Yetkili serviste genel bir kontrol ve yapılabilecekler listesi (20000 km)

aeozbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar, bugün işte boşluğum vardı oturdum bütün forumu gezdim (genelde sadece yanıtlanan son konulara bakarım). Genel olarak arabada karşılaştığım ufak tefek akılda kalan sorunlar, işte yapılmasını istediğim şeyler vb. Forumdaki arkadaşların karşılaştığı sorunlar olsun, bu sorunların çözümleri olsun. Neredeyse komple okudum başlıkları. Sonuç olarak bayağı uzun bir liste yaptım. Bu listeye bakan arkadaşlar yuh diyebilir, araba değil çöp kamyonu :) Yanlış olmasın, benim tek problemim amortisörlerin sert olması. Başka büyük bir problemim olmadı çok şükür. Hazır 20000 km ye geldi araç. Zamanımda var, iyi ilgilenen bir serviste kontrol yaptırayım diyorum. Beylikdüzü'nde oturuyorum, Opel Avrupa var. Muhtemelen oraya götüreceğim, Fatih adaşlar var orada. Sizin de aklınıza gelen bir şey, bir durum varsa ekleyebilirsiniz.

Daha sessiz amortisör - Arka tampon boya - Sol ön yolcu kapısı boya - Arka cam silecek lastiği değişimi - Kaliper iyileştirmesi - Araç güncelleme kontrolü - Direksiyon altı ses - Sağ ön yolcu kalın çıta ses - Ön Paspas konsol altı aydınlatma - Ses izolasyonu - Motor kaput altı izolasyonu - Yüksek hızda direksiyonda sağa sola ani tık geçiş - Full klimada sarsıntı - Full sıcak fanda sarsıntı ve fan takılması, tıkırtı - Soğuk havalarda motor ilk çalıştırma süresi fazla - Debriyaj altında ses - Debriyaj sert mi - Afl ön farlarda buğulanma - Plakalık beyaz ışık - Cam fiskiye ayarı - Baskı balata kontrolü - Araç altı kontrolü - Ön çamurlukların içindeki siyah köpükler

gulumsek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yetkili serviste genel bir kontrol ve yapılabilecekler listesi (20000 km)

abi bilgilendırmen ıcın thnxx  benm aracımda kapı fıtıllerı ve kol dayaanagı ses yapıyormus servıs cozdu aklında bulunsun :)

gfb19871

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Avrupadaki Fatihi ve Servis Şefi bölümündeki Metini (Çocukluk arkadaşım) çok iyi tanıyorum.Ama avrupa servis için kötü bir tercih. Ben şahsen Çetaş ı ve ya En kötü erdemirleri Avrupaya tercih ederim.

aeozbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eyvallah dostum, onlarıda eklerim listeye. Erdemirden zaten hiç memnun değildim, onlara götüreceğimi zannetmem. Sağolasın.

gfb19871

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cetaş da Özcan Bey var servis şefi . Fenerbahceli Ercan Ünver vasıtasıyla geldim dersen fazlasıyla yardımcı olur. İsim olarak hatırlamazsa Lacivert Astra J dersin :)