Yokuş asagı 10 derecelik dusus

Ssahan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hemen kızmayin ama hararet ibrem yokuş asagi 90 dan 80 e düşüyor termostat gm değiştirdim gene 80 lere iniyor 90 dan bu dusus normalmi yoksa 90 da cakili kalmasi kesinmidir düz yada yokuş ta forum da net cevap yok astra gl 2000 model arabam aracim conta yakmişti daha oncede hiç dikkat etmedim

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normal bi durum araç kendi devrinde gittiği için hararet iner.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal bir durum, yokuş aşağı motor rahat çalıştığı için hararet düşer.
yokuş çıkarken yüke binip zorlandığı için hararet yükselir.

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astraların da ibre çok oynak oluyor. Ben de ilk başlarda çok kafaya takıyordum. Şimdi alıştım. Benim araçta da aynı dediğiniz gibi düşüyor. Ama bir çok farklı markada hep 90 da gösteriyor ibre.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hemen kızmayin ama hararet ibrem yokuş asagi 90 dan 80 e düşüyor termostat gm değiştirdim gene 80 lere iniyor 90 dan bu dusus normalmi yoksa 90 da cakili kalmasi kesinmidir düz yada yokuş ta forum da net cevap yok astra gl 2000 model arabam aracim conta yakmişti daha oncede hiç dikkat etmedim

Yokuş aşağı gaza hiç basmadan viteste inince yakıt pompası depodan hiç benzin çekmez. Motorda yanma olmadığı için herhangi bir ısı da olmaz. Aracın rüzgarı ve radyatör fanı sayesinde de motor soğumaya başlar. Yokuş ne kadar uzunsa soğuma da o kadar çok olur. 3 km.lik dik bir yokuşu denemek için 3. viteste indim, neredeyse 50 dereceye düşmüştü.

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim önceki aracın asla romeo idi. Onda böyle bi düşüş olmuyordu ama astra g de oluyor. Ben de bozuk diye termostat değiştirmiştim. Bu astralar az ilginç :)

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazı arabaların göstergeleri sabit değer gösterip motor hararet seviyesi oynayabiliyor. kullanıcı meraklanmasın diye yapılmış sanırım

senator 2.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok büyük ihtimalle hararet müşürü arızalı. bu parça 50 tl civarında olmalı. değiştirmekte fayda var.

naci üzer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
conta yakmaktan dolayı oluşabilcek hasar iyi tamir bakım yapılmışsa, gösterge değerleri yokuş yukarı ve aşağı değişir buda normaldir biz sürücüler aracın göstergelerini arada bir göz ucu ile kontrol etmeliyiz aracımızın durumunu biliyorsak, termostat ve ısı sensörlerinide kontrol ettirmeliyiz geçmiş olsun arkadaşım, saygılar..