamanlı olarak sıfırlanır :
1.mutlak yakıt tüketim
2.ortalama yakıt tüketimi
3.ortalama hız
4.katedilen mesafe
işte bu 4 veriler yol bilgisayarında sıfırlanır...
bu işlemi gerçekleştirmen için de yol bilgisayarından AYARLAR menüsüne girip oradan BC-GERİ ALMA HEPSİ menüsünü seçmen yeterli olucaktır....:cool: kolaygelsin...

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
sana yardımcı olayım arkadaşım...şimdi yol bilgisayarlarında güncelleme olur ve korkmana gerek yok aracın beynine zarar vermez ;)
1.mutlak yakıt tüketim
3.ortalama hız
4.katedilen mesafe
bu işlemi gerçekleştirmen için de yol bilgisayarından AYARLAR menüsüne girip oradan BC-GERİ ALMA HEPSİ menüsünü seçmen yeterli olucaktır....:cool: kolaygelsin...

sanırım siz ölçüm değerlerini sıfırlamaktan bahsediyorsunuz. güncelleme derken yazılım güncellemesi dil değişimi vs anlatılıyor

alp_vectra1.8CVT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım siz ölçüm değerlerini sıfırlamaktan bahsediyorsunuz. güncelleme derken yazılım güncellemesi dil değişimi vs anlatılıyor

yazılım güncellemesi diye bişey duymadım,yazılımı değiştirirsin o da yol bilgisayarında herhangibir sorun ya da bozulması durumunda yapılır ancak...dil değişimi zaten menü ayarlarından da sağlanıyor bunun için güncellemeye gerek yok ki ,ayarlardan sağlanabiliyor...

Son düzenleme:

03ekim08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.mutlak yakıt tüketim
3.ortalama hız
4.katedilen mesafe

ben aracı yeni aldım.bu konuda pek bilgim yok.bu yol bilgisayarından ayarlara nasıl giriliyor.yol bilg sıfırlamayı detyalı anlatabilir misiniz lütfen