Yetkili servis profesyonel bakım (149TL) hakkında

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün aracımı Opel yetkili servisi olan Kavuklara götürdüm hem yağ filt vs değişimi ve karter muhafaza taktırmak için.Bu sefer serviste bekleyip aracıma yapılanları bekleme salonundan izledim. Gerçekten herşeyi güzelcene kontrol ettiler. En son aracıma motor korumada yaptırmaya karar verdim onuda yaptılar. Ödeme aşamasına geldiğimde daha önceden verilen fiyat bilgilerini faturanın sonunda görüp ödemeyi yaptım.
(Bilgi için)
Profesyonel bakım: 149 TL (yağ, yağ, hava ve benzin filtresi)
Karter Muhafaza: 130 TL
Motor koruma: 40 TL

herşey normal gibi gözüksede Kasım 2011 deki bakım faturamda yağın modeline Petrol Ofisi 5w 30 yazarken bugünkü faturamda GM 10w 40 yazıyordu. Kullanılan yağda fiyat ile birlikte değiştiğini ödemeyi yaptıktan sonra anlıyorsunuz.

memoli007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
GM motor yağlarını Petrol ofisi üretiyo ikiside aynı firma ama ben GM motor yağı için 5w30 tavsiye ederim 10w40 yağını çok beğenmiyorum...

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
" Profesyonel bakım: 149 TL (yağ, yağ, hava ve benzin filtresi)"

Bu servis kampanyası mı, belirli bir yaştaki Opel araçlara ?

onur0661

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 model vec c aracım var yenı karter muhafaza taktırdım 50 tlye muhafazayı aldım 4 tane bıjonuyla beraber gelıyor zaten kutusundan cıkıyor 10 tl de montaja verdım 130 tl bana cok ucuk bı rakam olarak geldı

farma72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende geçen yıl karter muhafazasına işçilik dahil 60 tl vermiştim.

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
130TL fazla gibi gelmiş olabilir. Bu fiyat 200TL den düşmüş fiyattır :D
Sanayide muadil olarak satılan karter korumalar hala 50TL dir. Ama %100 uyumlumu yada bir yere sürtermi bişey olurmu diye sürekli kafamda soru işareti olacağına, bakım ile birlikte serviste taktırmayı uygun gördüm.
Acaba muadil parçalarla servisin kullandığı malzemenin saç kalınlıkları aynı ve mukavemeti aynı mı?

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
130TL fazla gibi gelmiş olabilir. Bu fiyat 200TL den düşmüş fiyattır :D
Sanayide muadil olarak satılan karter korumalar hala 50TL dir. Ama %100 uyumlumu yada bir yere sürtermi bişey olurmu diye sürekli kafamda soru işareti olacağına, bakım ile birlikte serviste taktırmayı uygun gördüm.
Acaba muadil parçalarla servisin kullandığı malzemenin saç kalınlıkları aynı ve mukavemeti aynı mı?

avrupa arabaların hiç birisinde orjinal karter koruma diye bir parça yoktur, karter koruma zaten avrupada kullanılmaz.
bu nedenle opelin avrupa arça envanterinde de böyle bir parça yoktur, opel yurtiçindeki firmaların birisinden tedarik eder ve takar. yani fason yaptırır veya piyasadan alır.
dolayısı ile senin sanayiden aldığın veya taktırdığın bir koruma ile opelin taktığı arasında aynı marka veya aynı kalitede olduğu müddetçe bir fark yoktur.
karter koruma dediğiniz parça preslenmiş kalın ve boyalı saçtır ve 4 vida ile monte edilir.
yani özellik gerektiren bir parça değil, kalın ve mukavemetli olsun yeter.
piyasada genelde 50 lira civarında olan bir parça.