Yine Aynı Arızaa......

nanotechmilas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki gürültüsü nasıl olur acaba offf şimdi acaba izmire falanmı gidip orda taktırtıp denesem ama

mongolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
trigerine bi baktır derim naçizane.
hemen hemen aynı problemi yaşadım. triger sente atlamıştı. ustadan ustaya fark var ayarın yapılması çok önemliymiş. zamanında bu sorun yüzünden akla karayı seçtirdiler.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şanzumanda sorun yoksa eksoz tıkalıdır

nanotechmilas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
söylemeyi unuttuğum bişi var ustam gerçektende çok ii senteye bakıldı
trigerim yeni ve katalitik konvektör iptal bizizmkilerde sensör yok ve son ve orta sustrurucumda 2 aylık.....

biraz önce arkadaşa gelirken farkettim motor soğukken çok hantal çalışıo resmen bir öksürük gibi böğürüyor motor

nanotechmilas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ve sabah arabayı çalıştırdım soğukken resmen hasta insanların ki gibi çalışıo bence tork konvektörüde değilde bişi çok fazla sürtünüyor gibi dönmeye zorlanan parçalar varmış gibi gaza bastıkça sanki açık havada traktör kullanmak gibi ses böğürüyor ama sert bir şekilde

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Semih taşlama ne anlamadım ama eğer motor bloğu ve üst kapak düzeltilmek için frez diyorsan o zaman olması gerekenden fazla azaltıldı ise yani onun toleransı var ki o aşıldı ise piston ve subap birbirine yakınlaşmış ve bundan dolayı sorun yaşayabilirsin demedi deme

nanotechmilas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla dostum motor taşlama hassas yapıldı milimetrenin onda 1i kadar belkide ve adamlar süper hassas çalışıyorlar... onla ilgili bir sorun olmaz ve katalitik konvektör zaten iptal edildi ve susturucular yeni değişti......

şimdi arac otomatik diye herkez şanzıman diyor ama 3 ay önce şanzımandaki arızadan önce nasılsa şanzaman geldiğindede aynı.... motor öyle sert çalışıyorki anlatamam dün 2000 model denedim 120.000 km otomatik kontağı açınca bile araba sanki yok gibi çalışıyor sessiz bayıldım bana hala motor gibi gelio ama ne anlamadım

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi bak aracın sarsıntılı gürültülü çalışması çekiş zayıflığı bana sente diyor ama sen hala sente normal diyorsun o zaman akla taşlama geliyor ama onda sorun yoksa o zaman bu anlattıklarına başka tarif yok...bujileri söküp baktınmı nasıl? manfifolt kaçırması çatlak vs yok değilmi?

nanotechmilas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özel servise gidiyorum muğlada ustama güveniyorum yalnız sıcak asfatta giderken 2000 devirde patırtıyı anlatan ses var ama benden başka duyan yol ustayla tecrübeye çıktığımızda usta kullandı ben yolcu tarafındaydım 2000 devire gelince hava alan biryer var gibi ppoturpotur potur şeklinde ama devir arttıkça ses azalıo çekiş zaten düşük sente balkıldı hatta ne olur olmazdiye ekzantirklerin yeri değiştirli tekrar dennendi aynı birazdan gdip videoya çekecem bakalaım