Opel Astra H Yıllık Bakım

MeHMeTDaLGiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servisin kampanyası vardı 5 yastan buyuk aracları 300 tl ye bakım yapılıyor dıye. ben daha evel seat kullanıyordum servıs cok pahalı ıdı sımdı opelın servısınden memnunum acıkcası.

Fiyat sorduğumda 550 TL fiyat çıkardılar hocam. Zamanı gelince tekrar yoklayacağım bakalaım..

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4LT mobil 5-30 tam sentetik yağ 62TL
Polen yağ ve hava filtresi (yağ bosch , polen ve hava yan sanayi sorsaniz toplamda 50TL ye bulursunuz)
Buji anahtari 20 TL veya lokma takiminiz varsa 10TL ye bujiye uygun uc alip kullanabilirsiniz.
4 adet buji GM 50TL
Fren hidroligi 1LT mobil 30TL
1 kutu da balata spreyi alsaniz 8TL
Bunlarin hepsini degistirme videosu youtubede mevcut. Kapinizin onunde veya uygun bir alanda kendiniz rahatlikla bakimini yapabilirsiniz. Hemde aracinizi tanimis , sacma sapan insanlarin mal kiymeti bilmeden aracinizin canini okumasina izin vermemis olursunuz.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada kendi aracim 98 bin km de babamin araci 145 bin km de hic fren hidroligi degistirme gereksinimi duymadik? O ne ola ki?

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polen yağ ve hava filtresi (yağ bosch , polen ve hava yan sanayi sorsaniz toplamda 50TL ye bulursunuz)
Buji anahtari 20 TL veya lokma takiminiz varsa 10TL ye bujiye uygun uc alip kullanabilirsiniz.
4 adet buji GM 50TL
Bunlarin hepsini degistirme videosu youtubede mevcut. Kapinizin onunde veya uygun bir alanda kendiniz rahatlikla bakimini yapabilirsiniz. Hemde aracinizi tanimis , sacma sapan insanlarin mal kiymeti bilmeden aracinizin canini okumasina izin vermemis olursunuz.

Çıkan eski motor yağını ve fren hidroliğini benzin istasyonuna götürünüz.

MeHMeTDaLGiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 adet buji GM 50TL

Bu arada kendi aracim 98 bin km de babamin araci 145 bin km de hic fren hidroligi degistirme gereksinimi duymadik? O ne ola ki?

İlgin için teşekkür ederim hocam. Aynen ben de kendim yapmayı çok isterim, hem dediğiniz gibi aracımı tanımış olurdum ama yapamam herhalde :) Ya servis faturalarına baktığımda her 2 yılda 1 fren hidroliği yazıyor. Oradan sebep değiştirilecek herhalde diye yazdım onu. Arkadaşım da daha hiç değiştirmediğini söyledi 6 yıllık aracında :)

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
İlgin için teşekkür ederim hocam. Aynen ben de kendim yapmayı çok isterim, hem dediğiniz gibi aracımı tanımış olurdum ama yapamam herhalde :) Ya servis faturalarına baktığımda her 2 yılda 1 fren hidroliği yazıyor. Oradan sebep değiştirilecek herhalde diye yazdım onu. Arkadaşım da daha hiç değiştirmediğini söyledi 6 yıllık aracında :)

Fren hidroliği yer 2 yılda bir değişir . Eski araçlarda ise yılda bir değişir. Aracınızın kaliperleri üzerinden gelen ısı ile sıcaklığı bazen kaynama noktasına kadar yükselen bu sıvı cidden bazı araçlarda 2 yılda tanınmaz hale gelir. Kapalı bir sistem olsa dahi nemden etkilenir ve bozulur .

ABS li araçlarda pompanın ömrü açısından motor yağı gibi düzenli değişmesi gerekir.

Ayrıca fren aracınızın bence motorundan bile daha önemli olan bir donanımı olduğu için 6 yıldır değiştirmeyen arkadaşınız yerine üreticinin tavsiyesini dinleyin ve en azından 2 yılda bir değiştirin .

motor yağından daha önemli bence

Son düzenleme:

serdar22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam madem böyle bir arzunuz var anladığım kadarıyla Edirne lisiniz benim elimde takım taklavat var uygun olduğunuz bir zamanda haberleşelim size yardım edebilirim ben takım taklavat verir ve nasıl yapacağınızı gösterir veya sökmek için yardım edebilirim hem aracınızı tanımış hemde bakım yapmak için eliniz alışmış olur.

MeHMeTDaLGiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fren hidroliği yer 2 yılda bir değişir . Eski araçlarda ise yılda bir değişir. Aracınızın kaliperleri üzerinden gelen ısı ile sıcaklığı bazen kaynama noktasına kadar yükselen bu sıvı cidden bazı araçlarda 2 yılda tanınmaz hale gelir. Kapalı bir sistem olsa dahi nemden etkilenir ve bozulur .

ABS li araçlarda pompanın ömrü açısından motor yağı gibi düzenli değişmesi gerekir.

Ayrıca fren aracınızın bence motorundan bile daha önemli olan bir donanımı olduğu için 6 yıldır değiştirmeyen arkadaşınız yerine üreticinin tavsiyesini dinleyin ve en azından 2 yılda bir değiştirin .

motor yağından daha önemli bence ����

Sağolasın hocam bilgilendirme için.. 30 TL için hayatı riske atmaya hiç değmez dediğiniz gibi.. Ben de değiştirme taraftarıydım zaten, teşekkür ederim..

MeHMeTDaLGiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam madem böyle bir arzunuz var anladığım kadarıyla Edirne lisiniz benim elimde takım taklavat var uygun olduğunuz bir zamanda haberleşelim size yardım edebilirim ben takım taklavat verir ve nasıl yapacağınızı gösterir veya sökmek için yardım edebilirim hem aracınızı tanımış hemde bakım yapmak için eliniz alışmış olur.

La kanka getime beni gaza :dil: Sendeki takım taklavat sanayi de bile yok zaten. Konuşalım bunu bir ara :bir:

MALİYECİ1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. 2005 Opel Astra H kasa arcım var. Triptonik. Yıllık bakım için yağı ve filtreleri internetten alıp ustaya değiştirecem ama yağ konusunda kararsız kaldım. Formu okudum ama hangi markanın hangi tip yağını kullanacağıma karar veremedim. Kafam karıştı desem yerindedir :) aracın önceki bakımında ne kullanıldı bilmiyorum. Km 114.000.