Yıllık bakım.

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün opel balkan oto'da aracımın yıllık bakımını yaptırdım henüz 8000 km'de idi.
Yağ filtresi
Polen filtresi
Hava filtresi
ve yağ değişimi yapıldı, ayrıca taktırdığımız karter muhafazanın somunları gevşemiş onu söküp yeni somunlarla tekrar taktılar.
Aracımın ön sağ tarafından frene baserken gelen sesi bulamadılar.
Ses frene bastıkça tık tık tık diye geliyordu, sesin frenden veya lastikten gelmediğini söylediler ama ben şunu farkettimki frene sert basarsam hızlı bir tık tık yapıyor aa yavaş basarsam oda yavaşlıyor bu demekki frenle alakalı.
Benimde vaktim olmadığı için fazla zorlamadım ve öyle kaldı :)
Bu arada yıllık bakım için 470 lira ödedik.
Bu sesi başka duyanlar oldu mu acaba?

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Yıllık bakım.

Hayırlı uğurlu olsun. Aracın motor seçenekleri neydi?

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2013 model 1.4T 140 HP araç, başta ilgileri süperdi ama son dakika beni hayal kırıklığına uğrattılar :D
Ama bu fren sesi sorunu beni galiba yorucak

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar 2013 Haziran ayında aldığım aracım şu an 9600 km civarında , tam bir sene dolduğunda yıl bakımına gideceğim fakat şu an mardindeyim ve 20-30 haziran arası istanbula gideceğim. Bakımı istanbulda yaptırmak istiyorum, ama 15-20 günlük bir gecikme ile gidebileceğim servise. Bu onbeş yirmi günlük gecikmeden bir sorun yaşar mıyım acaba ?

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mtaner link' Alıntı:
Arkadaşlar 2013 Haziran ayında aldığım aracım şu an 9600 km civarında , tam bir sene dolduğunda yıl bakımına gideceğim fakat şu an mardindeyim ve 20-30 haziran arası istanbula gideceğim. Bakımı istanbulda yaptırmak istiyorum, ama 15-20 günlük bir gecikme ile gidebileceğim servise. Bu onbeş yirmi günlük gecikmeden bir sorun yaşar mıyım acaba ?

13. ayın sonuna kadar sıkıntı yok

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mtaner link' Alıntı:
Sikinti olmaz merak etmeyin. Odak ta yardimci olurlar.

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Sikinti olmaz merak etmeyin. Odak ta yardimci olurlar.
Abicim teşekkür ederim, Opel Gerçek servise gitmeyi düşünüyorum daha önceki aracımı oraya götürüyordum. Fiyatları aşağı yukarı aynıdır sanırım...

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mtaner link' Alıntı:
Abicim teşekkür ederim, Opel Gerçek servise gitmeyi düşünüyorum daha önceki aracımı oraya götürüyordum. Fiyatları aşağı yukarı aynıdır sanırım...

Bu aralar Gerçek servisi pek tavsiye etmem Taner abi.  ::)
Ben fiyat konularında baya tutarsız olduklarına, hatta kimsenin birbirinden haberdar olmadığına bizzat şahit oldum.  002tuhaff
Bir danışman arkadaşa kapı kolu led sordum 400 dedi, o yemeğe çıkınca yan bankodaki arkadaşa sordum 500 dedi.  ???
Anlayacağın kime ne tutturursam diyorlar.  31agryyy
Bakımı gerçek'te yaptırmaya kararlıysan gitmeden önce Odak yada başka servislerden de bir fiyat al derim Taner abi. En azından fiyat hakkında az çok bilgi sahibi olman işine yarayabilir.  :)

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Bu aralar Gerçek servisi pek tavsiye etmem Taner abi.  ::)
Ben fiyat konularında baya tutarsız olduklarına, hatta kimsenin birbirinden haberdar olmadığına bizzat şahit oldum.  002tuhaff
Bir danışman arkadaşa kapı kolu led sordum 400 dedi, o yemeğe çıkınca yan bankodaki arkadaşa sordum 500 dedi.  ???
Anlayacağın kime ne tutturursam diyorlar.  31agryyy
Bakımı gerçek'te yaptırmaya kararlıysan gitmeden önce Odak yada başka servislerden de bir fiyat al derim Taner abi. En azından fiyat hakkında az çok bilgi sahibi olman işine yarayabilir.  :)
Mert'cim çok teşekkür ederim, mutlaka odak ve başka servislerden de fiyat alırım. Gerçek servise gitmek isteme nedenim tanıdık bir servis danışmanı olması. Daha önceki corsamda diğer servislere nazaran memnun kalmıştım gerçek servisten. Ama tahminim 450-500 civarı bir fiyat  tutar diye düşünüyorum.