Yeni Maceram; Mitsubishi L200

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Öncelikle bütün forumdaşlarıma selamlar, son zamanlarda yüklenen işlerimden dolayı forumda elimden geldiğince bulunmaya çalıştım ancak pek bulunamadım ve o zaman zarfındaki açığımı kapatmaya geldim.. :) Memlekete bağ evi yaptıktan sonra gidiş geliş işlerimiz arttığı için Corsa'dan daha büyük bir araç arayışına girdik.. Önceliğimiz SUV araçlardı ancak ara sıra da olsa yük taşıma işlerimiz olduğu için aldığımız aracı yıpratmamak adına Pick-Up araçlar üzerinde yoğunlaştık.. Uzunca bir araştırmadan sonra kararımızı diğer araçlardan f/p olarak daha üstün olan Mitsubishi L200 4x2 AT Storm'da kıldık.. 4x2 almamızın iki sebebi vardı: birincisi, aracı ağır arazi koşullarında kullanmayacağımızdan gereksiz yere fazladan 4x4 vergisi ödememek; ikincisi ise bayilerin elinde 4x4 araç kalmaması :) Ankara içinde iki bayisi olduğundan dolayı her iki bayideki araçlarını inceleyip renk olarak kararımı aracı çok güzel göstermesi, ekstralarının olması sebebiyle ve sadece otomatik vitesinin kalmasına rağmen Haki Yeşil'den yana kullandım..

Araçta 2.4 litre turbo dizel motor bulunuyor.. Bu motor 154 ps ve 380 nm tork üretmekte :) 0-100'ü hemen hemen 10 saniye civarındaki L200 bence piyasadaki çoğu araca nal toplatacak güçte..

Araç arka kasasında 960 kg yük taşıma kapasitesine sahip.. Bu kapasite ile L200, bu konuda en iddialı araçlarından biri haline getiriyor...

Aracımda 5 ileri otomatik vites kutusu mevcut.. Bence bu aracın en büyük eksisi ancak tam otomatik olması durumu dengeliyor test sürüşünde bizzat gördüm...

Araçta ekstra olarak bagaj havuzu, rollbar ve geri görüş kamerası gibi özellikler bulunmakta.. Böylesi uzun bir aracı kullanabilmek için geri görüş kamera ekstası olmazsa olmaz haline geliyor.. :)

Aracımı bir aksilik çıkmazsa Ocak ayının ilk haftası teslim almayı planlıyorum.. Kıyaslamak bile hata biliyorum ama Corsa'dan sonra umarım pişman olmam :D Herkese iyi forumlar dilerim..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
...........Memlekete bağ evi yaptıktan sonra gidiş geliş işlerimiz arttığı için Corsa'dan daha büyük bir araç arayışına girdik..

Berkay hayırlı olsun. Bizdeki bu bağ evi merakımız biraz pahalıya mal olacak gibi :). Biz de bagajı küçük gelen SW Astra'yı elden çıkarıp hafif ticari bir araç alalım diyoruz. Malum, işin içine bağ bahçe girince bu tür büyük bagajlı araçlar daha çok aranıyor.

Aracın üzerindeki bisikleti hediye olarak mı veriyorlar? :) :) :)

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Berkay hayırlı olsun. Bizdeki bu bağ evi merakımız biraz pahalıya mal olacak gibi :). Biz de bagajı küçük gelen SW Astra'yı elden çıkarıp hafif ticari bir araç alalım diyoruz. Malum, işin içine bağ bahçe girince bu tür büyük bagajlı araçlar daha çok aranıyor.

Aracın üzerindeki bisikleti hediye olarak mı veriyorlar? :) :) :)

Teşekkür ederim abim, daha iyileri senin olsun.. Abi bisikleti de görsellik olsun diye bayiye bir tane göndermişler isterseniz ayarlayalım dediler de var zaten ikinci bisiklete ihtiyaç yok şimdilik :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim abim, daha iyileri senin olsun.. Abi bisikleti de görsellik olsun diye bayiye bir tane göndermişler isterseniz ayarlayalım dediler de var zaten ikinci bisiklete ihtiyaç yok şimdilik :D

Resmin açısı güzel denk gelmiş, bisiklet sanki arabanın tavanına bağlanmış gibi duruyor :D

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Resmin açısı güzel denk gelmiş, bisiklet sanki arabanın tavanına bağlanmış gibi duruyor :D

Abim o bisiklet aslında yandaki aracın tavanına bağlı son fotoğrafta görmüşsündür bisiklet taşıyıcısı diye geçiyor ismi bilirsin o şekilde üstüne konuluyor bisiklet.. :)

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun güle güle kullanın. Japon kalitesi sizi üzmez diye tahmin ediyorum. Bağ evi demek yorucu bir keyf demek huzur demek. Combo muz az çekmedi inşaat zamanı.

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Hayırlısı olsun fiyat nedir acaba ?

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun güle güle kullanın. Japon kalitesi sizi üzmez diye tahmin ediyorum. Bağ evi demek yorucu bir keyf demek huzur demek. Combo muz az çekmedi inşaat zamanı.

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok teşekkür ederim hocam daha iyileri sizlerin olur inşallah.. Japon olarak en son 2014’te Opel’e geri dönüş yapana kadar Corolla kullanmıştık memnunduk bunda da öyle olacağını tahmin ediyorum..

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun..Güzel araç..