Yokuşta Rezil Oldum (geri vites rezilliği içerir)

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yokuşta Rezil Oldum (geri vites rezilliği içerir)

Bende birkaç defa çok dik yokuşta geri gitmek zorunda kaldım. ևok dikkatli bir şekilde yarım debriyaj yapmadan ve el fireni yardımıyla  birazda fazla gaz vererek sorun yaşamadan çıktım. Ne koku ne duman oldu. Dikkat etmek gerek.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Geri çıkarken düşük devirde yarım debriyaj çok uğraştıysanız balatayı ısıtmanız normal, ısınan balata koku yapıyor. Balata ısınınca da kaçırmaya başlıyor, siz de bu yüzden rampayı zor çıktınız sanırım. Bizim araçlarda fazla yarım debriyaj yapmayın. Yüksek devir çevirip tam debriyaj ile hareket ettirmeye çalışın. İş yerimdeki otopark girişi sıkıntı ben her gün geri geri dik bir girişten çıkıyorum pek sorun yaşamadım.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geri vites oranı uzun bu nedenle yüksek devirle kaldırmak gerekebiliyor ama 1.4t ile çok dik yokuşlara çıktım bir problem yaşamadım.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benimde başıma geldi 1 kere baya zorlandı birde bizim 1.3 malum. Ama artık sürekli yokuş kalkış desteği kullanıyorum araç daha rahat hareket ediyor daha az yük biniyor araca gibi geliyor bana tavsiye ederim.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Deniz geçmiş olsun kardeşim. Malesef böyle kötü yönleri var araçlarımızın... Sıfır KM araçla bu sıkıntıları yaşayınca insan anında soğuyor ve satmak istiyor bir an önce. Koku kesinlikle baskı balata. Umarım çok sıyırmamıştır.

Yine de sev, koru aracını :)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Tesekkurler arkadaslar. Viteste cok rahat cikiyor ama geri viteste boyle bir sikinti var.opele bir mail atip durumu anlatmayi dusunuyorum.

alize05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2009 1.3 cdti astramda 5 yıl boyunca 4 kez başıma geldi bu olay. hatta birinde duman altında kaldım aracın içinde. o nasıl iğrenç bir kokudur. sonuç olarak araç ağır, balata küçük ve biz mecburen yarım debriyaj yapıyoruz. ama sandığınız kadar kolay yanan bir balata değil opellerinki. test ettim :)

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kardeş hiçbir aracın ne marka olursa olsun baskılar garanti kapsamında olmaz

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Deniz geçmiş olsun, benimde H kasa Astra varken bir haftasonu kilyostan deniz dönüşü trafikte yokuş yukarı çok dur kalktan balatalardan duman çıkmıştı, 20-25dk durup soğutmuştum, sonrasında 2 sene dikkatli kullandım sorun olmadı, 2 sene sonunda yine sorun olmamıştı ama kiralama dönemi bittiği için araç 120.000km de gitmişti. Bundan sonrasında park ettiğin yerlere ve trafikte yokuş yukarı çok fazla takılmalara özen gösterirsen çok sorun olmayacağını  umuyorum

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

özellikle 1.3 dizellerde sorun oluyor, aracın torku ve yokuş kalkış desteği arasında baskı balata ısınıyor, 140 hp ya da 180 hp lerde bu sorun yok gibi