Yine Aynı Arızaa......

nanotechmilas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar
galiba sadece bende olan bnm için kronikleşen arıza yine başladı

arızam şöyle motor zangır zangır bağırsda araç gitmiyor özellikle rampalarda bayılma söz konusu hızlanamıyorum ve atak değil

yapılan işlemler

Ateşleme Bobini GM
Otomatik Şanzıman Revizyon edilde 2000 Km. Önce
Enjektör Temizliği Yapıldı
Bujiler Yeni
Yağ Değişti Filiteler Falan Dahil 500 Km
Triger Yeni
Üsta Kapak Taşlandı Conta Takımı Değişti 250 km
Motor Kulaklarım Yeni
Bor Power 100 Km Önce Koyduk

gaza sonuna kadar bassam bile araç aynı hızda hiç ivmelenmiyor özellikle ani hızlanmam gereken durumlarda bile baygın baygın gididyor araç sollamak bile imkansız

daha öncede vardı takip eden arkadaşlar bilir sente ayarı ii yapılmamış muğlada özel servise yapırdım çok ii yapıldı süper olmuştu diyebilirim ama ne zaman üst kapak çonta yapıldı yine başladı aynı arıza bugun yine sentesine baktık hiçbir sıkıntı yok

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar
galiba sadece bende olan bnm için kronikleşen arıza yine başladı

arızam şöyle motor zangır zangır bağırsda araç gitmiyor özellikle rampalarda bayılma söz konusu hızlanamıyorum ve atak değil

yapılan işlemler

Ateşleme Bobini GM
Otomatik Şanzıman Revizyon edilde 2000 Km. Önce
Enjektör Temizliği Yapıldı
Bujiler Yeni
Yağ Değişti Filiteler Falan Dahil 500 Km
Triger Yeni
Üsta Kapak Taşlandı Conta Takımı Değişti 250 km
Motor Kulaklarım Yeni
Bor Power 100 Km Önce Koyduk

gaza sonuna kadar bassam bile araç aynı hızda hiç ivmelenmiyor özellikle ani hızlanmam gereken durumlarda bile baygın baygın gididyor araç sollamak bile imkansız

daha öncede vardı takip eden arkadaşlar bilir sente ayarı ii yapılmamış muğlada özel servise yapırdım çok ii yapıldı süper olmuştu diyebilirim ama ne zaman üst kapak çonta yapıldı yine başladı aynı arıza bugun yine sentesine baktık hiçbir sıkıntı yok

Walla Semih ne diyim bilemedim. Üst kapak taşlattım diyorsun. Milimetrik hata olsa bile sübaplar yuvalarına tam oturmaz ve dediğini yapar. Yada ne bileyim, sübapları yuvalarına alıştırmamışlardır ondan yapar. Ben bir rölanti sorununu 9 ayda çözdüm, sanada kolay gelsin kardeşim :)

nanotechmilas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla elektronik cihazlarla yapıldı alıştırması falan el usulude değil ama ne bileyim şanzıman mı aacaba demeye başlıyorum ama şöyle bir durum var ortalam 2000 devirden sonra vitesler değişiyor sadece ilk kaltıktan sonraki vites biraz sarsıntı lı sonra son vitese kadar çıkıyor sessiz sedasız 3000 devirde 110 la falan gidiom biraz daha hız istediğimde araba bağırıo 4000 devir hız anca anca yükselmeye başlıo arabanın içi gürültü baya çok

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla elektronik cihazlarla yapıldı alıştırması falan el usulude değil ama ne bileyim şanzıman mı aacaba demeye başlıyorum ama şöyle bir durum var ortalam 2000 devirden sonra vitesler değişiyor sadece ilk kaltıktan sonraki vites biraz sarsıntı lı sonra son vitese kadar çıkıyor sessiz sedasız 3000 devirde 110 la falan gidiom biraz daha hız istediğimde araba bağırıo 4000 devir hız anca anca yükselmeye başlıo arabanın içi gürültü baya çok

Aga sen o zaman tork konvertörüne baktır bi.

nanotechmilas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana da tork gibi gelio ama daha önce yine motor bağırma gitmemem sente ayarıyla düzeldi ama üst kapak contam yaanıkmış 2 gün sonra conta değişti ama değişimden sonra randıman alamadık ama tork sa ne kadar acaba sıfırmı almak ii yoksa yaptırmakmı

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana da tork gibi gelio ama daha önce yine motor bağırma gitmemem sente ayarıyla düzeldi ama üst kapak contam yaanıkmış 2 gün sonra conta değişti ama değişimden sonra randıman alamadık ama tork sa ne kadar acaba sıfırmı almak ii yoksa yaptırmakmı

İnan fiyatı hakkında bir bilgim yok. Ama Hurdacı ile anlaş, çıkmasını al taktır. Bak bakalım bir değişiklik olacakmı. Olmazsa eğer geri verirsin. Senin sıkıntın sanki manuel şanzumanda yarım debriyaj yapıyormuşsun gibi aracın bağırıp gitmemesi değilmi?

nanotechmilas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewett sürekli yarım debriyaj gibi

nanotechmilas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama gecen seferki sente ayarı arabayı çok rahatlatmıştı ve atak olmuştu tabi bugun ustam baya ilgilendi ellerine sağlık harika biri araç hakkındada çok bilgili ve birkaç asrta denedik bnmki biraz gürültülü çalışıyor şimdi sorum su rolentide çalıştığındada biraz uğultu var ve durduğu yerde gaza basıncada sanki yoldaymış gibi ses artıyor normalin dışıda.....
serviste 2 astar denedim biri otomatik biri manul ilk çalışmada 2 sindede ses çok az tork konvektörü rolantidede çalışıyormu yani hadi çekişteki gürültü tork diyoruz ama

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabiiki çalışır. Tork konvertörü bizim düzlerdeki debriyaj olarak düşün.