Yeni gtc showroom resimleri

Rotweiler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.azmiallusoglu.com
Vallahi açkcası saçmalamıyorum. Insignia daha iyi, astra kötü gibi genel bir tanımlama yapsaydım, o zaman haklı olabilirdiniz.
Aracın klasmanı ve motor sınıfı farklı olabilir. Ancak fiyat ve rakabet sınıfında bir üst sınıfa sıçrıyor. Kısacası fiyat/opsiyon bakımından "reasonable" değil.

Gelin size bir örnekle açıklayayım:

AR 1.4 Giulietta TB MultiAir TCT aut. Distinctive 170 BG 28,5 k € ki bu sadece liste fiyatı.

kaynak: http://www.alfaromeo.com.tr/tr/PublishingImages/fiyat_listesi.pdf

AR 1,750 TB Giulietta Quadrifoglio Verde 235 BG 39,5 k €

kaynak: http://www.alfaromeo.com.tr/tr/PublishingImages/fiyat_listesi.pdf

Insignia Sport Tourer 75,834 k TL Anahtar teslim(Kampanyalı)

kaynak: http://www.opel.com.tr/content/dam/...tr/13_Tools/opel_fiyat_listesi_03.01.2012.pdf

Bunun gibi diğer markalardan birçok örnek mevcut.

Burada anlatmak istediğim fiyat/opsiyon olarak çok sıçramış durumda. Kaldı ki kasada da özgün çok şey yok bence. Özellikle az önceki mesajımda da belirttiğim gibi, arkası direk Giulietta arak.

Performansına ve sporluğuna sözüm yok. Ama lansman olarak fiyat, çok yanlış...

shambala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
harika buraya gelse canlı canlı görürdük zafira ne zaman gelir acaba:)

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Azmi Bey dediklerinizde haklısınız ama,astra gtc'nin sınıfındaki rakip araçlar örneğin sciricco ,focus rs vs. hepsi fiyat olarak D sınıfı araçlarla eşit seviyede.Hatta geçmiş durumda. Alacak kişi, ihtiyacına göre seçim yapıyor , Spor ve performans isteyen elinde 70 bin TL olan kişi,tutup da insignia'yı incelemiyor.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
vallahi bilmiyorum zaten bizde erimle geyik yapıyorduk az önce bak ne yorumlar gelicek astra gtc ye diye ben buna kedi ciğer yaklaşamı diyorum o zaman sriccoo nun yanından geçemz kimse ama ben trafikte Giulietta görmezken her yer Sriccoo kaynıyor demek ki fiyat performan olayı değil. Reasonable olan "Logical" (Yabancı yazalım ki havalı olsun demi :D) olmuyormuş demekki :D

Rotweiler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.azmiallusoglu.com
E zaten sırf markası mercedes diye c180lerin %95ini beyaz kasa alan, Scirocco diyince ağzının suyu akan, azıcık sıkılınca da Range Rover muhabbetine bağlayan millet de biz değil miyiz?
Kedi ciğer ilişkisiyle ne alakası var çözemedim? Beni hiçbir kuvvet 2 kapıya bindiremez açıkcası şu devirde. Ben sedan için yaşayan adamım.
Bana kalsa, ben bu paraya, çok temiz bi 159 alırım, keyfime bakarım.

Tekrar ediyim, GTC'ye pislik atmak söz konusu değil zaten. Olay talep/opsiyon/fiyat üçgenine LANSMAN FİYATI OLARAK çok üstten başladıkları gerçeği...

Ha illa diyorsanız ki, evet astra'nın bir ismi var. Kendi klasmanında yarıştığı araçlar scirocc, focus RS felan.

Bide bunu izleyin, sonra alıyım yorumlarınızı.

http://www.youtube.com/watch?v=ZwKrAi2pbKQ&feature=related

Evoya ne diyeceksiniz merak ediyorum...

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
ohooooo olay her zamanki forum geyiği oldu konu kirlenmesin astra gtc ye odaklansınlar.

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar birşeyi kaçırıyorsunuz KUR çok yükseldi ve malu mher bayiide markada çok çok büyük zamlar var. Yani ben geçen hafta bayiide 60.000 e irmscher tampon altları ve egzosu olan 1.4 t astra gördüm bayide genelide 57-59 arası geziyordu zaten. Şimdi bu aracın bu rakamda olması normal. Kur eskisi gibi seyretseydi zaten bu aracın rakamı 55-60 aralığında olurdu. Birincisi lansmana özel fiyatlandırma yapılmalıydı buna katılıyorum ama opel her zamanki gibi lansmana özel fiyatı vermek yerine ekstra opsiyonu uygun yada hediye olarak veriyor. Scirocco ilk çıktıgında daha pahalıydı. Guiletta çok güzel bende çok begeniyorum ancak ikinci eli alfa'nın gerçekten sıkıntılı. Yani ben zamanında 147 alıcaktım ki özel bir seriydi. Alacağım gün son dk vazgeçtim, iyikide vazgeçmişim. Şu anda o 147 den daha pahalı ortalama puntolar. Ki o zaman punto ile arasında 11bin lira vardı... Bu aracın rakiplerinden örnek olarak gösterilen Leon'a şahsen ben bakmam bile. Neden? Kötü olduğu için mi hayır. Çok güzel bir araç performans odaklı ama çok kısa süre içinde kasası komple değişecek. Zaten Cupra modelinden artık bayide bulmak çok çok zor gelmiyor. Ayrıca çok yakın bir tanıdıgım bir süre cura sahibiydi ben aracı çok begendim gidiş vs. olarak sadece iç malzeme kalitesi bence vasattı ki esasen bu tarz araçlarda buna pek bakan olmuyor. Ancak yeni gtc ye bindiğimde resmen heryerinden buram buram kalite akıyordu aracın. Şu anda düşünmüyorum ancak eğer tekrar bir 2 kapı araç alma durumum olursa yeni gtc listemin en başında olucak kesinlikle eğer hot hatch sınıfında bir tek kapı araç tercih edersem.

Tolga K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jantlar tam anlamıyla hayal kırıklığı. sırf jantları yüzünden bile almayabilirdim bu aracı:D:D

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya çok beğendik desek fanatik oluyoz, güzel olmamış desek antipatik oluyoruz. bence çekinmeden herkes yazsın ne düşündüğünü ama lütfen kıyaslama yaparken daha makul olalım ve sınıfında kıyaslayalım.

eğer ki benim kullandığım aracın kapı farkı hariç aynısıysa, parası olan ve 2 kapı arayan arkadaşlara alın astra gtc farkını yaşayın derim. arabada karizma var, servis ağı var, konfor var, diğer ekürilerine göre daha rahat satılma şansı var, diğer ekürilerine göre daha düşük değer kaybetme şansı var, e birde yakışıklı ya edepsiz araba daha ne olsun.

fanatik değilim. param olsa x5 alacam inşallah....sadece düşüncelerimi yazdım.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyler h.sonu auto dergisinde bu aracın resimlerini ve testlerini okudum. 2013 de piyasaya girecekmiş. bence bu araç bu segmenti sarsar ve sallar diyorum.

Ekli dosyalar

• leaon1.jpg
    leaon1.jpg
    49.4 KB · Görüntüleme: 10
  • leon1.jpg
    leon1.jpg
    55.5 KB · Görüntüleme: 9
  • leon2.jpg
    leon2.jpg
    18.1 KB · Görüntüleme: 9
  • leon4.jpg
    leon4.jpg