Yine Aynı Arızaa......

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Semih kardeşim,
şimdi otomatik şanzıman revize edildi ustalar sorun yok dedi diyorsun, sana o zaman sente demiştim sen ise ustalar baktı sorun yok dedin sonra ise sente çıktı ve araç düzeldi dedin...sonra kapak söküldü sorun yine başladı diyorsun ve sente ayarı yine iyi diyorsun doğrumu?
yapılanlar ise sırası ile senin yazdığın;
yapılan işlemler

Ateşleme Bobini GM
Otomatik Şanzıman Revizyon edilde 2000 Km. Önce
Enjektör Temizliği Yapıldı
Bujiler Yeni
Yağ Değişti Filiteler Falan Dahil 500 Km
Triger Yeni
Üsta Kapak Taşlandı Conta Takımı Değişti 250 km
Motor Kulaklarım Yeni
Bor Power 100 Km Önce Koyduk

gaza sonuna kadar bassam bile araç aynı hızda hiç ivmelenmiyor özellikle ani hızlanmam gereken durumlarda bile baygın baygın gididyor araç sollamak bile imkansız

daha öncede vardı takip eden arkadaşlar bilir sente ayarı ii yapılmamış muğlada özel servise yapırdım çok ii yapıldı süper olmuştu diyebilirim ama ne zaman üst kapak çonta yapıldı yine başladı aynı arıza bugun yine sentesine baktık hiçbir sıkıntı yok....

ne diyeceğimi açıkcası şaşırdım :(

Şimdi yazacaklarım olasılıklar sanırım şanzımanda sorun yok ve yağ seviyesi motor soğuk ve sıcak iken ölçümler doğru ve şanzımanda sorun yok olarak yazıyorum...
araç çok yakıyor ve tekleme çekiş düşüklüğü diyorsun.
1-egsoz tıkalı olup olmadığına bak artı manifolt dan veya bir yerden hava almadığına bak
2-motor sıcaklığı sensorun soketini çek bak bakalım çalışma nasıl düzelme varmı?
3- EGR soketini çek birde öyle dene düzelme varmı
4- bujileri sök ve bak nasıllar ateşleme hakkında sana az çok bilgi verir
bobine baktır
5- aracın elektronik gaz pedalımı potensi yoya bak olma ihtimali yüksek
6-vuruntu sensorlarına baktır arıza vermeye bilir ama sorunlu olabilir
7- ve en son debimetre..
sorunun buralarda ara

nanotechmilas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selim abicim yardımların için çok teşekkürler
dün 200 km yol yaptım bişeyi farkettim arabada yolda giderken 2500 devirde ortalama 100 le giderken birazdaha hızlanmak istediğimde gaza basıyorum motor devir saati 3000 lere tırmanıyor aracın hızı aynı kalıyor ve devir birden 2500 e geri düşüyor ve bir kaç saniye sonra yavaş yavaş ivmeleniyor.... gaza basılıtı tutmama rağmen nerdeyse dip gaz

bujilerim ve motor yağı yeni değişti
gecen hafta özel serviste eksantirik kapağı acıdı montaj hatası varmı yokmu bakıldı sente ayarı yapıldı tekraran
şanzıman sıcak ve soğuk yağ seviyelesi bakıldı ben kendimde ustayla beraberdim ve şanzıman yağı daha kıpkırmızı diyebilirim tertemiz

ama motordaki uğutu bana hava alıyor ihtimalini yüksek tutuyor ve gaz potansiyemetresi benimde aklıma geldi ama gürültülü çalışmaya sebep olurmu bilmiyorum

birde şu var aracı vitese yakınca devir satti önce 500 lerin altına iniyor araba stop edecekmiş gibi oluyor

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selim abicim yardımların için çok teşekkürler
dün 200 km yol yaptım bişeyi farkettim arabada yolda giderken 2500 devirde ortalama 100 le giderken birazdaha hızlanmak istediğimde gaza basıyorum motor devir saati 3000 lere tırmanıyor aracın hızı aynı kalıyor ve devir birden 2500 e geri düşüyor ve bir kaç saniye sonra yavaş yavaş ivmeleniyor.... gaza basılıtı tutmama rağmen nerdeyse dip gaz

bujilerim ve motor yağı yeni değişti
gecen hafta özel serviste eksantirik kapağı acıdı montaj hatası varmı yokmu bakıldı sente ayarı yapıldı tekraran
şanzıman sıcak ve soğuk yağ seviyelesi bakıldı ben kendimde ustayla beraberdim ve şanzıman yağı daha kıpkırmızı diyebilirim tertemiz

ama motordaki uğutu bana hava alıyor ihtimalini yüksek tutuyor ve gaz potansiyemetresi benimde aklıma geldi ama gürültülü çalışmaya sebep olurmu bilmiyorum

birde şu var aracı vitese yakınca devir satti önce 500 lerin altına iniyor araba stop edecekmiş gibi oluyor
sen dediklerime bak ekseri manifolt da kaçağa yanlış hava emmesine sonra diğerlerine

nanotechmilas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildiğim kadarıyl bizizm arabada debimetre yok sadece ısıs ölçer var ve oda sökülecek bir yapısı yok gibi onun dışında araçta giderken gaza basıom devir artıp birden geri düşüyor ve yavaş yavaş topalrıyor sanki hava alıyor gibi bakalaım nerden alıyor olabilir artı diğer tüm motor baımları yağı suyu bujileri yeni olduğunu düşünürsek üst kapak conta falan da yeni değişti demekki sensörsel bir sorun gibi eksoz susturucularım yeni ama soğukken ve normalde giderken ki hırıltılı ve uğultulu çalışmayı çözebilirsek araç normala gelecek gibi

YSFSRPL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayfayı açarken belki biliriz bakalım neymiş dedim evet biliyorum................motor üst kapak benim de taşlanmıştı aynı arızayı verdi. arıza lambası yanıyo araba gitmekte zorlanıyo,sanki yarım debriyaj gibi. hiçbir ustada çözüm bulamıyo. motor kapağı çıkma buldum değiştirdim. peşine de tüp taktırdım iki sene bindim taş gibi, sattım......
İŞİ BİLMEYEN USTA MOTOR KAPAĞINI TAŞLAR, BİLEN KAPAĞI DEĞİŞTİRİR.

YSFSRPL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
...

Son düzenleme: