Yokuşta Rezil Oldum (geri vites rezilliği içerir)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün kuzenin evine gittik.aracı yokuş aşağı park ettim.daha sonra çıkacakken geri geri çıkmak zorundaydım çünkü ilerde dönecek yer yoktu.geri vitese taktım gaza bastım araba çıkamadı.defalarca denedim en son yavaş yavaş geri gelmeye başladı.o sırada frene basınca arka tekerlerden traktörden çıkar gibi "zırt zırt " sesler çıkmaya başladı.5-6 metre geriye geldim arabayı çıkartabildim ama yolda giderken de çok kötü bir koku yaptı.durdum kontrol ettim bir sıkıntı görünmüyordu.

Aracın geri vitesinin bu kadar zayıf olması normal mi?Opel geri viteste daha mantıklı davranamaz mıydı?

O sesler balatalardan mı gelmiştir?normal mi ?Bayağı yüksek sesle çıktı sesler sanki traktör frene basınca çıkar gibi.

Kokudan dolayı aracın herhangi bir parçası zarar görmüş müdür?

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yokuşta Rezil Oldum (geri vites rezilliği içerir)

geçmiş olsun kardeş muhtemelen baskı balatan zarar gördü 2-3 defa daha tekrarlanırsa tamamen  gidebilir dikkatli ol

denizcetin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun sadece bizim araçlarda değil, başka araçlardada var bu durum, daha öncede aynı şeyi polo da yaşamıştım..

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geri vites gerçekten zayıf buna bende şahit oldum koku olayınıda yaşadım sürekli geri geri parketmem gerekiyor garajıma çünkü :( araç ağır cidden şundan 5-6 yıl sonra bizim araçlar için denilecek söz en başta bu olacak 2. elde "astra mı ? çok ağır problem yaşarsın" malesef bizim araçların böyle bir sorunu var geri vitesin bildiğimiz mobilet gibi anırması yüzünden yokuşa değilde 3-5-7 alt sokaktaki düzlüğe parketmek gerek

Aşırı ses çıkıyor kokuda geliyor bende yaşadım ama akabinde herhangi bir sorun olmadı geçen cumarteside bakıma gittim balata yada disk ile ilgili herhangi bir işlem yapılmadı problem olsaydı o sese o kokuya rağmen bakımda farkedilirdi mutlaka benim sık sık tekrarlamadığınız sürece sorun teşkil etmez uzun vadede ama yinede bir ustaya götür deniz tedbiri elden bırakmamak gerek

erhan__33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

֖ncelikle geçmiş olsun,kaç derece eğimde bu problemi yaşadınız bilmiyorum fakat ben bir çok kez 60-65 derece eğimli yokuşta geri çıktım ilk seferde az gaz verdiğim ve yarım debriyajda çok kaldığım için biraz koku geldi fakat sonralarında bir sorun yaşamadım 5000-6000 devir ve yarım debriyajda çok kalmama ve sonuç  sıkıntı yok.Baskıdan duman çıkması normal sonuçta araçlar sıfır bi tozunu almak lazım böyle kısa zamanlı olaylarda bir sorun oluşturacağını sanmıyorum tabi bu benim naçizane düşüncem.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eğim 45 derecenin üzerinde olmalı.garantinin bitmesine 6 ay var baskı balatadan endişelendim.Ayrıca o çıkan sesler gerçekten beni rezil etti.Aracın o yokuşu çıkamaması bir yana sesler yüzünden çevredeki insanlar baktı resmen rezil oldum  walll

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Koku baski balatadan gelmistir. Yeni araclarda baski balatalar cok koku yapiyor ozellikle astralardada devriyaj balatasi zayif.
Ben otomatik aracimda hic butur sikintilar yasamiyorum en dik rampalarda bile arac yuklu klima acik olsa bile zorlanmadan arac rahatlikla kalkis yapiyor.  
Geri vites degilde opellerde debriyaj balatasi sikinti.

erhan__33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok can sıkıcı bir olay tabi tekrar geçmiş olsun garanti bitmeden içinizi rahatlatmanızda fayda var diye düşünüyorum.

erhan__33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bülent abiye katılıyorum bir dahaki Opelim Allahın izniyle otomatik olacak saygılar