Yeni Toyota Corolla

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ha Japon ha Kore adamlar eze eze garanti veriyorlar. Hemde eşek yükü ile para isteyen sonra araç alabilmek için sıra yazan firmalara karşın...

Para kazanacak ise ülkem de hangi firma fabrika kurmuş hangi firma ülkem de işi gücü olmayana ekmek veriyorsa o adamlar kazansın...

Bu Japon Alman sohbeti bitmez. Biteceğini de sanmam. Ama dedim gibi başım ağrımasın ses yalıtımı filan pek önemli değil derse kişi direk Japon ya da Kore aracı alacak. Benim param çok derse o zaman Alman alacak belli bir km den sonra da sanayiden çıkmayacak.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

toyota 3 yıl garanti veriyor.
+2 ve +3 yıl ekstra olarak alabiliyorsunuz.
bu tüm markalarda var.
kore araçları hariç 5 yıl veren marka yok...
Renault'ta veriyor 5 yıl garanti. Ancak bu süre garantisi sadece paslanmaya ve boya sorununa karsı. Her marka için böyle bilginiz olsun :)

Para vererek ekstra alınan garanti süresi hariç tabiki.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bi arabada ortalamanın üzerinde bi ses yalıtımı yoksa benim için başlı başına bi sorun zaten bu. :)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ha Japon ha Kore adamlar eze eze garanti veriyorlar. Hemde eşek yükü ile para isteyen sonra araç alabilmek için sıra yazan firmalara karşın...

Para kazanacak ise ülkem de hangi firma fabrika kurmuş hangi firma ülkem de işi gücü olmayana ekmek veriyorsa o adamlar kazansın...

Bu Japon Alman sohbeti bitmez. Biteceğini de sanmam. Ama dedim gibi başım ağrımasın ses yalıtımı filan pek önemli değil derse kişi direk Japon ya da Kore aracı alacak. Benim param çok derse o zaman Alman alacak belli bir km den sonra da sanayiden çıkmayacak.

abi dalga mı geçiyorsun ya ?
nasıl ha japon ha kore ?
japonlar korelileri sevmez. hatta toyotacılar hyundai kia'dan hiç hoşlaşmaz.
mesela i30'da bulunan yada ceed'de bulunan ses yalıtımı auriste yok. demekki yalıtım marka ile üretim yeri ile ilgili birşey değil .
müşterinin isteklerini dikkate almaktan geçiyor.
toyota daha müşterisinden arka davlumbazı esirgeyip all auto cam düğmesini esirgeyip 5 yıl değil 10 yıl garanti verse bile benim için birşey ifade etmiyor.
belli bir km'den sonra sanayiden çıkmayan alman arabası tabiride sizin abartmanız artık çok samimi gelmiyor bana.
92 model tek nokta enjeksiyonlu araba ile önce forumda lpg şöyle lpg böyle diye 80 tane konunuz var. 7 sene 100 bin km'den fazla lpg tecrübesi var kendim tarafından sorun yaşamadım.
en az 3 4 konunuz var opel lpg uyum sağlamaz diye 3 opelimde çatır çatır kullandım.
ya sizde bir paratonerlik var yada bizde şans var. almış olduğunuz disk bile yamuk çıkmış suçu neredeyse arabaya yıkacaksınız. gerek yok böyle şeylere bence artık hoş olmaktan çıkıyor.
ki 0 km opel astra 1.6 dizelle 0 km toyota corolla yada aurisin dizel fiyatlarını bir karşılaştırın derim. donanım olarak - ve +'ları bir köşeye not alarak. hangisi parası olana uyuyor hangisi uymuyor açık ve net bir şekilde belli eder kendisini.
;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kalite para ile orantılı olan bir şeydir. Nadir alman arabaları bir süre kullandıktan sonra sanayiden çıkmaz demiş. İyi de dünyanın en kaliteli araçları olan Mercedes, BMW, Audi ..... gibi arabaları japonlar veya koreliler mi yapıyor? Bizim ülkemize kakalanan arabalar ile Avrupa veya ABD'ye gönderilen arabaların kalitesi aynı mı? Mesela Hyundai i30 kaç yıllık bir araba? Geçenlerde kaza yapan bir hyundai i30 dağıttılar arabanın kaporta aksamını görseniz bu ne ya dersiniz ama 1,6 olanların fiyatları 66.000 TL den başlıyor, bu para az mı? (1.6 Astra 54.000 den başlıyor)

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu ısınmaya başlamış vallahi. Öncelikle birbirimizi kırmadan, üzmeden kendi bildiklerimizi yazarsak hem bilgi vermiş hemde diğer arkadaşlardan tecrübe edinmiş oluruz.

Aslında aracı hususi kullanıcı değilde sabah binip akşam inen kişilerden dinlemek, sormak gerek. Çünkü sıfır alıp 4-5 sene arada sırada kullanıp çok memnun kaldım demekte yanlış, 10 yaşında hurdası çıkmış 2. el alıp sabah akşam sanayide vakit geçirerek nalet olsun demek de yanlış.

Hepimiz en iyisinine, en sorunsuzuna binmek isteriz ama bu isteklerin sonu hep paraya çıkıyor. Fakat pahalı bir üründe çok iyi anlamına gelmiyor o ayrı.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com

abi dalga mı geçiyorsun ya ?
nasıl ha japon ha kore ?
japonlar korelileri sevmez. hatta toyotacılar hyundai kia'dan hiç hoşlaşmaz.
mesela i30'da bulunan yada ceed'de bulunan ses yalıtımı auriste yok. demekki yalıtım marka ile üretim yeri ile ilgili birşey değil .
müşterinin isteklerini dikkate almaktan geçiyor.
toyota daha müşterisinden arka davlumbazı esirgeyip all auto cam düğmesini esirgeyip 5 yıl değil 10 yıl garanti verse bile benim için birşey ifade etmiyor.
belli bir km'den sonra sanayiden çıkmayan alman arabası tabiride sizin abartmanız artık çok samimi gelmiyor bana.
92 model tek nokta enjeksiyonlu araba ile önce forumda lpg şöyle lpg böyle diye 80 tane konunuz var. 7 sene 100 bin km'den fazla lpg tecrübesi var kendim tarafından sorun yaşamadım.
en az 3 4 konunuz var opel lpg uyum sağlamaz diye 3 opelimde çatır çatır kullandım.
ya sizde bir paratonerlik var yada bizde şans var. almış olduğunuz disk bile yamuk çıkmış suçu neredeyse arabaya yıkacaksınız. gerek yok böyle şeylere bence artık hoş olmaktan çıkıyor.
ki 0 km opel astra 1.6 dizelle 0 km toyota corolla yada aurisin dizel fiyatlarını bir karşılaştırın derim. donanım olarak - ve +'ları bir köşeye not alarak. hangisi parası olana uyuyor hangisi uymuyor açık ve net bir şekilde belli eder kendisini.
;)

Fatih LPG konusunda şunu söyleyeyim arabanın ırzına bin kere geçti de fazlasını bilmem. Tek nokta benim ara LPG adam gibi uyum sağlamadı. Şimdilik bir sıkıntısı yok. Parça konusuna gelince de her zaman kaliteden yanayım ama arkadaş kalite alalım diyoruz da yok ki... Hep yan sanayi ürünleri. Alsan bir dert almasan bir dert. Yalınız şunu söyleyeyim fren konusunda eğer ki fren disk ve kampana değişimi yapacak arkadaşlar varsa mutlaka fren tamiri yapan yerde değişimleri yaptırsınlar çünkü adamlar en ince ayarına kadar bakıyorlar.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hyundai 5 yıl garanti veriyor. Annemde 2012 i30 var. Bu yaz oto yıkamacıda sağolsun oto yıkamacı su tabancasını fazla yakın tuttu ve cam kenarında bulunan nikelaj çıtayı yerinden söktü attı. (Bu arada alet benim İstanbul da gördüğüm aletlerin yakınından bile geçemez. İnanılmaz bir basıncı var.)

Neyse aradan zaman geçti servise gittik bakım için parça ücretsiz olarak takıldı. Hatta ellerinde yokmuş özür dileyip bir hafta zaman istediler ve bir hafta sonra parça gelince telefonla çağırıp parçayı ücretsiz taktılar.

Açıkçası diğer servisler böyle yapıyor mu bilmiyorum ama opel servisi o parçanın yenisini ücretsiz hayatta takmazdı bence..:D Bunlar ufak şeyler ama kullanıcıyı memnun eden şeyler.

Toyota olayı apayrı bir olay. İyidir hoştur ama işte amasına girersek çıkamayız işin içinden..:D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hyundai 5 yıl garanti veriyor. Annemde 2012 i30 var. Bu yaz oto yıkamacıda sağolsun oto yıkamacı su tabancasını fazla yakın tuttu ve cam kenarında bulunan nikelaj çıtayı yerinden söktü attı. (Bu arada alet benim İstanbul da gördüğüm aletlerin yakınından bile geçemez. İnanılmaz bir basıncı var.)

Neyse aradan zaman geçti servise gittik bakım için parça ücretsiz olarak takıldı. Hatta ellerinde yokmuş özür dileyip bir hafta zaman istediler ve bir hafta sonra parça gelince telefonla çağırıp parçayı ücretsiz taktılar.

Açıkçası diğer servisler böyle yapıyor mu bilmiyorum ama opel servisi o parçanın yenisini ücretsiz hayatta takmazdı bence..:D Bunlar ufak şeyler ama kullanıcıyı memnun eden şeyler.

Toyota olayı apayrı bir olay. İyidir hoştur ama işte amasına girersek çıkamayız işin içinden..:D

Olay bu kadar basit şimdi bunu okuyan bir tüketici olarak bu marka benim gözüm de bir artı daha aldı. Adamlar müşteriye sahip çıkıyor. İyi firma iyi servis her zaman reklama ihtiyaç duymaz illa ki birileri bu firmaların reklamını yapar. Ülkede en kalite servis bana göre hundai de. Adamlar adam gibi iş yapıyorlar. Helal olsun adamlara.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mecbur çıkacak. başka çaresimi var.
golf astra i30 focus. elinizdede 65 bin para var hangisini sıralarsınız öncelik ?
1000 kişiden
700 tanesi
golf
astra
focus
i30 der.
sırf bu yüzden elindekini kaybetmemek adına hyundai 3 5 bakmadan müşteriye önem veriyor ;)